Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

Prototype 2

Recommended Posts

Poster : iyzw4p.jpg

 

Numele jocului : Prototype 2

 

Descriere : Cea mai mare modificare in Prototype 2 este faptul ca protagonistul din versiunea originala, Alex Mercer, a schimbat partile iar acum, aparent, joaca rolul personajului negativ. Noul erou este un anume sergent James Heller, un militar care si-a pierdut sotia si copilul iar acum da vina pe Mercer pentru moartea lor.

 

De aceasta data, jocul se imparte in trei sectiuni diferite, pe care Radical Entertainment le numeste "New York Zero" - un oras New York devastat de razboi. Zona Rosie (Red Zone) - cunoscuta anterior ca Manhattan - unde luptele sunt constante, Zona Galbena (Yellow Zone) - o zona aflata in carantina si mai po######ta - unde lucrurile sunt ceva mai bine, iar Zona Verde - o zona suravegheata de ar###### Blackwatch - sigura pentru toata lumea cu exceptia lui Heller.

 

Cerinte de sistem :

Prototype 2 system requirements (minimum)

  • CPU: 2.3 GHz dual-core Intel or AMD processor
  • RAM: 1 GB system memory
  • Graphics: DirectX 9 compatible card with 512 MB RAM, Nvidia 200-series or Radeon 3000-series or better.
  • Operating system: Windows XP Service Pack 2
  • DirectX compatible sound card
  • 12 GB of free hard disk space

Prototype 2 system requirements (recommended)

  • CPU: 2.4 GHz Quad Core Intel or AMD processor
  • RAM: 2GB system memory
  • Graphics: DirectX 10 compatible 1 GB graphics card, Nvidia 400 series or AMD 5000 series or better.
  • Operating system: Windows 7
  • DirectX compatible sound card
  • 12 GB of free hard disk space

 

Trailer :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu am jucat jocul dar din trailer arata destul de fain.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos , merita jucat .

L-am terminat pe primul si va recomand sa-l jucati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mescher tare , l-am jucat la un prieten:).Recomand sa va jucati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu l-am jucat , doar pe primul dar am sa incerc si a 2-a parte ! sper sa fie ceva de el

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am terminat si da, mi-a placut, insa e un pic obositor storyline-ul deoarece o tine in aceeasi schema de nu stiu cate ori. Te duci, omori pe ala, aflii de altu, omori pe altu, aflii de inca un altu... si tot asa, iar majoritatea misiunilor seamana intre ele... In schimb, gameplay-ul e bun daca vrei sa te descarci de nervi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un joc cu o grafica frumoasa si mi-a placut in general.Ce nu mi-a placut a fost ca am vrut sa vad noi miscari de a omora pentru a primi heal.SUnt aceleasi scheme care le facea si in prototype 1.Dar totusi grafica e mult mai buna decat primul. Un joc reusit :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare tutorialul , am sa-l incerc luand in considerare si comentariile voastre.

Am nevoie sa-mi descarc niste nervi :)) , sper sa fie folositor . si sa nu ma dezamageasca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un joc foarte frumos. Mai am de dus ceva misiuni la 1 si il termin, cred ca ma apuc de 2 :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grafica: 9 Gameplay: 9 Storyline:7 StoryLine-ul este plictisitor,a zis cineva mai sus ca este aceeasi activitate, omori unu,altul,si inca unul, da, este foarte plictisitoare aceasta faza,dar grafica si gameplay-ul chiar mi-au depasit asteptarile de la acest joc, sincer, ca grafica si gameplay acesta ar castiga impotriva primei editii,dar ca storyline primul este mult mai presus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos , jucati-l si nu o sa va plictisiti ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun joc.Eu am jucat prima parte,si mi-a placut.Merita jucat ! Have Fun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce marfa e jocul , e naspa ca, creeaza dependenta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...