Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

DOC - Praf

Recommended Posts

Si el face rap.

 

Cand Ombladon scotea albume el canta in spatele blocului si fredona versurile, macar Cheloo a facut melodie cu Smiley nu cu panarama aia de Ralukka sau cum o mai chema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cei ce nu stiu, e diss pentru Ombladon. Chiar sunt curios daca o sa mai deschida gura. Cand a facut Cheloo sau cum ii zice piesa cu Smiley nu a zis nimic, acum brusc s-a trezit sa se ia de DOC pentru ca a semnat cu HaHaHa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cei ce nu stiu, e diss pentru Ombladon. Chiar sunt curios daca o sa mai deschida gura. Cand a facut Cheloo sau cum ii zice piesa cu Smiley nu a zis nimic, acum brusc s-a trezit sa se ia de DOC pentru ca a semnat cu HaHaHa.

Stai cuminte, Cheloo a facut o piesa cu Smiley si aia a transmis un mesaj.

 

Porcaria aia de "Lasa-ma-mi place" sau cum o cheama ce mesaj are ?! El in 4 minute a incercat sa faca un diss cica insa Ombladon in 10s i-a dat KO.

 

Asa cum ziceam, cand Parazitii scoteau primul lor album probabil Doc era in spatele blocului si fredona versurile. Parazitii nu mai scot albume ( sau cel putin asa stiu ) pentru ca nu se vand, fiindca la radiouri si la moda sunt maimute gen : Andra, Doc, Bibanu si toate imitatiile proaste de muzicieni care cand sunt LIVE parca sunt alte persoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai cuminte, Cheloo a facut o piesa cu Smiley si aia a transmis un mesaj.

 

Porcaria aia de "Lasa-ma-mi place" sau cum o cheama ce mesaj are ?! El in 4 minute a incercat sa faca un diss cica insa Ombladon in 10s i-a dat KO.

 

Asa cum ziceam, cand Parazitii scoteau primul lor album probabil Doc era in spatele blocului si fredona versurile. Parazitii nu mai scot albume ( sau cel putin asa stiu ) pentru ca nu se vand, fiindca la radiouri si la moda sunt maimute gen : Andra, Doc, Bibanu si toate imitatiile proaste de muzicieni care cand sunt LIVE parca sunt alte persoane.

Ascult și Paraziții și DOC.Nu sunt pretențios și nici măcar nu mă interesează acest conflict.Ăsta e marketing.Ce probleme au ei,e strict treaba lor.Dar,Paraziții parcă nu mai sunt ca-n anii trecuți.Ultimele lor melodii sunt doar despre misoginism.Au lăsat parlamentarii și au trecut la femei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai cuminte, Cheloo a facut o piesa cu Smiley si aia a transmis un mesaj.

 

Porcaria aia de "Lasa-ma-mi place" sau cum o cheama ce mesaj are ?! El in 4 minute a incercat sa faca un diss cica insa Ombladon in 10s i-a dat KO.

 

Asa cum ziceam, cand Parazitii scoteau primul lor album probabil Doc era in spatele blocului si fredona versurile. Parazitii nu mai scot albume ( sau cel putin asa stiu ) pentru ca nu se vand, fiindca la radiouri si la moda sunt maimute gen : Andra, Doc, Bibanu si toate imitatiile proaste de muzicieni care cand sunt LIVE parca sunt alte persoane.

Bine, te las cu teoriile tale. Daca la tine conteaza vechimea e clar. Eu il ascult pe ala care canta mai bine, nu pe ala care canta de 647265 ani.

 

"Fiindca tu esti doar un vechi si pe vechi îl sperie noul."

 

"Controlu'-nseamna C. T. C şi cat traim noi, nu-l preia nimeni!"

 

"Eşti praf, tata, lopata-n mana, sange pe braţe,

Tocmai ti-am îngropat carïera, condoleanţe."

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parazitii au facut diss lui DOC inca din 2004 , nu mai stiu melodia . In fine , imi place conflictul asta , mai iese ceva nou , dar totusi nu-i compara tu pe Parazitii cu DOC , DOC s-a cam vandut coaie , a si zis ca nu stie daca mai scoate melodii ca are de gand sa compuna , sa scrie pentru altii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-a facut Ombladon in alea 10 secunde? A bagat 2 injuraturi si vezi Doamne ca acum e cel mai tare. DOC a dat 4 minute "frumoase", pun pariu cu oricine ca Ombladon o sa injure ca la usa cortului pe "comeback".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii tu , unii inteleg doar injuraturile din Parazitii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu n-am zis nimic de injuraturile lor si nici de Parazitii, m-am referit doar la "vechimea" de care zicea Arsura si de acest diss. Nu ascult Parazitii, nu am zis nimic de piesele lor. Am afirmat doar ca in acele 10 secunde a bagat 2 injuraturi si cica l-a facut praf pe DOC, pe cand DOC a zis in piesa "Pentru trecut ai respectu` nostru." Eu nu cred ca Ombladon ar face ce a facut el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parazitii au facut diss lui DOC inca din 2004 , nu mai stiu melodia . In fine , imi place conflictul asta , mai iese ceva nou , dar totusi nu-i compara tu pe Parazitii cu DOC , DOC s-a cam vandut ###### , a si zis ca nu stie daca mai scoate melodii ca are de gand sa compuna , sa scrie pentru altii .

Deja v-au prostit. :)) Cum să-ți placă un conflict?Nu vă înțeleg,sincer.Parcă trăiți pe altă planetă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deja v-au prostit. :)) Cum să-ți placă un conflict?Nu vă înțeleg,sincer.Parcă trăiți pe altă planetă.

De ce sa nu-ti placa? Dissuri in rap se fac o gramada , si ies chestii fine :) . Planeta aia pe care traiesc eu e cu certuri , cancanuri , smecheri cu sapca obey , cu stirile de la ora 5 , lucruri foarte anormale fata de planeta ta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. 

 

1. Trebuie sa fii cam prostut sa il critici pe DOC ca a semnat cu HaHaHa avand in vedere ca Cheloo a scos melodie cu Smiley care este seful HaHaHa + Ca a fost la X-Faxtor doar pentru bani exact cum a si recunoscut el. 

2. C.T.C e pe val, le merge foarte bine, exact cum spune si DOC in melodie. 

3. La ce melodii de cacat au scos parazitii in ultimii ani e clar. Melodii pe care le asculti de 10-15 ori si dupa nu se mai aude nimic de ele ( comerciale ) : Toate-s la fel, Ce n-avem acasa, Bot in bot cu o lepra mica. + ca majoritatea sunt cu video-uri in care apar 50% doar pi2de. Ce vreti mai mult ? 

4. Prin conflictul acesta poate mai aude lumea si de Parazitii, pentru ca sincer doar Bitza ii mai tine in viata. Parazitii AU FOST, repet AU FOST foarte tari inainte, acum sincer cine mai asculta albumele lor de le ascultam acum 5-10 ani cand eram mai mic, sa fim seriosi. 

5. In legatura cu acest diss, ( daca se poate numii asa ) eu zic ca DOC si-a spus cuvantul prin cateva fraze:

"Va arde maximul frustrarii ca noua ne merge bine" 

"Nu mai prinde mu*e, pu*a, pi2da, gaoa*a, care-i faza ? "

" Ai ras ca Miley cand te gandesti cati bani ai facut datorita lui Smiley" 

"Astia au impresia ca esti vre-un alcool nebun, crezand ca daca esti mai vechi esti si mai bun" 

" Eu sunt un pic cam educat sa injur cum ai facut-o tu"

" Controlul inseamna C.T.C si cat tramin noi nu-l preia nimeni" 

 

5. Sincer, nu vreau sa supar pe nimeni, RESPECT pentru Parazitii "ce au fost" nu ce sunt, exact cum spune si DOC. Dar cred ca orice "puradel" realizeaza ca la ora actuala C.T.C sunt peste Parazitii din toate punctele de vedere. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai exista CTC ca un intreg , V.D mi se pare ca a ramas cel mai tare , albumul lui recent "In sfarsit" chiar e reusit si merita cumparat . Nimeni nu-l critica pe DOC ca a semnat cu Ha , chiar si el a zis ca Vlad Munteanu a cam semnat cu Ha , DOC ramane acelasi . Cat despre cine mai asculta vechile albume parazitii , pai cum sa nu le asculti? Alea nu mor prietene , si vor mai fi ascultate si de acum incolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai exista CTC ca un intreg , V.D mi se pare ca a ramas cel mai tare , albumul lui recent "In sfarsit" chiar e reusit si merita cumparat . Nimeni nu-l critica pe DOC ca a semnat cu Ha , chiar si el a zis ca Vlad Munteanu a cam semnat cu Ha , DOC ramane acelasi . Cat despre cine mai asculta vechile albume parazitii , pai cum sa nu le asculti? Alea nu mor prietene , si vor mai fi ascultate si de acum incolo.

 

Da ma da, tu vezi ca prostii spui ? C.T.C la ora actuala sunt pe val, nu e nimeni peste ei, imi pare rau ca va e greu sa vedeti asta.

Si despre melodiile celor de la parazitii vechi, daca citeai mai bine, am zis ca nu le mai ascult pentru ca, frate le ascultam la 12-13 ani :| De atuci nu au mai scos nimic. Nu vreau sa mai discut despre asta => Parazitii subiect mort.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu vii aici si imi spui mie ca spun prostii , dar eu iti dau argumente , tu doar arunci cu vorbe , ce n-au mai scos ma? Pai nu mai scot ba , tu chiar nu ai idee ce vorbesti? Au zis , nu mai scoatem albume , nu se vand , ei fac concerte , sunt tari in concerte , ai fost vreodata de mananci aici despre ei? Nu cred .

 

@stefan Uite ma omule ce are de spus si V.D despre asta : :Vlad Dobrescu Nu cred că are nimeni de pierdut, sunt sigur că o să fie o replică și așa și treubuie, suntem rapperi la urma urmei nu balerine. Eu unul mă bucur de ce se întâmplă, n-are ce să fie rău.

Nu mai dau reply . Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu vii aici si imi spui mie ca spun prostii , dar eu iti dau argumente , tu doar arunci cu vorbe , ce n-au mai scos ma? Pai nu mai scot ba , tu chiar nu ai idee ce vorbesti? Au zis , nu mai scoatem albume , nu se vand , ei fac concerte , sunt tari in concerte , ai fost vreodata de mananci aici despre ei? Nu cred .

 

@stefan Uite ma omule ce are de spus si V.D despre asta : :Vlad Dobrescu Nu cred că are nimeni de pierdut, sunt sigur că o să fie o replică și așa și treubuie, suntem rapperi la urma urmei nu balerine. Eu unul mă bucur de ce se întâmplă, n-are ce să fie rău.

Nu mai dau reply . Bafta.

 

Ce argumente ? Ca vad ca doar eu am adus pana acum "primul post" Ce intelegeai tu din Parazitii cand aveai 10 ani ? Daca tot ii apreciezi asa mult, avand in vedere ca esti nascut in 96.. Nu te mai da OLDSCHOOL ca nu esti si adminte in plm ca C.T.C sunt peste Parazitii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o prostie sa spui ca Parazitii nu-s comerciali cand ei, dintre toti din rap-ul romanesc, au fost cel mai mult difuzati. Ca sound, da, au ramas la fel, dar cineva e comercial din momentul in care vinde, are concerte si este difuzat (piesele parazitiilor scoase in ultimii ani exact asta au urmarit, sa prinda la public - ma refer la "Toate-s la fel", "Bot in bot c-o lepra mica", etc. Ambele au acelasi subiect). Eu nu tin partea nimanui, stiu ca si DOC are piese nasoale sau cel putin, dupa gusturile mele sunt nasoale, poate altuia ii place ("Nu ma mai intorc", "Lasa-ma-mi place"), dar cam put a ipocrizie astia de la Parazitii. Astept raspunsul lui Ombladon, dar nu cred ca o sa se ridice la nivelul lui DOC. Cum ziceam, nu tin partea nimanui + ca nu pot fi comparati C.T.C. cu Parazitii, deoarece au stiluri clar diferite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nu vezi ce tampenii ai scris tu in primul post? 

Da , sunt in 96 , ianuarie , asta nu schimba cu nimic situatia , nu ma dau nimic din ce nu sunt , doar ca tu aduci argumente invalide , spui ca doc nu ar trebui sa fie criticat ca a semnat cu Ha , dar ######e una e sa semnezi cu Ha si sa scoti melodii de cacat gen "Lasa-ma-mi place" si una e sa scoti "Plec pe marte" care chiar are un mesaj si e o melodie decenta .

Spui ca poate mai aude lumea de parazitii .Buna asta, la parazitii la concerte erau si inca sunt destui fani , care ii respecta , si chiar daca au mai aparut la TV sau interviuri nu si-au schimbat atitudinea . Acum nu zic , si nu am zis ca CTC sunt slabi dar nu sunt peste frate , tu vezi doar partea ta de realitate pentru ca nu te intereseaza sa aflii si despre opiniile altora , cerceteaza , si ai sa iti schimbi parerile.

 

#uite nici mie nu imi place ce a ajuns Dragonu , ii ascult melodiile vechi dar nu si pe cele noi , sau Haarp Cord , nu ajungi asa usor de la legale la cel mai religios om .

Noroc! 

 

@Ghici_Cine , te rog eu evita topicul , esti pe langa rau de tot ! Daca ai concerte esti comercial? am trait s-o aud si pe asta , unde au fost ma Parazitii difuzati ? pe Atomic? Aia da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ghici_Cine , te rog eu evita topicul , esti pe langa rau de tot ! Daca ai concerte esti comercial? am trait s-o aud si pe asta , unde au fost ma Parazitii difuzati ? pe Atomic? Aia da.

Comercial inseamna ceva care produce bani, care place la lume si este cumparat (am invatat asta la scoala, daca nu ma insel). Da, esti comercial daca ai concerte, inseamna ca lumea vrea sa te auda, sa faca poze cu tine, eventual iti cumpara si CD-ul sau tricoul. Voi confundati comercialul cu mainstream-ul, care-s lucruri diferite, dar nah.. efectul de turma - unu zice ceva si vrea s-arate ca stie ce zice si toti ii dau dreptate sau, ma rog, ii dau un LIKE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nu vezi ce tampenii ai scris tu in primul post? 

Da , sunt in 96 , ianuarie , asta nu schimba cu nimic situatia , nu ma dau nimic din ce nu sunt , doar ca tu aduci argumente invalide , spui ca doc nu ar trebui sa fie criticat ca a semnat cu Ha , dar ######e una e sa semnezi cu Ha si sa scoti melodii de cacat gen "Lasa-ma-mi place" si una e sa scoti "Plec pe marte" care chiar are un mesaj si e o melodie decenta .

Spui ca poate mai aude lumea de parazitii .Buna asta, la parazitii la concerte erau si inca sunt destui fani , care ii respecta , si chiar daca au mai aparut la TV sau interviuri nu si-au schimbat atitudinea . Acum nu zic , si nu am zis ca CTC sunt slabi dar nu sunt peste frate , tu vezi doar partea ta de realitate pentru ca nu te intereseaza sa aflii si despre opiniile altora , cerceteaza , si ai sa iti schimbi parerile.

 

#uite nici mie nu imi place ce a ajuns Dragonu , ii ascult melodiile vechi dar nu si pe cele noi , sau Haarp Cord , nu ajungi asa usor de la legale la cel mai religios om .

Noroc! 

 

@Ghici_Cine , te rog eu evita topicul , esti pe langa rau de tot ! Daca ai concerte esti comercial? am trait s-o aud si pe asta , unde au fost ma Parazitii difuzati ? pe Atomic? Aia da.

 

Nu vezi ca te contrazici cu toata lumea ? Parazitii au scos doar melodii COMERCIALE pe care LE VEZI LA TV. Bot in bot cu plm si Toate-s la fel si cealalta.. si mai sunt. 

Si tu imi spui mie ca nu mai scot albume sa nu o dea in penibil, gen sa nu fie comerciali :)) Vezi ce ti-a spus Ghici_Cine, ca omul vad ca se mai pricepe, tu ii zici lui ca este pe langa, dar defapt tu esti pe langa. 

 

Parazitii au o atitudine de cacat si incep conflicte din nimic, sincer iti spun cu Cheloo si Bitza si Freaka nu am nimic, dar Ombladon e un cacat ignorant pe care nu il suport. Si iti mai spun o data avand in vedere ca omul e un ignorant care nu stie decat sa injure o sa vezi "daca" ii da replica lu' DOC o sa zica ceva gen " Sa imi bag &%$* si sa imi scot &%&$* " 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frate, ascult aproape orice hip-hoper roman. Ascult si Parazitii ca practic ei sunt singurii pe care i-am auzit de mic, pe langa B.U.G Mafia, ascult si DOC. Imi plac parazitii dar sincer sa fie, melodiile astea noi sunt la fel, aproape acelasi subiect. La DOC nu imi plac toate melodiile, daca imi plac 5-6 e bine. De altfel, aproape la nici un artist roman nu imi plac toate melodiile, mai ales la cei noi. La mine mai e si o chestie, trebuie sa imi placa si cum suna vocea nu doar versurile, degeaba ai versuri daca ai voce de femeie. Mie imi place hip-hop-ul dat mai "tare", mai "dur". De exemplu Sisu nu imi place absolut deloc, vorbeste prea cu calm, parca ar citi o poveste unei fetite sa adoarma. Sunt multi care nu imi plac. Singurul artist roman care imi place si caruia i-am ascultat toate melodiile si imi plac toate, e Cedry2k. Nu vreau sa imi sariti in cap ca "nu stii ce vorbesti. C.T.C rupe....etc", mie nu imi plac si punc. Nu sunt obligat sa imi placa ce ii place lu` X sau Y.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce sa nu-ti placa? Dissuri in rap se fac o gramada , si ies chestii fine . Planeta aia pe care traiesc eu e cu certuri , cancanuri , smecheri cu sapca obey , cu stirile de la ora 5 , lucruri foarte anormale fata de planeta ta .

Frate,termină cu aburerile astea.Parcă suntem la can-can.Gata,ne luăm de unu` și de altu`.

 

Tu vii aici si imi spui mie ca spun prostii , dar eu iti dau argumente , tu doar arunci cu vorbe , ce n-au mai scos ma? Pai nu mai scot ba , tu chiar nu ai idee ce vorbesti? Au zis , nu mai scoatem albume , nu se vand , ei fac concerte , sunt tari in concerte , ai fost vreodata de mananci aici despre ei? Nu cred .

 

@stefan Uite ma omule ce are de spus si V.D despre asta : :Vlad Dobrescu Nu cred că are nimeni de pierdut, sunt sigur că o să fie o replică și așa și treubuie, suntem rapperi la urma urmei nu balerine. Eu unul mă bucur de ce se întâmplă, n-are ce să fie rău.

Nu mai dau reply . Bafta.

Normal ca nu are nimeni de pierdut.Din contră,toată lumea o să vorbească despre asta - deja au început - și banii or să curgă.Chiar nu văd ce au de pierdut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frate,termină cu aburerile astea.Parcă suntem la can-can.Gata,ne luăm de unu` și de altu`.

 

Normal ca nu are nimeni de pierdut.Din contră,toată lumea o să vorbească despre asta - deja au început - și banii or să curgă.Chiar nu văd ce au de pierdut.

Ce abureli ma? Ca eu de cand te stiu te contrazici pana e ca tine ,chiar fara sa ai argumente ,ca si cu dota vs lol, o arzi smecher cu diacritice , mai mai ai demonstra si tu ca esti mai tare ca altii , nu te inteleg frate . Grow some ballz .

Dar tu ce ai vrea ma , sa nu iasa bani din rap? Ei nu mananca? Mai ales daca te dedici complet si compui mereu ai niste asteptari de la public , sa atingi un anumit target , etc.

Vorbesti de parca ar fi teoria conspiratiei la mijloc si noi am fi prea orbi s-o vedem . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"daca" ii da replica lu' DOC o sa zica ceva gen " Sa imi bag &%$* si sa imi scot &%&$* " 

Hah! Fix asta am vrut sa spun si eu. Oricum, e ceva faptul ca DOC s-a aprins din cauza acelui clip de aprox. 10 secunde.

Ar fi interesant sa scoata si Ombladon o piesa ca raspuns, dar ma indoiesc. Probabil c-o sa se rezume doar la referiri legate de DOC pe viitoarele piese Parazitii.. sper sa nu fie asa totusi. 

 

@haNNi, calm, boss.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...