Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Steaua l-a luat pe Breeveld în timpul meciului cu CFR Cluj

Recommended Posts

nicandro.jpg?width=815

 

Conducerea din Ghencea va plăti 500.000 de euro în două tranşe, jumătate acum şi încă jumătat,e dacă va intra în grupele Ligii Campionilor. Dacă Steaua nu va reuşi această performanţă, suma transferului va rămâne mai mică, dar Pandurii îşi va păstra 40% din drepturile federative ale jucătorului. 

Transferat în timpul meciului

 

Nicandro Breeveld a fost transferat de Steaua în timpul meciului pe care campioana României îl disputa la CFR Cluj. Breeveld va ajunge luni dimineaţă la Bucureşti şi va afectua vizita medicală. El va fi trecut tot luni pe lista fotbaliştilor eligibili de a juca în Liga Campionilor. Luni, e foarte probabil să se rezolve şi cu Hamza. 

 

Breeveld a crescut valoric de la an la an

Breeveld, în vârstă de 27 de ani, e considerat unul dintre cei mai buni „închizători” din Liga 1. Fotbalistul surinamez se află de 4 ani în România, unde s-a adaptat excelent. Jiul Petroşani a fost prima echipă la care a fost legitimat în ţara noastră şi după numai 15 meciuri şi 4 goluri în liga a IV-a, el a fost remarcat de prim-divizionara Gaz Metan Mediaş, formaţie cu care a debutat în Liga 1. Cu „ardelenii”, Breeveld a ajuns până în play-off-ul Europa League, el marcând şi singurul gol al medieşenilor împotriva echipei FK Austria Viena. În 2013, fotbalistul din Surinam l-a urmat pe Cristi Pustai la Pandurii şi la gorjeni a evoluat în grupele Europa League (11 meciuri, toate ca titular şi a marcat şi un gol). El va veni la Steaua să suplinească plecarea fostului căpitan Mihai Pintilii, care a fost luat de Reghecampf la Al Hilal.

 

brevel.jpg?height=411&width=617

 

Sursa: www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu il consider un jucator extraordinar si nu stiu daca o sa faca fata presiunii de la Steaua. Hamza cred ca ar fi perfect este un atacant foarte bun si a demonstrat-o la petrolul el cred ca este esential pentru echipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie nu mi se pare niciun fel de fobtalist:) sincer nu a avut niciodata o sclipire:) proasta alegere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am o parere asa de buna despre Breveld .. eu preferam pe Paul Anton .. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este un jucator care sa iasa foarte mult in evidenta, dar este un jucator cu experienta, cu scoala olandeza, jucator de travaliu care recupereaza foarte multe mingi si greseste foarte putine. Este ceva in genul Pintilii, genul de jucator care nu se vede foarte mult dar care de fapt este extrem de important pentru echipa. Eu am incredere in el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era si cazul sa luam un jucator acolo.. cu Filip n-ai ce face, iar Prepe... cand joaca bine cand joaca prost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era si cazul sa luam un jucator acolo.. cu Filip n-ai ce face, iar Prepe... cand joaca bine cand joaca prost.

De ce n-ai ce face cu Filip. Cu Ajax ti-a placut? Dar cu Legia? Eu zic ca e un jucator bun, de viitor. Nu uita ca a fost accidentat. Iar Prepe nu i s-a dat sansa sa joace constant. Abia acum a inceput sa joace si el calumea. Acum ceva timp aveati impresie f proasta despre el si eu va ziceam ca are calitate. Usor usor va schimbati parerea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke, 2 meciuri bune facute de el si in rest ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...