Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

lupu666

Death Race 2

Recommended Posts

-Poster: Death+Race+2+Bluray+Cover.jpg

 

 

-Regia/Autori:Roel Reiné,Paul W.S. Anderson,Tony Giglio

 

-Roluri/Actori: Danny Trejo,Sean Bean,Lauren Cohan,Ving Rhames

 

-Gen: Actiune

 

-Data lansarii: 18 Ianuarie 2011

 

-ScurtaPrezentare:

Death Race 2 isi are actiunea in viitorul apropiat, in momentul in care economia Statelor Unite ale Americii incepe sa cada si un lant violent de crime incepe sa iasa de sub control. Po######tia, atrasa intr-un lant de criminalitate , se grupeaza in asociatii care creeaza o subcultura impotriva legii coordonata de gasti, criminali cu sange rece si sociopati. Cea mai periculoasa dintre acestea este Terminal Island. Criminalul Carl Lucas intra in Terminal Island pentru a-si ispasi pedeapsa pe viata, la fel ca si personalitatea din lumea media September Jones, prin lansarea reality-show-ului Death Race. Death Race le ofera castigatorilor premiul suprem - libertatea - numai daca pot supravietui ca sa se bucure de ea. Cand Lucas se inscrie ca sofer, se creaza premizele unui concurent legendar.

 

-Sursa: IMDB/cinemarx.ro

-Trailer:

watch?v=CmQCQQvw2u4

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow abea astept sa il vad pacat ca nu e acelas actor ca in 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aseara l-am vazut. Nu este tot Jason Statham pentru ca intr-un fel asta trebuia sa fie primul film, de aici incepe tot. Prima parte e continuare la asta. Actorul din acest film e personajul "Carl Lucas sau Frankenstein". Aici moare asa zisul "Frankenstein" iar in prima parte ii ia locul Jason Statham. Il recomand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cate am vazut in trailer este foarte tare filmul . Dupa cate vad este nou filmul si nu cred ca a aparut versiunea HD .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clar asta trebuia inaintea primului film , si din ce am observat , s-au pastrat si unii actori , a fost ok filmul ! Cu siguranta , va mai urma o parte !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da are ceva legatura cu primul in coparatie cu alte filme e destul de reusit mie mi-a placut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant , RECOMAND !

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)) Asta da film Merita Vizionat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mdah nu merge link de la trailer , am cautat pe youtube . Destul de reusit filmul , merita downloadat!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Blck

E frumos filmul si este continoare poveste care se intelege foarte bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima data cand am vazut ca aparut ma gandeam ca va fi banal,insa m-am inselat.Filmul este chiar fain :dancerock:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am vazut aproape de 4 ori si pot spune ca este un film cu actiune la maxim , drifturi , intreceri , adrenalina tot ce trebuie . Ma pasioneaza foarte mult aceste filme cu masini , vi-l recomand tuturor pentru ca este un film exceptional

Share this post


Link to post
Share on other sites

Destul de interesant

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...