Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Dinamoviștii, capi de serie până în play-off-ul Europa League.** Posibilii adversari și pentru Astra și Petrolul

Recommended Posts

9aKLWL8.jpg

Dacă va primi acceptul de a evolua în Europa, atunci Dinamo are șanse mari să ajungă în faza play-off-ului, datorită statutului de cap de serie pe care-l are până în acea fază a competiției.

Dinamo și-a asigurat matematic prezența în preliminariile Europa League și acum stă la mâna UEFA pentru a afla dacă va primi și dreptul de a juca în această competiție (DETALII AICI).

Până atunci, roș-albii, care au jucat ultimul meci în Europa în august 2012 cu Metalist Harkov - FOTO, au toate motivele să privească cu optimism către viitor, pentru că în primele două tururi preliminare vor fi capi de serie, potrivit prosport.ro. Abia în play-off, ”câinii” își vor pierde acest statut.

Spre exemplu, în turul al doilea, Dinamo poate evita echipe precum Rosenborg, Hapoel, Hajduk, FC Krasnodar sau Molde.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

 

În schimb, Astra și Petrolul nu sunt capi de serie îân fazele superioare ale preliminariilor. Giurgiuvenii vor intra în competiție din turul trei preliminar, în timp ce ploieștenii din al doilea, singurul în care prahovenii vor fi capi de serie.

 

Posibili adversari Dinamo și Petrolul în turul II preliminar Europa League

1YXiM8Q.jpg

 

* Echipe care intră în turul I şi sunt considerate favorite
 

CW - câştigătoarea Cupei Ungariei

 

Posibili adversari Dinamo în turul trei preliminar Europa League

kri62OI.jpg

 

* Echipe care încep în turul I şi sunt considerate favorite la calificare
 

** Echipe care încep în turul II şi sunt considerate favorite la calificare
 

-Două echipe din aceeaşi ţară nu se pot întâlni în această fază

 

Posibili adversari Astra și Petrolul în turul III preliminar Europa League

Ow1C5iC.jpg

* Echipe care încep în turul I şi sunt considerate favorite la calificare
 

Echipe care încep în turul II şi sunt considerate favorite la calificare
-Două echipe din aceeaşi ţară nu se pot întâlni în această fază
EL2, EL3 - reprezentantele Belgiei, Italiei, Spaniei şi Portugaliei care încă nu şi-au asigurat matematic accesul în Europa League

 

Sursa : digisport.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ceva sperante de la Petrolul, dar tare mi-e ca doar Steaua o sa intre prin grupe. Si aici o sa ne trebuiasca ceva noroc, ma refer la grupele UCL pentru ca o sa fie adversari tari. S-a vazut ce greu a fost cu Legia si a fost o tragere norocoasa din ce imi aduc aminte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ceva sperante de la Petrolul, dar tare mi-e ca doar Steaua o sa intre prin grupe. Si aici o sa ne trebuiasca ceva noroc, ma refer la grupele UCL pentru ca o sa fie adversari tari. S-a vazut ce greu a fost cu Legia si a fost o tragere norocoasa din ce imi aduc aminte.

Defapt ... Legia era cel mai greu adversar posibil la ora aceea :)).

 

Dinamo mi'e ca iar isi iau 7-0 de la echipe anonime , iar Astra cu Niculae aka cap de porc daca nu se investeste n-are sanse.Petrolul ... mi'e greu sa cred ca va ajunge in grupe , insa eu sper ca vor reusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...