Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

W1nne

Doi frati, destine diferite! Fratii Costea, influentati de iubite! Care e MAREA diferenta dintre Mihai si Florin si care e singurul care spera la un l

Recommended Posts

Fratii Costea incep returul din posturi total diferite. Florin e anuntat titular si o mare speranta pentru Ilie Stan, in timp ce Mihai e abia a patra optiune pentru un loc in atacul Stelei. Motivul? Viata personala a celor doi.

 

doi-frati-destine-diferite-fratii-costea-influentati-de-iubite-care-e-marea-diferenta-dintre-mihai-si_size1.jpg

Florin Costea a fost la un pas de a fi dat afara de la Steaua la finalul lui 2011, dar acum e marea speranta a antrenorului Stelei. ProSport scrie ca atacantul oltean si-a facut ordine in viata personala iar iubita lui handbalista Ada Nechita l-a ajutat mult sa isi revina. Daca la inceput Costea cel mare facea zilnic naveta la Valcea ca sa isi vada iubita, acum cei doi se vad mai rar iar Florin e preocupat mai mult de cariera lui.

 

"Chiar daca sunt mereu in atentia presei, Florin si Ada Nechita au stiut sa-si gestioneze timpul liber si activitatile extrasportive. Amandoi fac performanta si au realizat ca trebuie sa se sustina reciproc pentru a reusi", a dezvaluit o sursa apropiata de cei doi in ProSport.

Nu acelasi lucru se poate spune si despre Mihai Costea, cel care e influentat negativ de Daniela Crudu. Atacantul Stelei e abia a patra optiune a lui Ilie Stan pentru postul de atacant dupa Machado si asta pentru ca isi petrece noptile mai mult prin cluburi impreuna cu femeia pe care Gigi Becali a interzis-o la Steaua. "Vreau sa-i despart, asta e periculoasa, ca daca se pune, toata echipa ti-o indoaie intr-o zi", a tunat Gigi Becali in mai multe randuri.

 

Sursa: www.sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie neaparat sa faca ceva cu Mihai Costea. Eventual sa-l imprumute o o echia mai slaba,depare te Bucuresti,undeva in "Cucuietii din deal".

 

Acum am reusit si eu sa inteleg de ce radea Piturca de Becali cand a aruncat cu milionu' de euro pentru Costea.

 

La Florin e alta poveste,si prietena lui fiind sportiva. Din cate am citit,si ea l-a ajutat mult sa isi revina. Probabil ca si pentru fratele lui ar fi bine venita o prietena sportiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie neaparat sa faca ceva cu Mihai Costea. Eventual sa-l imprumute o o echia mai slaba,depare te Bucuresti,undeva in "Cucuietii din deal".

 

Acum am reusit si eu sa inteleg de ce radea Piturca de Becali cand a aruncat cu milionu' de euro pentru Costea.

 

La Florin e alta poveste,si prietena lui fiind sportiva. Din cate am citit,si ea l-a ajutat mult sa isi revina. Probabil ca si pentru fratele lui ar fi bine venita o prietena sportiva.

Eu l-as fi imprumutat la o echipa mai slaba, departe de Bucuresti. Baiatu asta chiar nu e sanatos la cap, pierde noptile cu Crudu pana la 5 dimineata si mai face si fite la echipa.

 

Varza, pur si simplu varza. A mai dat si prostu de Becali 1,5 mil pe el. Nu stiam eu de ce se spargea Piturca de ras cand a auzit suma de transferuri. Din cate imi aduc aminte nici Piturca nu-l baga, il tinea mai mult pe banca.

 

 

IMi place ca gandim la fel...Sau...? :))

 

 

@Mihai Costea daca nu se desparte de bagaboanta aia n-are cum sa faca vreodata performanta. Am vazut-o pe Crudu in Princess (un club din Bucuresti) MOARTA de beata. Si asa cica e ea seara de seara. Daca l-a invatat si pe fraieru asta la bautura si nopti pierdute, e clar ce sa mai. O cariera compromisa.

 

Costea cel mare e doar un foc de paie. Acum sunt vrajeli venite dinspre conducere ca au incredere in el si ca si-a pus ordine in viata personala. Sa fim seriosi...Si el ca si fratiso are un caracter mizer. Auzi si tu, colegii tai sa faca flotari si tu sa vii sa le dai cu picioru peste maini. Astea-s glume ca la Craiova... Numai acolo li se permitea asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, e trist ca lipsa de performanta, in Romania este asociata cu bautura sau femeile. Jucatori mari care beau si fumau si alergau pe tot terenul in timpul jocului. Mie nici o data nu mi s-a parut un jucator nemaipomenit Mihai Costea. De fratele lui am o impresie mai buna, Florin are sanse sa se transfere la o echipa mare daca isi va reveni la forma pe care o avea la Craiova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nici nu l-am prea vrut pe Mihai Costea la Steaua nu joaca nimic :|:)) .. Fratele sau Florin le mai are cu fotbalul , se intrece si el in ratari din cand in cand dar are o valoare mai mare ca si fratele sau .. Parerea mea !! ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu uitam ca Mihai a inchis meciul cu Dinamo pe final, a dat golul cu care am remizat cu CFR si ne-a scapat de o infrangere rusionasa in Cipru, cu Aek Larnaca. Are 5 goluri date in campionat...deci se poate. Am impresia ca atunci cand sta mai mult in cantonament da randament mai bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astia doi nu sunt fotbalisti de mare valoare dar oricum daca ar fi cuminti si nu ar petrece pana dimineata in cluburi s-ar descurca mult mai bine si ar aduce un plus Stelei...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...