Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Real - Barcelona 3-4.

Recommended Posts

zwbxHGJ.jpg

Min. 1.A început partida. Startul a fost precedat de un moment de reculegere în memoria lui Adolfo Suarez, fost premier al Spaniei între 1976 – 1981.

Min. 4. Barcelona are prima ocazie a partidei. Neymar a șutat din viteză, fără probleme pentru Diego Lopez.

Min. 5. Real dă replica imediat. Benzema ratează o șansă bună de a marca după ce trage trage slab, pe lângă poartă, din interiorul careului.

Min. 7. qqXzZDP.png GOL BARCELONA! Iniesta a deschis scorul cu un șut puternic din careu, după o pasă venită de la Messi.

Min. 13. Benzema ratează o ocazie uriașă pentru Real. Francezul trimite peste poartă din opt metri, aflat față în față cu Valdes.

Min. 15. Messi scapă singur spre poartă, dar şutează slab, pe lângă poarta lui Lopez. 

Min 20. qqXzZDP.png GOL REAL MADRID! Benzema marchează cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Di Maria.

MIN. 24: qqXzZDP.png GOL REAL MADRID! Madrilenii întorc rezultatul. Același Benzema preia frumos în centrul careului şi înscrie cu un şut excelent în stânga lui Valdes.

Min. 26. Benzema ratează o altă ocazie uriașă. Mingea trimisă din dreapta pe lângă Valdes a fost respinsă din drumul spre gol de Pique.

Min. 35. SEkv1AV.png Di Maria primește primul cartonaș galben al partidei.

Min. 42. qqXzZDP.png GOL BARCELONA. Messi egalează după o combinație superbă cu Neymar în careul madrilenilor.

PAUZĂ pe Santiago Bernabeu

Min. 46. A început repriza a doua.

Min. 53. Ocazie mare pentru Real. Bale pasează perfect pentru Benzema, însă şutul acestuia este respins de Valdes.

Min 55. qqXzZDP.png GOL REAL MADRID. Gazdele trec din nou în avantaj. Cristiano Ronaldo este faultat în careu și tot portughezul transformă. Arbitrul partidei a dictat eronat lovitura de la 11 metri, faultul fiind făcut în afara suprafeței de pedeapsă.

Min 64. qqXzZDP.png GOL BARCELONA! Catalanii egalează din nou, prin Messi. Neymar este faultat în careu de Sergio Ramos, iar arbitrul dictează penalty și îl elimină pe fundașul madrilen. Lionel Messi transformă lovitura de la 11 metri.

Min. 66. Benzema iese și îi lasă locul lui Varane la Real

Min. 68. Pedro intră în locul lui Neymar

Min 74. Ocazie imensă în dreptul Barcelonei. Șutul lui Dani Alves nimerește bara din dreapta lui Lopez.

Min 78. Alexis Sanchez intră în locul lui Fabregas

Min. 84. qqXzZDP.png GOL MESSI! Argentinianul marchează al treilea gol al său, după ce a transformat un nou penalty, de data aceasta obținut de Iniesta.

FINAL de meci. Basrcelona a câștigat cu 4-3.

 

Statistica :  zDcmRqs.png

 

Alte poze : 9xbhQtP.jpg

 sGYh4EY.jpg

Fcz1tz7.jpg

i46OjZ3.jpg

64IfnZp.jpg

wiFZQLZ.jpg

dxHUteo.jpg

 

Sursa : DigiSport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meci frumos, dar cu probleme mari de arbitraj. Per total, cred ca era mai echitabil un egal. Oricum nu ma asteptam la Barca sa joace asa bine. Mi-a placut foarte mult Di Maria de la Real (cui nu i-a placut...) si Iniesta de la Barca. De Messi n-ai ce sa mai zici, 3 goluri si pasa de gol, Ronaldo, nu mai comentez ca iar vin aici fanii cocalarului si se iau de mine :( Cert e ca a sarit ca o tarfa pe la 11 metri din afara careului ca sa-i dea penalty. In rest a fost 0 barat pe teren. Hai ca n-am putut sa ma abtin scuze :D Si Baluta a fost maxim, iar n-a facut nimic :)) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost un meci frumos, greşeli impardonabile de arbitraj la un asemenea nivel. Un meci echilibrat, diferenţa a fost făcută de acel cartonaş roşu meritat pe care l-a primit Ramos, însă Neymar plecase din poziţie de offside. La un asemenea scor, cu atâtea reveniri pe tabelă, nu poate spune nimeni că Barcelona a meritat pe deplin victoria. Însă, uneori norocul poate fi un factor de influenţă şi aici a fost în favoarea Barcelonei, o Barcelona care s-a ridicat peste aşteptările pe care eu le-am avut cu privire la ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meci incredibil,mi-au placut primele 2 goluri ale lui Real,Di Maria si Benzema au facut ce au vrut,le-a iesit perfect,In parea a doua,Barcelona si-a aratat forta si a revenit dar eu cred ca Real merita un rezultat mai bun,dar asa e fotbalul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meci frumos, dar cu probleme mari de arbitraj. Per total, cred ca era mai echitabil un egal. Oricum nu ma asteptam la Barca sa joace asa bine. Mi-a placut foarte mult Di Maria de la Real (cui nu i-a placut...) si Iniesta de la Barca. De Messi n-ai ce sa mai zici, 3 goluri si pasa de gol, Ronaldo, nu mai comentez ca iar vin aici fanii cocalarului si se iau de mine :( Cert e ca a sarit ca o tarfa pe la 11 metri din afara careului ca sa-i dea penalty. In rest a fost 0 barat pe teren. Hai ca n-am putut sa ma abtin scuze :D Si Baluta a fost maxim, iar n-a facut nimic :))

Chiar ca a sarit ca o tarfa proasta pe jos , e ditamai omu si cade daca il atingi.

 

Meci frumos , dar nu prea din cauza arbitrajului ala infect si vorbeam de Romania :)).Di Maria a jucat senzational , chiar si Benzema care nu era refacut 100% a jucat bine , chiar daca a ratat 2-3 ocazii mari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai frumos el-clasico,mi'a placut k a fost echilibrat meciul dar prea multe greseli de arbitraj pentru un asemenea meci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt de parere ca Barcelona nu merita victoria, nu a fost cu nimic peste Real Madrid, pana la acel cartonas rosu la care trebuia ca Neymar sa fie oprit pt ca era in offside, ba din contra Real a dominat la capitolu' ''ocazii''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Real a dominat tot meciul înainte ca Sergio Ramos să fie eliminat. Odată cu eliminarea lui, echipa s-a rupt în două şi cred că Real Madrid merita victoria în această etapă cu Barcelona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...