Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Sferturile UEFA Champions League

Recommended Posts

frceuE6.jpg

 

PSG - Barcelona

Atletico Madrid - Real Madrid

FC Porto - Bayern Munchen

Juventus - Monaco

 

Primele echipe extrase din urnă vor juca turul pe teren propriu.

Turul sferturilor de finală se va disputa pe 14/15 aprilie, în timp ce returul va avea loc pe 21/22 aprilie.

Tragerea la sorţi a semifinalelor va avea loc pe 24 aprilie, în timp ce meciurile din penultimul act sunt programate pe 5/6 şi 12/13 mai.

Finala UEFA Champions League 2015 va avea loc pe Olympiastadion din Berlin, pe 6 iunie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PSG - Barcelona -> Merg pe mana Barcelonei , la cum a jucat cu City , sunt sigur ca daca continua la fel este favorita la castigarea dublei , dar tot odata si PSG a facut un meci foarte bun cu Chelsea in retur ( in 10 oameni )

Atletico Madrid - Real Madrid -> Aici depinde de motivatia fiecareia ,sper sa produca Atletico surpriza , mi se pare ca Real a scazut putin ritmul.

FC Porto - Bayern Munchen -> Bayern clar , o sa fie ceva in gen ca si cu Sahtior , o sa o lasa moale in tur , iar in retur le da scor.

Juventus - Monaco -> Mi se pare cel mai echilibrat meci , Monaco care are cea mai buna defensiva pan' acum , ii va fi greu la Juve , dar merg pe mana lu` Juve , deoarece are jucatori mai experimentati :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

La nivelul asta nu cred ca se mai pune problema daca meciurile ar fi echilibrate.

 

PSG - Barca ca si celelalte partide de altfel o sa fie un meci interesant. Vad pe Barca atacand mai mult, iar pe PSG aparandu-se foarte foarte bine. Greu de zis cine va merge mai departe, depinde foarte mult de forma. Acum o luna sau doua nu-i vedeam pe Barca in stare sa treaca nici de City. Si s-au cam distrat cu ei.

 

Atletico - Real, cred ca o sa fie un meci urat. Atletico trece printr-o forma proasta si cred ca Simeone va incerca sa se apere in primul rand foarte bine. Mai departe ii vad pe Real.

 

FC Porto - Bayern, desi la prima-vedere ar parea un meci dezechilibrat, eu cred totusi in forta celor de la Porto. Mi-au placut ca echipa anul acesta si au niste jucatori interesanti. Totusi, Bayern va merge mai departe pentru ca probabil este cea mai buna echipa din lume.

 

Juventus - Monaco, din nou prevad o dubla urata, cu putine goluri. Ambele echipe se apara foarte bine, dar Juventus are un plus pe faza de atac. Cu toate astea probabil o sa va surprind dar merg pe mana celor de la Monaco. Si nu zic asta pentru ca i-au scos pe Arsenal. Eu cred ca vor merge mai departe pentru ca sunt o echipa mult mai pragmatica, cu un antrenor care stie sa joace la rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PSG - Barcelona => Barcelona deoarece a facut un meci excelent impotriva Realului.

Atletico Madrid - Real Madrid => Mi-as dori ca Atletico sa faca supriza serii, chiar daca este un meci echilibrat.

FC Porto - Bayern Munchen => Bayern este clar...

Juventus - Monaco => Merg pe mana lui Juve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PSG - Barcelona = multi ziceti ca PSG e buna , da poate joaca bine dar va rog frumos sa nu comparam  " Chelsea cu BARCELONA " Va rog. :)

Atletico Madrid - Real Madrid = Daca se joaca ca in campionat , le da Atletico 6+. Nu o mai vad pe Real sa treaca mai departe.

FC Porto - Bayern Munchen = Bayern se impune clar in retur , in tur cred ca o sa fie incalzire ,ceva. :))

Juventus - Monaco = As vrea sa mearga Monaco.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...