Jump to content
Sign in to follow this  
RedDisciple

Steaua amenintata cu FIFA de Bergodi! Becali: "E un golan mincinos!"

Recommended Posts

Cristiano Bergodi a dezvaluit la Sport.ro si www.sport.ro ca este gata sa mearga pana la FIFA pentru a rezolva problemele contractuale cu Gigi Becali.

ย 

"Apelez la FIFA si UEFA daca nu se va gasi o solutie acum pentru rezilierea contractului cu Steaua. Este normal asta! Sunt mandru ca suporterii Stelei m-au aparat. Ei au fost probabil multumiti de munca pe care am depus-o. Nu se stie daca voi antrena in Romania. Am adus puncte cu Steaua si cred ca este important asta. Nu am fost contactat de alte cluburi, nu vreau sa vorbesc acum despre asta!" a spus Bergodi.

ย 

Bergodi a dezvaluit la Sport.ro ca nu s-a suparat ca Gigi Becali a intrat la vestiare la pauza meciului cu Sheriff, ci pentru ca seful Stelei a venit sa strice atmosfera cu jucatorii.

ย 

"Mi-a trecut supararea. Nu am fost la meci pentru ca se putea crea o situatie care nu era corecta pentru jucatori. Imi voi rezilia contractul asta este normal. Trebuie sa se plateasca . Nu vreau sa merg la echipa a doua. Niciodata. Sunt antrenor de echipa mare, nu de echipa a doua. Toata lumea stie ca am fost demis. Acum este un alt antrenor. Eu imi apar interesele, este normal.

ย 

Nu s-a intamplat nimic din ce se spune la vestiare. Becali a intrat in vestiar iar pentru mine a fost o surpriza. Daca venea sa-i incurajeze pe jucatori sau sa vorbeasca cu ei nu era nicio problema.Becali a venit sa-i certe insa.

ย 

Eu m-am comportat civilizat. Stiu cum trebuie sa ma comport. M-am ridicat i-am pus mana pe umar si l-am intrebat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua a avut cel mai bun atrenor din ultimii 10 ani, si nu a stiut cum sa il pastreze, din cauza unui oier, care are bani si nu are ce face cu ei...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...