Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

”Bernabeu” îi poartă noroc lui Guardiola. Pep n-a cunoscut înfrângerea în fieful Realului

Recommended Posts

HpNQmLY.jpg

Josep Guardiola are cinci victorii, două egaluri și nicio înfrângere pe ”Santiago Bernabeu”. În plus, în ultimii patru ani, catalanul a repurtat numai victorii în fieful Realului în UEFA Champions League.

Real Madrid - Bayern Munchen, finala care se dispută însă în penultimul act al UEFA Champions League își va derula primul duel în seara aceasta, de la ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Partida, care va fi găzduită de ”Santiago Bernabeu”, se anunță a fi una extrem de interesantă, mai ales din perspectiva unui amănunt deloc de neglijat. Tehnicianul celor de la Bayern, Pep Guardiola, revine în fieful celor de la Real cu capul sus, susțint de rezultatele pe care le-a înregistrat cu FC Barcelona.

 

Real Madrid - Bayern Munchen, prima manșă a semifinalei UCL, se va juca miercuri, 23 aprilie, de la ora 21:45 și va fi ÎN DIRECT la Digi Sport 1 și pe m.digisport.ro, EXCLUSIV pentru abonații de internet ai RCS-RDS.

 

Meciul va fi transmis și în format LIVE VIDEO&TEXT pe digisport.ro și pe m.digisport.ro.

 

Mai exact, Guardiola nu știe ce este acela eșec pe unul dintre cele mai reprezentative arene din Spania. Concret, antrenorul catalan are cinci victorii, două egaluri și nicio înfrângere, golaveraj 18-7, în fieful ”galacticilor”. Mai mult, în ultimii patru ani, Guardiola a câștigat mereu acasă la Real.

Debutul lui Guardiola pe ”Santiago Bernabeu” a coincis cu una dintre cele mai severe înfrângeri ale Realului din istoria lui ”El Clasico”. La 2 mai 2009, Barcelona se impunea pe terenul Realului cu 6-2, după ce în tur, elevii lui Guardiola se impuseseră și pe ”Camp Nou” cu 2-0.

 

5 victorii are Guardiola ca antrenor pe terenul celor de la Real Madrid, două egaluri și nicio înfrângere

 

Sursa : digisport.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

relax, Bayern se califica , realu e prea penibila cu tragerile de timp si anti-fotbal cu 20% posesie/5 suturi si ei tot spera sa castige, la fel si mucosii lor de fanii care habar nu ai ce este o "minge" si ei vorbesc ca aia au dominat...  ce mai rad.. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

relax, Bayern se califica , realu e prea penibila cu tragerile de timp si anti-fotbal cu 20% posesie/5 suturi si ei tot spera sa castige, la fel si mucosii lor de fanii care habar nu ai ce este o "minge" si ei vorbesc ca aia au dominat...  ce mai rad.. :))

Bine ca Bayern joaca extraordinar de fotbalistic , nu imi place nicio echipa din semi-finaliste ... toate joaca anti-fotbal daca ma intrebi.Bayern joaca atat de plictisitor si atat de scarbos in cat imi vine sa vomit cand vad un meci de'al lor , a venit lesinatu asta de Guardiola si a stricat tot.

 

Realul e o echipa care se bazeaza pe 2-3 fotbalisti ca in rest joaca zici ca sunt din divizia a 2-a din Anglia.

 

Oricum ar fi , a fost un meci plictisitor si cred ca a merit Realul victoria.

 

Pacat de Borussia ... o spun si o vei repeta , daca era aici vedeam fotbal adevarat nu porcariile astea  de meciuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

relax, Bayern se califica , realu e prea penibila cu tragerile de timp si anti-fotbal cu 20% posesie/5 suturi si ei tot spera sa castige, la fel si mucosii lor de fanii care habar nu ai ce este o "minge" si ei vorbesc ca aia au dominat...  ce mai rad.. :))

 

Eu cred ca tu nu prea stii fotbal sa fiu sincer , nu poti critica Realul pentru felul in care a jucat , gandeste-te ca au antrenor pe Carlo Ancelotti , trebuie sa nu ai absolut nici o cunostinta despre acest sport sa nu stii cine este el , a gandit foarte bine meciul iar daca ii iese asa si in retur , eu zic ca Real Madrid merge in finala , oricum nimic nu este decis , dar cum spuneam , Ancelotti e un expert pe contre , a stiut cum sa trateze un meci cu o echipa dominanta precum Bayern , in ciuda a 80% posesie , Bayern nu a avut mai mult de 2 sanse mari de gol , in schimb Real a lovit pe contre impecabil.

 

Si ca sa stii , chit ca esti fan Barcelona nu esti in masura sa critici si sa jignesti peste tot echipa Real Madrid , crede-ma ca eu nu sunt nici cu Real nici cu Barca , iar in meciul de aseara am tinut cu Bayern , iar daca ar fi sa aleg din Spania as alege Barcelona , dar cand Real Madrid castiga meciuri importante avand o tactica impecabila nu ii poti jignii , in retur sunt toate sansele sa castige Bayern , dar Real Madrid ramane cu acele contre prin care 1 gol tot cred ca vor reusii in Germania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca tu nu prea stii fotbal sa fiu sincer , nu poti critica Realul pentru felul in care a jucat , gandeste-te ca au antrenor pe Carlo Ancelotti , trebuie sa nu ai absolut nici o cunostinta despre acest sport sa nu stii cine este el , a gandit foarte bine meciul iar daca ii iese asa si in retur , eu zic ca Real Madrid merge in finala , oricum nimic nu este decis , dar cum spuneam , Ancelotti e un expert pe contre , a stiut cum sa trateze un meci cu o echipa dominanta precum Bayern , in ciuda a 80% posesie , Bayern nu a avut mai mult de 2 sanse mari de gol , in schimb Real a lovit pe contre impecabil.

 

Si ca sa stii , chit ca esti fan Barcelona nu esti in masura sa critici si sa jignesti peste tot echipa Real Madrid , crede-ma ca eu nu sunt nici cu Real nici cu Barca , iar in meciul de aseara am tinut cu Bayern , iar daca ar fi sa aleg din Spania as alege Barcelona , dar cand Real Madrid castiga meciuri importante avand o tactica impecabila nu ii poti jignii , in retur sunt toate sansele sa castige Bayern , dar Real Madrid ramane cu acele contre prin care 1 gol tot cred ca vor reusii in Germania.

Perfect de acord, dar n-are cum sa-ti placa o echipa care face un antijoc pe tot parcursul meciului. Ma refer ca au pus, pur si simplu, autocarul in poarta si cum prindeau mingea bubuiala pe Benzema, care devia si de aici incepea cate un contraatac fulgerator. Sunt curios ce meci "superb" ar iesi intre Real si Chelsea. Decat sa ma uit la un meci intre astea doua mai bine imi bag un bat stiti voi unde. Deci parerea mea, n-are cum sa-ti placa ce a jucat Real aseara. Mai ales ca fan al Realului, sa joci acasa in felul cum au jucat ei... Mie mi se pare josnic. Totusi, vorbim de Real Madrid.

 

Din punct de vedere al tacticii, intr-adevar, Ancelotti a gandit bine meciul. Era singura lor sansa, fundul in poarta si Benzema, Ronaldo si Di Maria pe contraatac. Ca daca ieseau la joc era periculos. Dar eu unul, daca as fi fost antrenor al Realului (aberez), n-as fi mizat atat pe rezultat, cat pe faptul ca joc acasa si trebuie sa domin, pentru ca sunt pana la urma Real Madrid.

 

In fine, una peste alta victorie meritata a Realului. Au stiut cum sa abordeze partida si sa mearga la rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Real e vai de steaua lor la cum a jucat si inca aud laude pe seama lor la cum au jucat.... Josnic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Real e vai de steaua lor la cum a jucat si inca aud laude pe seama lor la cum au jucat.... Josnic.

 

Tu cred, că încurci fotbalul cu tenisul. Eşti prea prost frate, scuză-mi limbajul, dar ăsta-i adevărul.

 

Îmi aştept suspendul, îl merit.

 

Warn up / limbaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu cred, că încurci fotbalul cu tenisul. Eşti prea prost frate, scuză-mi limbajul, dar ăsta-i adevărul.

 

Îmi aştept suspendul, îl merit.

 

se vede ca esti fan " anti-vedeta " aia care a facut tot meciul aseara =))) mai mult a fost camera pe nervii lu Guardiola , " vedeta" aia ce a facut ? a fost si schimbat park .... ? la cat de bun a fost :)))) cu 20% posesie si 3 suturi si norok cat caru =)) si voi aveti tupeu sa comentati :)) ziceti mersi pt Victoria asta, ca in retur VA Garantez ca o frecati ACAS :)

 

 

P.S: Nu ma cobor la nivelu tau sa te injur incultule , mai schimba si tu avataru ala cu " anti-fotbalistu" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

se vede ca esti fan " anti-vedeta " aia care a facut tot meciul aseara =))) mai mult a fost camera pe nervii lu Guardiola , " vedeta" aia ce a facut ? a fost si schimbat park .... ? la cat de bun a fost :)))) cu 20% posesie si 3 suturi si norok cat caru =)) si voi aveti tupeu sa comentati :)) ziceti mersi pt Victoria asta, ca in retur VA Garantez ca o frecati ACAS :)

 

 

P.S: Nu ma cobor la nivelu tau sa te injur incultule , mai schimba si tu avataru ala cu " anti-fotbalistu" ;)

"Anti-fotbalistul" asta e balonul de aur la ora actuala dar ce sa stie un fan Varzelona disperat doar de echipa sa fara sa realizeze ca altii sunt mai buni.Da , e un cocalar Ronaldo insa ca fotbalist e un fenomen :).

 

Cu asta 20% posesie , a castigat cum Celtic a batut de 2 ori Barcelona acum 2-3 ani in UCL cu 3% posesie asa ca poti sa ai posesie dar daca nu faci nimic cu ea , degeaba o ai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Anti-fotbalistul" asta e balonul de aur la ora actuala dar ce sa stie un fan Varzelona disperat doar de echipa sa fara sa realizeze ca altii sunt mai buni.Da , e un cocalar Ronaldo insa ca fotbalist e un fenomen :).

 

Cu asta 20% posesie , a castigat cum Celtic a batut de 2 ori Barcelona acum 2-3 ani in UCL cu 3% posesie asa ca poti sa ai posesie dar daca nu faci nimic cu ea , degeaba o ai.

dak nu stiai au avut si suturi peste o groaza si Iker a fost Zeu ( sa ai pupai mana voi)  fata de real cu 3 suturi , si vai tu  are balonu de aur :))))) pt ca Messi a fost accidentat pana sa  ofere Balonu , si normal ca urmatoru dupa Messi a fost  "anti-minge" si acu toata lumea hop pe el ca are balonu de aur =))))))  si ala e fotbalist FENOMEN :)))))) ????

 

TU STI MACAR CE ESTE UN "FENOMEN" ??

 

Dute si comparal pe Messi cu Ronaldo si dupa sa imi zici FENOMENUL DIN "RONALDO" (Sunt chiar curios)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...