Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

RaduReleu

Finala Uefa Champions League: Barcelona - Manchester United

Recommended Posts

Nu exista scuze pentru finala. Man. U avuse noroc ca nu a luat bataie la 0. Golu inscris din offside dar hai fie. Pushki man U avea pe teren destui oameni hotarati sa castige cupa. Au castigat premier league morala era foarte ridicata. In fata lu Barcelona nu multe echipe au avut sanse deoarece Barca a stiut sa tina posesia mingi si sa joace prin pasa. Oricum nici eu nu cred ca au dat 100% cei de la Man. U dar asta e. Oricum jocul Barcelonei este frustrant pentru orice jucator si antrenor.

Forta Barca !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-adevar, Valencia a jucat prost in finala, dar nici restul echipei nu a fost mai presus. Totusi nu inteleg de ce Sir Alex a preferat sa ii titularizeze pe Park Ji Sung si Michael Carrick, cand Anderson si Nani erau intr-o forma mult mai buna.

 

Cat despre meciul propriu-zis, Barcelona este o echipa foarte puternica, insa nu pot zice ca a jucat extraordinar, ci doar ca Manchester nu a fost in apele ei. Faptul ca au avut posesia slaba nu se datoreaza Barcelonei, ci se datoreaza paselor proaste, numarului ridicat de mingii aruncate aiurea pentru Rooney si Hernandez, si disperarii jucatorilor. Eu zic ca au fost prea tensionati pentru acest meci, deoarece in afara de Van der Sar, Giggs si Carrick, toti cei aflati in teren aveau sub 24-25 de ani, fiind totusi tineri pentru un asemenea meci, si emotiile i-au acaparat.

 

 

In rest, n-am ce zice, eu am sperat si am fost alaturi de ei, si inca sunt, insa Barcelona este de neoprit :).

Si l-ai uitat pe marele Berbatov, ce tampenie sa nu-l lasi sa joace, mai ales ca e cel mai bun marcator din Premier League.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-au dominat categoric Barcelona pe Manchester , n-au avut nicio ocazie englezi , decat golul dat din offside ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primele 10 min de joc ma rugam sa nu dea manchester gol dar dupa...un infern ptr ei :)) un joc frumos al Barcei...ca deobicei

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primele 10 min de joc ma rugam sa nu dea manchester gol dar dupa...un infern ptr ei :)) un joc frumos al Barcei...ca deobicei

Bv ei , i-a rupt .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bv ei , i-a rupt .

Tu vezi cand a fost ultima postare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu vezi cand a fost ultima postare?

Da , dar exista si net sa ma uit la meci . Nu am voie sa comentez ?:O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fernand0 - warn up / post pentru +1

 

Closed.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...