Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

g0dL1k3

Brooklyn`s Finest

Recommended Posts

532.gif

 

Regia: Antoine Fuqua

Actori: Richard Gere, Don Cheadle, Ethan Hawke, Wesley Snipes

Gen: Actiune, Thriller

 

La 9 ani de la Training Day, Antoine Fuqua vine cu un film asemanator. Bine, asemanator exceptand finalul si actorii (desi Hawke a fost prezent si acolo). Imi place regizorul. Mai are la activ un Tears of the Sun cu Bruce Willis si un King Arthur. Si toate cele 4 filme sunt filme de peste 8. Este primul film mai de doamne-ajuta al lui Wesley Snipes de vreo 5 ani incoace si al 4lea in care joaca Ethan Hawke in 2009. Nu prea-mi dau seama daca sa-l laud sau nu pentru ca desi mi-a placut, poate ca la o a doua vizionare nu as mai fi la fel de interesat.

 

De aceasta data actiunea se petrece in Brooklyn, acolo unde filmul ne prezinta povestile a 3 politisti, care nu se cunosc intre ei si care prezinta trei cazuri, cred eu, tipice. Un politist care-si doreste mai multi bani pentru familia sa. Unul care toata viata a stat sub acoperire si acum incearca pentru o functie mai inalta si altul aflat in prag de pensionare. Intamplarile lor ne sunt prezentate separat (m-am cam mirat de lucrul asta pana la final) si probabil acesta este si amanuntul care nu-i creste nota. Mi s-ar fi parut mai interesante niste dialoguri Gere – Hawke sau Snipes – Gere decat enervantele dialoguri pline de injuraturi dintre “baietii de culoare”.

 

Il recomand pentru ca este un film bun al genului, dar si pentru calitate prezentelor actoricesti. O sa va ia prin surprindere putin la inceput, parca oferindu-va astfel o bucatica din finalul misterios. Speram sa mai vedem filme de genul asta pentru ca cred ca mai este loc de cateva productii semnate de regizori cunoscuti. Sa vedem ce va zice si publicul din Romania, desi cele 4 nume de pe afis ar fi suficiente pentru un parcurs frumos in cinematografe.

 

Video: Trailer

Share this post


Link to post
Share on other sites

# Merita incercat la prima vedere .

# App , vezi ca nu merge trailerul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10/10 Toate filmele Actiune mi-au placut mereu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Titlul este foarte atragator atat si descrierea data de tine.Cred ca il voi incerca :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos ! Merita Vazut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super tare merita vazut . =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il iau si eu acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din thriler nu pare cine stie ce

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...