Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Deli

Mutu si Tamas au primit o lectie la conferinta de presa! Piturca le-a scos vedetismele din cap:

Recommended Posts

Victor Piturca a dat o adevarata lectie de moralitate la conferinta de presa!

 

Dupa scandalul care i-a avut in prim plan pe Mutu si Tamas, Victor Piturca a decis sa ii excluda pe acestia de la nationala, insa nu le-a inchis de tot usa.

 

"Cei doi au parasit cantonamentul luni seara, unde au fost sau ce au facut e mai putin important, decizia mea e ca nu vor mai fi convocati la echipa nationala in acest moment. Sunt eliminati din lot!", a declarat Victor Piturca la DigiSport.

 

Selectionerul demonstreaza astfel ca la nationala nu mai este loc de indisciplina, insa arata ca nu este un "tiran", declarand ca cei doi se pot intoarce la lot: "Da, sigur, ei pot reveni la nationala, insa doar cand echipa va avea rezultate. Deci sa fie clar, eu nu am nevoie de salvatori. Daca vom avea rezultate, poate voi mai apela la ei", au fost cuvintele lui Piturca.

 

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

O masura mult prea drastica, nu conteaza cum isi petrece un jucator timpul liber atata timp cat da un randament bun in teren.

Au fost jucatori care fumau la pauza in vestiar si nu li s-a mai zis nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

O masura mult prea drastica, nu conteaza cum isi petrece un jucator timpul liber atata timp cat da un randament bun in teren.

Au fost jucatori care fumau la pauza in vestiar si nu li s-a mai zis nimic

Aici te contrazic

Ce randament bun mai da un jucator cand sta in cluburi si bea fumeaza vine spre dimineata la hotel "chiaun" "matol" etc. cand a 2 a zi are antrenament si meci ...

Piturca a luat o decizie foarte buna pe care cei 2 o meritau oricum eu cred ca o sa mai apeleze la ei dar nu curand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O masura mult prea drastica, nu conteaza cum isi petrece un jucator timpul liber atata timp cat da un randament bun in teren.

Au fost jucatori care fumau la pauza in vestiar si nu li s-a mai zis nimic

 

Are dreptate Chihaia,

 

Doar lui Dobrin i se permiteau chestii de genu asta, el dupa meciu FC ARGES - REAL MADRID s-a dus intre blocuri si a incins o miutza cu baietii, dupa care a ars o sticla de rachiu :)) ...

 

Mutu si cu Tamas nu au valoarea lui Dobrin, si nici fotbalul de azi nu mai e fotbalul de atunci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are dreptate Chihaia,

 

Doar lui Dobrin i se permiteau chestii de genu asta, el dupa meciu FC ARGES - REAL MADRID s-a dus intre blocuri si a incins o miutza cu baietii, dupa care a ars o sticla de rachiu :)) ...

 

Mutu si cu Tamas nu au valoarea lui Dobrin, si nici fotbalul de azi nu mai e fotbalul de atunci.

Nu i se permitea nici lui Dobrin la echipa nationala. La Campionatul Mondial din Mexic in 1970, selectionerul de atunci al Romaniei, Angelo Niculescu l-a exclus din lot ca l-a prins jucand rummy noaptea tarziu pe dolari un alt jucator.

 

Intr-adevar, la FC Arges facea cam ce vroia, de asta nici nu a vrut sa plece de aici niciodata. El nici nu se antrena...Venea doar la meci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut un documentar, in anglia multi jucatori se duc la bar chiar inainte de meci.Cum ziceam, atata timp cat da un randament bun nu conteaza viata extrasportiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAI FRATEEEE!!..

Atatea stiri despre mutu si alti jucatori romani inafara terenului, noi numai la astea suntem buni..In ultimi 10 ani numai despre asta auzi.. nu auzi si tu o stiri "vai,ce jucatori buni, unde au ajuns, n-am calificat la mondiale, europene" neahh.. la noi la romani merge cu scandalul.

M-am saturat pana peste cap cu stirile astea :-d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are dreptate Piturca.!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...