Jump to content
Sign in to follow this  
AdriaN

Chelsea a confirmat transferul lui Batshuayi. Belgianul devine al doilea cel mai scump jucător din istoria clubului

Recommended Posts

iM4vpKP.png

Chelsea a confirmat transferul lui Michy Batshuayi, de la Marseille. În schimbul atacantului de 22 de ani, londonezii au plătit 33,1 milioane de lire (aproximativ 40 de milioane de euro).

 

Dorit şi de Tottenham, West Ham şi Crystal Palace, golgheterul lui OM a ales, cum era previzibil, Chelsea. Antonio Conte, noul tehnician al echipei de pe Stamford Bridge, a fost cel care a insistat pe lână Abramovich pentru vârf, convins că poate să confirme performanţa excelentă din Ligue 1, unde în sezonul trecut a reuşit 17 goluri în 36 de partide.

 

"Sunt fericit că am semnat cu una dintre cele mai mari echipe din Europa. Este un nou capitol în cariera mea. Eden Hazard şi Thibaut Courtois mi-au spus o mulţime de lucruri bune despre club. În condiţiile în care la formaţie va veni şi Antonio Conte, pot spune că este o adevărată provocare şi bucurie să evoluez pentru Chelsea", a declarat fotbalistul, citat de standard.co.uk.

 

Batshuayi devine astfel al doilea cel mai scump jucător din istoria lui Chelsea, devansându-i pe Diego Costa şi Hazard, în schimbul cărora se plătise suma de 32 de milioane de lire sterline. În continuare, cel mai scump jucător din istoria grupării rămâne Fernando Torres (cumpărat în 2011 cu 50 de milioane de lire de la Liverpool).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batshuayi este un mic Drogba momentan , are multe din calitatile fostului mare atacant al lui Chelsea , este un jucator interesant , ramane de vazut cum se va acomoda la gruparea londoneza , dar mie unul chiar imi place acest jucator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batshuayi este un mic Drogba momentan , are multe din calitatile fostului mare atacant al lui Chelsea , este un jucator interesant , ramane de vazut cum se va acomoda la gruparea londoneza , dar mie unul chiar imi place acest jucator.

Faza e ca daca nu va fi folosit degeaba l-au luat.. si asa o sa se si intample parca vad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faza e ca daca nu va fi folosit degeaba l-au luat.. si asa o sa se si intample parca vad.

Au mai facut ei chesti dastea exemple sunt multe : De Bruyne , Lukaku etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batshuayi este un mic Drogba momentan , are multe din calitatile fostului mare atacant al lui Chelsea , este un jucator interesant , ramane de vazut cum se va acomoda la gruparea londoneza , dar mie unul chiar imi place acest jucator.

Nu prea se aseamana cu Drogba ca stil. Drogba e un jucator de forta, in timp ce Batshuayi e un jucator de combinatie. Eu il stiu si l-am remarcat inca de la Standard Liege, mi se pare ca Boloni sau Rednic l-au promovat, nu sunt sigur care dintre ei. Cert e ca un antrenor roman pentru ca de-aia ii urmaream eu pe Standard. 

 

Foarte bun transferul zic eu, mai ales ca are 22 de ani. Conte cel mai probabil va juca cu 2 varfuri cum a jucat si la Juve si cum a jucat si la nationala Italiei. Asa ca ii trebuie vreo 4 daca nu chiar 5 atacanti. Pana acum aveau doar pe Stelian Ogica Diego Costa si Remy. Cred ca o sa mai ia macar un varf daca nu chiar 2. Anyway, o sa fie interesant sezonul din EPL si eu, chiar daca nu suport deloc Chelsea, o sa tin cu ei la titlu anul asta, pt ca imi place mult Conte si pt ca Liverpool nu are nicio sansa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...