Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ovi10

S-a supărat Chipciu: "Nu e normal ca arbitrul să fie fratele unui jucător de la o candidată la titlu

Recommended Posts

                              7342388_mediafax_foto_octav_ganea.jpg

 

 

 

 

Steaua nu a existat practic pe teren în meciul de la Cluj, pierdut cu 2-0 în faţa CFR-ului, iar Alexandru Chipciu recunoaşte că echipa s-a prezentat foarte slab. Totuşi, mijlocaşul roş-albastru are o altă problemă legată de partida din Gruia, delegarea la centru a unei brigăzi conduse de George Găman, unul dintre cei mai buni arbitri români din ultima vreme, dar şi fratele lui Valerică Găman, jucător la Astra, principala adversară a echipei lui Mirel Rădoi în lupta pentru titlu.
 
 
 
"E un moment foarte greu pentru noi, suntem departe de primul loc, in ultimele meciuri nu am arătat aşa bine. Toată lumea e supărată, ne-am prezentat foarte, foarte slab. Nu mi se pare normală delegarea lui Găman. Nu e normal ca un arbitru să fie fratele unui jucator al unei rivale la titlu, asta e cea mai tare. Eu să am un frate, clar aş ţine cu fratele meu. Dar în seara asta nici noi nu am facut jocul nostru de pase, am jucat foarte slab", a declarat Chipciu pentru Dolce Sport, făcând referire la primul gol al adversarilor, marcat de Vitor Bruno, în minutul 32, dintr-o poziţie de ofsaid.
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                         Sursa: Prosport

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...