Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

claukappa

Ce BOMBA!Universitatea Cluj renaste din propria cenusa! Ce MILIARDARI nemti vin sa salveze 'sepcile' de la dezastru

Recommended Posts

uauAB.jpg

 

#Universitatea Cluj se 'trezeste din coma' si se ridica mai repede decat ne-am fi asteptat. Un grup de miliardari nemti vin sa se bata la campionat.

 

#Conform jurnalistilor de la Prosport, Universitatea va fi preluata in cel mai scurt timp de un grup de investitori germani, de asemenea patroni ai unei mari agentii de publicitate sportiva: DK Sportler. Din cate se pare, acestia au fost de acord sa plateasca nu mai putin de 1.5 milioane de euro, adica exact suma ceruta de actualul detinator al pachetului majoritar de actiuni, Ioan Marginean.

Cea care ar fi intermediat tranzactia nu este altcineva decat fosta presedinta a clubului, Ana Maria Prodan, aceasta urmand sa revina la club in aceeasi functie dupa instalarea noului consilie de administratie.

 

#DK Sportler este o agentie de publicitate extrem de cunoscuta in Germania, fiind patronata de Volker Diergardt, fost fotbalist al celor de la FC Koln (actualmente in liga secunda).

De asemenea, pe langa cele 1.5 milioane de euro, noii actionari vor fi nevoiti sa achite si datoriile pe care le are clubul la terti, acestea insumand aproximativ 3 milioane de euro.

Sursa:

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este adevarat , si nemtii si Miriuta au declarat ca prodanca nu intra in calcule.... cam asta am auzit eu, cel putin. Parerea mea este ca se trasforma U Cluj in satelitul Stelei si nu stiu daca platesc ei 6 milioane de euro sa cumpere tot clubul, cam mult pentru o echipa fara vedete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi bine daca ar investi nemti in aceasta echipa macar sa nu se ajunga unde s`a ajuns cu UNIVERSITATEA CRAIOVA pentru ca pe an ce trece din ce in ce mai multe echipe ajung la faliment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar bine ca au venit la timp nemtii deoarece cred ca Universitatea Cluj ii urma pe cei la Universitatea Craiova fiindca Ana Maria Prodan doar a facut "scarba" intre suporteri si conducere.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...