Jump to content
Sign in to follow this  
AdriaN

OFICIAL: Leicester a anunţat al treilea transfer al verii. Un puşti minune spaniol se alătură echipei lui Ranieri

Recommended Posts

QITDRDN.jpg

În ciuda faptului că din sezonul viitor va evolua în grupele Ligii Campionilor, Leicester nu îşi abandonează crezul - să aducă fotbalişti tineri de mare talent, care să se dezvolte sub comanda lui Ranieri.

 

"Vulpile" au oficializat astăzi transferul unuia dintre cei mai talentaţi puşti din fotbalul spaniol. Raul Uche Rubio (18 ani) a fost adus de la Rayo Vallecano, suma mutării nefiind încă dezvăluită.

 

Atacantul a semnat un contract pe patru ani, iar Ranieri e convins că în câţiva ani acesta va deveni un mare star al campionatului englez.

 

"Îmi place Premier League, cred că mă voi adapta. Stilul meu de joc şi calităţile se pretează bine la ce se joacă în Anglia. Până de curând nu ştiam ce echipă mă vrea, agentul îmi spusese doar că o formaţie din Premier League mă urmăreşte", spunea atacantul acum câteva zile, pentru dailymail.co.uk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce am vazut azi pe Transfermarkt cei de la Leicester sunt aproape sa il transfer si pe Bony de la City.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...