Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

AdriaN

Lotul Stelei în al doilea stagiu de pregătire și absențele. S-a alăturat și Adi Popa

Recommended Posts

ruSsMWd.jpg

 

Până va ajunge și Mirel Rădoi în Austria, Steaua se va pregăti sub comanda lui Massimo Pedrazzini în prima parte a stagiului de pregătire.

Din lotul roș-albaștrilor lipsesc Cojocaru, Grădinaru (învoiți pentru că susțin examenul de bacalaureat), Alcenat (plecat la naționala statului Haiti) și Varela (care va face deplasarea pe cont propriu).

În afară de Alcenat, au plecat în Austria toate noutățile campionilor: mijocașii Sulley Muniru și Vlad Mihalcea, dar și atacantulAlexandru Tudorie.

De altfel, Tudorie - cel mai recent transferat la Steaua - a fost primul la aeroport în ziua plecării în cantonament. 

Avionul care a transportat delegația Stelei a aterizat la Munchen, de unde lotul și staff-ul fac deplasarea cu autocarul până în Austria.Adi Popa a făcut joncțiunea cu ceilalți steliști în Germania și a plecat alături de colegii săi spre Klagenfurt.

 

Portari: Niță, Poiană;

Fundași: Râpă, Luchin, Tamaș, Papp, Toșca, Guilherme;

Mijlocași: Breeveld, Muniru, Filip, Neagu, Aldea, Stanciu, Chipciu, Tănase, Târnovan, Mihalcea, Adi Popa;

Atacanți: Iancu, Țucudean, Tudorie.

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poiana, mi-a fost coleg cand eram la Steaua (2006-2011). Il astept cu un suc la primul salariu, ma bucur enorm pentru el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poiana, mi-a fost coleg cand eram la Steaua (2006-2011). Il astept cu un suc la primul salariu, ma bucur enorm pentru el.

Nu cred ca o sa fie pastrat in lot. Probabil o sa fie adus un alt portar, pentru postul de titular.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca o sa fie pastrat in lot. Probabil o sa fie adus un alt portar, pentru postul de titular.

Da, dar sigur el se gandeste la asta si sigur o sa profite de sanse care i s-a dat. Greu ii dai gol lui Poe, peste cativa ani o sa-l vezi ca va apara in poarta Stelei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dar sigur el se gandeste la asta si sigur o sa profite de sanse care i s-a dat. Greu ii dai gol lui Poe, peste cativa ani o sa-l vezi ca va apara in poarta Stelei.

O sa ii fie foarte greu sa se impuna, mai ales ca si Cojocaru asteapta deja de ceva timp o sansa. Si e si el destul de tanar si e mult mai bine vazut.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...