Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

TeodorIvascu

[Respins][sugestie] /f warp <nume>+sa dai jail la membri factiunii

Recommended Posts

nick: teodor12

sugestie(1) : Dupa parerea mea ar  merge sa adaugam la factiuni ceva de gen sa dai /f warp <nume>  si sa te duca unde vrei ( acel unde vrei  sa fie un warp al factiuni ex mesa , jungla , savana, etc.)
sugestie(2): Ar merge ca moderatorul factiuni si liderul sa poata da jail la unul din factiune max. 30 min daca a incalcat regurile factiuni ( regurile impuse de lider) ar fi o ordine in factiunii, ca am fost intro factiune si pedeapsa era scos di factiune ,iar adaugar,si tot asa.

Stiu ca inca nu s-au facut factiuni, sau ca eu am grad de expert dar am dat o sugestie, pentru o posibila factiune( cand voi face o factiune eu sa am aceste comenzi, si nu numai eu si calalalte)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) CONTRA. Aveti /f spawn dupa parerea mea este de ajuns.

2) CONTRA. S-ar putea abuza usor de jail...Poate maxim sa fie dat afara din factiune si dupa un timp sa revina automat. (un fel

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu ma refeream sa fie warp-uri pt. factiune , ca la warp-urile sever-ului, poate o factiune are o baza foarte departe sa zicem zona glaciara  si e un drum foarte lung si vor sa ajunga acolo cu treburi, nu ti-ar  placea sa fii intro factiune si tu sa poti sa mergi la un anumit warp care doar cei din factiune au voie ... :) sincer sa fiu mie mi-ar placea

si la adoua a fost doar o sugestie, ai tu o alta ideie, fara sa solocite darea afara din factiune... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

si sa fiu siner tu esti moderator, tu daca ai coordonatele poti sa mergi si la sfarsitul map-ei, deci mai bine daca ar zice un player de pe server daca ar fii tare , interesant asa... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

2) CONTRA. S-ar putea abuza usor de jail...Poate maxim sa fie dat afara din factiune si dupa un timp sa revina automat. (un fel

 

1) Pro .

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine nu var placea sa luati jali dar a faca rost de o comanda ca sa nu mai acceseze comenzile din factiunei... dar fara sa fie dat afara....

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) PRO

2) CONTRA

Share this post


Link to post
Share on other sites

2) CONTRA. S-ar putea abuza usor de jail...Poate maxim sa fie dat afara din factiune si dupa un timp sa revina automat. (un fel

1) CONTRA - Exista /f spawn  din cate stiu .. Nu are rost sa se bage si alte comenzi ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu asi vrea sa fac mai multe warp-uri pt factiunea mea ( sa zicem ) ca de exemplu un warp farm xp  sau un warp jungla ( pentru lemne)

si acolo unde sunt warp-urile sar zice ca sunt teritoriile factiunii
MAI GANDITI SI VOI PE VIITOR NU ACUM PE MOMENT . NU CA GATA AU BAGAT COMANDA ACEEA , TRB. SA NE AJUTE ACUM , NU MAINE.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

si da am iteles gata cu jail-ul ,dar warp-urile...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) CONTRA - Exista /f spawn  din cate stiu .. Nu are rost sa se bage si alte comenzi ..

 

2) CONTRA. S-ar putea abuza usor de jail...Poate maxim sa fie dat afara din factiune si dupa un timp sa revina automat. (un fel

 

Propunere respinsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra pentru amandoua , sugestiile sunt inutile , alte motive sunt date deja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...