Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Maronica

Mihai Stoichita paraseste Steaua in lacrimi

Recommended Posts

INTER 0-2 STEAUA, stelistii termina sezonul pe 4 | "Ii urez Stelei pe viitor sa fie campioana, unde ii este locul", acestea au fost ultimele cuvinte ale lui Stoichita ca antrenor al Stelei.

IN LACRIMI! Stoichita, ultimul discurs ca antrenor al Stelei! Cum si-a luat adio de la echipa!

 

Steaua a batut in ultima etapa a Ligii I, cu 2-0 pe Inter Curtea de Arges, dar nu a reusit sa prinda locul 3 la care visa Becali.

 

Stoichita a anuntat ca acesta a fost ultimul sau meci ca antrenor al Stelei si va merge la patron sa-i multumeasca pentru ca i-a dat sansa sa antreneze iar in Ghencea.

 

"Nu plang ci am sufletul trist. Ma intreb ce s-ar fi intamplat daca ar fi fost totul perfect la Steaua. Din septembrie, de cand am venit la Steaua, m-am simtit extraordinar pentru ca am intalnit oameni deosebiti iar, pentru campionatul urmator, ii urez celui care va veni in locul meu sa reuseasca ceea ce eu nu am putut. Plec pentru ca din pacate nu am reusit ce mi-am propus iar eu sunt profesionist si nu umblu cu jumatati de masura. A fost un an de criza si consider ca in aceste conditii m-am descurcat onorabil si am scos-o cu bine la capat impreuna cu baietii", a spus Mihai Stoichita

 

"Dupa meci am fost la vestiar, i-am felicitat, i-am pupat si sper ca in continuare sa tinem legatura. Ma voi duce si la domnul Becali pentru a-mi lua la revedere. Domnul Becali este de admirat pentru ca duce totul in spate, cu toate controversele ivite mereu", a mai spus Stoichita.

 

"Daca ar fi dupa mine, eu l-as mai tine inca un an pe Petre Marin, pentru ca el nu este batran, este doar matur", a explicat el.

 

Sursa :Sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte trist .. a fost un antrenor bun . :D

 

disable 5 zile

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...