Jump to content
Sign in to follow this  
AdriaN

Hagi a anunţat numele viitorului produs de export: "Ne va ajuta să facem bugetul"

Recommended Posts

9fZBJZY.jpg

 

Gică Hagi ştie deja numele următorului jucător pentru care va obţine o sumă importantă de transfer.

 

Omul care a înscris golul victoriei Viitorului pe terenul lui Dinamo, scor 2-1, Florinel Coman, e anunţat de Hagi drept următorul produs de export al constănţenilor.

 

"Vedeți că eu îi las pe jucători să plece. Eu nu îi păstrez. În Coman am investit foarte mult. Este scump, dar este foarte bun. Ne va ajuta foarte mult să facem bugetul echipei în continuare", a spus "Regele" după victoria din Ştefan cel Mare.

 

Atacantul în vârstă de 18 ani a jucat 14 meciuri în acest sezon și a marcat de două ori pentru echipa lui Gică Hagi.

 

350 000 de euro este cota de piaţă a lui Florinel Coman, conform transfermarkt.de.

 

Coman a fost dorit şi în această iarnă de Steaua. Patronul "roş-albaştrilor", Gigi Becali, şi-a exprimat recent interesul pentru Coman.

 

Din 2014 încoace, Viitorul a vândut fotbalişti în schimbul unor sume importante.

 

Cristian Manea a fost cedat pentru 2,5 milioane de euro la Apollon Limassol, Ianis Hagi pentru două milioane de euro la Fiorentina, Florin Tănase pentru 1,5 milioane de euro la Steaua, iar Alexandru Mitriţă pentru 800 000 de euro la Pescara. Ultimul pe listă este Răzvan Marin, plecat chiar în această iarnă la Standard Liege, în schimbul a 1,8 milioane de euro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...