Jump to content
Sign in to follow this  
RedDisciple

"Dayro si Plesan revin la prima echipa inainte de meciul cu Twente!"

Recommended Posts

Mihai Stoichita s-a hotarat sa ii readuca pe Dayro Moreno si pe Mihaita Plesan la prima echipa inainte de meciul din Europa League cu Twente de joi, 1 octombrie. Stoichita: "Nu ma deranjeaza ca se spune ca sunt sclavul lui Gigi!"

ย 

Antrenorul Stelei a incercat sa explice de ce a facut mai multe modificari in primul 11 pentru meciul cu Pandurii si s-a declarat amuzat de cei care sustin ca este sclavul lui Becali.

ย 

"Nu l-am bagat pe Onicas pentru ca este un jucator distructiv. L-am preferat pe Toja pentru ca aveam nevoie de tehnicitate in jumatatea adversa de teren. Chiar daca nu era 100% pregatit, avea acest plus de care am tinut cont. Nu ma deranjeaza ca se spune despre mine ca sunt sclavul lui Gigi. Daca as fi un sclav ca Spartacus, as accepta sa fiu sclav. Pe Onicas l-am bagat la final cand am avut nevoie sa inchid jocul. Eram cu un om in minus si am schimbat si sistemul. Imi pare rau ca se spune asa despre mine, insa aceste lucruri ma intaresc pe mine. Eu nu ii antrenez acum pe jucatori, ii mentin. Eu doar le dau idei de joc la antrenament pentru ca se joaca din trei in trei zile. " a spus Stoichita.

ย 

Acesta a anuntat ca Dayro si Plesan vor reveni saptamana viitoare la echipa mare."Referitor la Dayro Moreno si la Plesan, am vorbit cu Leo Strizu si i-am spus sa aibe grija de cei doi pentru ca ii urmaresc atent. Am nevoi de ei, Plesan m-a impresionat mult, am vut sa il iau la o echipa acum cativa ani. Dayro imi place mult, e fantezist si incerc sa il aduc cu picioarele pe pamant. Plesan si Dayro vor reveni la prima echipa inainte de meciul cu Twente! M-am gandit bine si am luat aceasta decizie. Nu ma intereseaza ce spun jucatorii in vestiar. Am jucatori buni si inteligenti. Sorin Ghionea e inteligent si cred ca se va bucura de revenirea Plesan." a declarat Mihai Stoichita la Fanatik.

ย 

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

iar vine infumuratu ala de dayro la prima echipa, nu stie fotbal, doar aere are.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...