Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ErikBr

[Acceptat][SUGESTIE]ErikBr

Recommended Posts

Nick: ErikBr

Sugestie:

Eu as propune cateva plugin-uri si anume:

1)ItemDisplay-Creeaza o imagine a unui item setat de tine dupa comanda /itemd.Este folositor pentru shop-uri mai frumoase.

2)ChestShop-Un player/admin poate face shop cu orice item vrea el(Depinde cum e setat daca poate oricine sau nu)

3)SignLift-Se poate crea lift foarte simplu doar cu ajutorul unei sticle,unui buton,iron block,si a unui semn

4)mcMMO-Skill-uri precum Swords,disarm,repair,acrobatics...si multe altele care dupa parerea mea ar face serverul mult mai frumos.

5)Jobs-Poate fi folosit pentru a face serverul putin mai realist si un nou mijloc pentru inmultirea banilor.

6)iConomy-Poate fi setat la orice comanda sa ceara bani si multe altele.

7)MobArena-Poate fi folosit pentru FUN.Sunt 4-5 rase(seturi diferite de iteme) cu ajutorul carora te lupti cu monstri.

8)Jail-Un mijloc putin mai usor de a pedepsi playeri si putin mai interesant.

9)CoreProtect-Un plugin cu ajutorul caruia poti gasi cine,ce,unde,cu ce a spart/a construit

10)FoundBox-Un plugin care ajuta la prinderea playerilor cu x-ray sau fullbright

11)Multiverse-Core-Este foarte folositor in special pentru creerea unei noi lumi de tip creativ

12)Hero-Chat-Poate fi folosit pentru modificarea chat-ului dupa propriile dorinte si ajuta la trimiterea PM-urilor(tell-uri) mult mai usor doar scriind /pm [nume destinatar] si atunci vei vorbi cu el,iar daca scri din nou /pm vei reveni pe channel GLOBAL.

 

Inca o propunere ar fi sa scoateti white-list.Cu toate ca acesta protejeaza de flood,imputineaza extrem de mult numarul de playeri.Si poate fi pus prin simpla comanda /whitelist on(in timpul unei tentative de flood)

 

Alta propunere ar fi un nou spawn mult mai frumos si mai interesant dupa parerea mea.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/831/20120726214235.png/

Dati pe "prev" pentru a vedea tot albumul.Nu este chiar tot dar in principiu si inca este constructie.

 

Din toate aceste pluginuri as vrea sa le alegeti voi care vi se par mai interesante.

 

P.S Pentru mai multe detalii lasati-mi PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Intre acel plugin si plugin-ul NoLagg, sunt anumite "certuri". Pana nu apare un fix nu putem sa il folosim.

2. Sunt deja implementate

3. Putem folosi Lift, are un cod mai simplu, dar pentru moment nu il vom introduce.

4. Sunt deja implementate

5. Sunt deja implementate

6. Folosim sistemul de la Essentials. Este mult mai simplu si nu necesita un alt plugin pentru a functiona. Pana acum nu am detectat niciun fel de probleme de compatibilitate.

7. Va fi implementat la urmatorul update. (Avem nevoie de o arena in primul rand)

8. Este deja implementat

9. Grief-ul este permis atata timp cat casa respectiva nu este sub protectia unui cub de diamant. Noi nu raspundem daca unii jucatori vin si isi construiesc o casa si dupa o mina. Am jucat pe multe servere si mereu cand am inceput, mi-am facut o casa de 10 x 10, din pamant si am sarit direct in mina. Sa vedem cum merge treaba, daca vor fi un numar mare de abuzuri in legatura cu aceasta regula, putem introduce asa ceva, dar pentru moment, nu.

10. Folosim deja un plugin mai "greu" pentru a stopa acesti jucatori. (Mananca mai multa memorie)

11. Va fi implementat, dar nu la urmatorul update. Momentan asteptam sa vedem cum se descurca jucatori in aceste doua lumi.

12. Este deja implementat. Plus de asta, nu trebuie sa scri /pm unui jucator pentru a ii raspunde la mesaj, ci doar /r si automat ii trimite lui.

 

Daca te uitai la data lansari pentru acest server, vedeai: 27.07.2012, astazi suntem pe 26.07.2012.

Cat despre spawn, trebuie sa discuti cu Litz. El este co-ordonatorul lucarilor in spawn.

 

Sa evitam alte sugestii de plugin-uri, aici am facut o lista cu un posibil update :

  • Introducerea optiuni de a vota server-ul si a fi rasplatit in game cu bani
  • MobArena
  • Trecerea DB-ului pe mysql. (Nu e greu dar nu am avut timp sa ma ocup)
  • O noua pagina pentru real-time map.

Eu am multe idei pe care le pot pune in practica pe acest server, dar intai doresc sa vad anumite rezultate. (media de jucatori)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...