Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cata006

Californication

Recommended Posts

Californication

 

californication_season3poster.jpg

Scurta descriere:

Personajul principal al serialului este Hank Moody, un scriitor care dupa primul lui best seller, considera ca orice ar scrie dupa prima lui capodopera ar fi de rahat. Se lupta sa-si creasca fiica de 13 ani care locuieste cu fosta lui iubita, femeia pentru care Hank are sentimente puternice, desi aceasta isi face deja planuri de casatorie cu un alt barbat. Party-urile, alcoolul, drogurile si "one night stand"-urile devin un reflex pentru Hank, si desi multi considera ca acesta este un stil de viata de autodistrugere, de multe ori il inspira pe scriitorul nostru frustrat si disperat. Hank este genul de om care dupa ce afla ca i s-a furat masina, isi aprinde o tigara, sau care chiar daca a primit o bataie sora cu moartea are mereu de comentat ceva.

 

Politetea si bunul simt sunt doi termeni total necunoscuti pentru Hank. O comedie cu mult umor, frustrare, disperare, sex si un actor principal laureat cu premiul Golden Globe.

Regizori:

David Duchovny

Adam Bernstein

Ken Whittingham

Scenaristi:

Eric Weinberg

Daisy Gardner

Gabriel Roth

Genul:

Drama / Comedie

Durata:30 minute

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa descriere pare a fi fain ... o sa il caut ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super tare....Sunt la sezonul 1 episodul 5 :).

 

 

OFF: Sa mor de nu ne potrivim la seriale =)) Cred ca nu este ceva care sa nu fi vazut si eu si tu.Cel mai mult imi place cand sta el chill , fumeaza , isi pune ochelarii si se urca in masina lui :P daca o mai poti numi masina :fuck:....E Porsche , ce naiba?:X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da e porsche =)), stai ca deabia esti la inceput sa vezi mai incolo ce fain e :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este foarte Frumos Ma uit si eu la el :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut toate cele 3 sezoane ... a fost fain ... dar sunt altele mult peste :-@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu l`am vazut...dar cred ca mi`l voi descarca :-@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o rugaminte la cei care pot sa ma ajute: Sa imi dati un PM unde pot gasi soundtrack-ul serialului "Californication". Am ajus la S1E10 >:D<<'>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos serialu am urmarit pana acum 10 ep. o sa ma uit in continuare ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca aveti comentarii pozitive dar nu ati acordat o nota. Dupa ce termin Prison Break o sa incep la acest serial, poate pana atunci cei care l-au vazut acorda o nota.

 

 

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din putinele episoade pe care le-am vazut pot sa spun ca e frumos 10 parerea mea imi place ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ George - Eu ii dau 10 deoarece este un serial marca HBO si mie mi-a placut foarte mult.L-am terminat de cateva zile si e foarte tare.Personajul principal ( Hank Moody ) are de aface numai cu probleme si deabea scapa de ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut 2episoade si pare destul de bun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...