Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

RaduReleu

Huiduit de fani la meciul cu Bayern, Cadu aruncă vina pe Cîrţu: "Aveam nevoie şi noi de un Van Gaal!"

Recommended Posts

Căpitanul Ricardo Cadu l-a atacat pe Cîrţu, după ce tehnicianul l-a "pedepsit" schimbîndu-l cu Tony la 3-0 pentru nemţi.

 

 

 

- Ricardo, aţi suferit cea mai grea înfrîngere pe teren propriu în ultima perioadă. Cum a fost posibil?

- Aşa este. Sîntem foarte supăraţi cu toţii, însă pînă la urmă am pierdut în faţa unei echipe ca Bayern Munchen. Regret că a ieşit un astfel de rezultat.

 

- De ce crezi că te-a înlocuit Cîrţu la scorul de 3-0 pentru Bayern pe finalul partidei?

- Nu ştiu de ce m-a schimbat. Întrebaţi-l pe antrenor de ce a făcut acest lucru! Sincer, nici eu nu am înţeles decizia. Normal că m-a afectat foarte tare, dar nu pot să fac nimic. Sînt jucător şi trebuie să respect deciziile lui antrenorului.

 

- Totuşi, ai vorbit cu antrenorul? Ţi-a dat vreo explicaţie pentru decizia sa?

- Nu, n-am discutat cu dînsul despre acest lucru. N-am avut decît să accept acea decizie, pentru că el este antrenorul şi are puterea să mă scoată din teren. Repet, singura chestie pe care n-o pricep este următoarea: de ce s-a introdus un alt fundaş la acel scor?

 

"Mă simt umilit!"

- Crezi că îţi va retrage banderola Cîrţu pentru meciul cu Dinamo?

- De ce să se întîmple asta? Nu are dînsul treabă cu căpitanul de echipă, el se alege de către vestiar.

 

- Ce părere ai despre spectatorii care te-au huiduit în momentul schimbării?

- De cînd am venit la CFR Cluj, vă mărturisesc că niciodată nu m-am simţit mai umilit decît în acea seară. Probabil, cineva nu ştie ceea ce am făcut eu pentru club. Niciodată nu se spune despre aceste lucruri...

 

- Este Bayern o echipă atît de puternică?

- Sincer, da! Au un joc de posesie incredibil, jucători cu experienţă, care au jucat la campionatul mondial, de o certă valoare. Probabil că dacă am fi avut şi noi un Van Gaal, atunci nu s-ar fi pierdut de maniera asta.

 

 

Cifrele lui Cadu cu Bayern

- 31 de baloane jucate

- 10 mingi pierdute

- 6 recuperări

- o pasă lungă bună din 5 încercări

- 0 şuturi

 

 

 

Sursa: gsp.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...