Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[Prezentare] God of War 3

Recommended Posts

Poster : godofwar3-0-medium.jpg

Numele jocului : God of War 3

Descriere : God of War 3 va fi al 5-lea capitol al seriei, din punct de vedere epic, dupa God of War: Chains of Olympus, God of War, God of War: Betrayal si God of War II. God of War 3 va fi al 5-lea capitol al seriei, din punct de vedere epic, dupa God of War: Chains of Olympus, God of War, God of War: Betrayal si God of War II.

Dupa moartea lui Ares si a Athenei, Zeus reuseste sa stranga in jurul sau toti locuitorii Olimpului, pentru a face fata maniei lui Kratos. De fapt acest razboi reprezinta esenta jocului. Scopul din God of War III este curerirea si distrugerea Olympului de catre Kratos. Acesta este insotit in lupta de Titani care vor aduce haos pe muntele lui Zeus.

Conform mitologiei, razboiul va dura 10 ani si se va termina cu victoria lui Zeus. Soarta bataliei sta in mainile jucatorilor, acestia trebuie sa transforme infrangerea in victorie ducandu-l pe Kratos spre glorie.

Pe ce consola se joaca : PS 3

Trailer :

watch?v=SuMaMcVdPYQ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un adevarat joc pt. PS3 cred ca asta este printre primele cele mai frumoase si captivante jocuri de pana acuma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat god of war doar pe PSP, am auzit ca asta e mai "adevarat". Vom vedea =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am terminat.. are un story foarte bun si o grafica excelenta ! GG Sony santa monica pentru un joc superb.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...