Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

miLan

BOMBA inainte de derby! Steaua l-a pierdut pe Nikolic: s-a transferat la Rapid!

Recommended Posts

bomba-steaua-l-a-pierdut-pe-nikolic-s-a-transferat-la-rapid-cat-ii-plateste-copos-lui-iancu-pentru-mutare_size1.jpg

Copos i l-a furat lui Becali pe Nikolic chiar inainte de derby! A reusit sa bata palma cu Iancu si jucatorul este al Rapidului din vara.

 

Conform site-ului De Banat, Nikolic a semnat astazi cu Rapid. Copos va plati 750.000 euro lui Iancu pentru acest transfer, suma pe care Becali a refuzat s-o dea.

 

Conform sursei citate, banii luati de Iancu de pe urma acestui transfer se vor duce la jucatorii Timisoarei, neplatiti de 5 luni.

 

Nikolic a jucat pentru Steaua 26 de meciuri, 15 in Liga 1, 2 in Cupa si 9 in Europa League, marcand de 4 ori.

 

La Rapid, Nikolic va putea face cuplu in atac cu un alt fost stelist, Romeo Surdu.

 

Anghel Iordanescu crede ca Nikolic nu e o pierdere foarte mare pentru Steaua:

 

"Steaua, desi are 6 atacanti, marcheaza foarte greu si rar goluri. Am vorbit cu Gigi Becali acum cateva zile la telefon si i-am spus ca a facut rau ca nu m-a ascultat si ca nu a rezolvat problema atacantului, un om care trebuie sa marcheze mereu, si cea a numarului 10, care trebuie sa creeze, sa paseze!", a declarat acesta la gsptv.

 

 

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikolic a fost ceva la steaua.. a marcat ceva goluri, dar Steaua are destui atacanti care trebuie sa arate ca au valoare si ca merita sa fie la cel mai iubit club din Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O pierdere pentru Steaua, un avantaj pentru rapid. Acest jucator este tanar, cu un potential mare. Si-a dovedit calitatea, insa mai are de acumulat experienta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca s-a facut acest transfer pentru ca din cate stiu eu prima optiune pentru cumpararea jucatorului o are clubul Steaua, iar aceasta poate fi activata chiar pana la finalul sezonului. Deci practic daca l-ar vinde acum, Timisoara ar incalca contractul cu Steaua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e o pierdere prea mare. In ultimul timp Nikolic nu mai dadea acelasi randament cum dadea la inceput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A marcat goluri importante Nikolic , mai ales in Europa League....

Totusi , ar fi bine pentru steaua sa-l vanda si sa cumpere jucatori mai valorosi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu l-am vazut pe Nikolic pe banca stelei la meciul cu Rapid... Nu cred ca s-a facut transferul. Poate din vara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie nu mi se pare deloc o pierdere este un jucator foarte slab

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...