Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Steaua 3 - 1 Dinamo

Recommended Posts

Roş-albaştrii câştigă Derby de România şi şi iau viteză

 

534652-bucurie.jpg

 

 

 

Steaua - Tătăruşanu - Georgievski, Chiricheş, Szukala, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Chipciu, Rusescu, Tănase - Nikolici

 

Dinamo - Bălgrădean - Nica, Luchin, Koulibaly, Pulhac - Grigore - Alvarez, Boubacar, C. Munteanu, C. Matei - Alexe

 

 

 

 

92' Fluier final. Steaua - Dinamo 3-1

89' Boubacar vede galben

87' GOL!!! Szukala reia cu capul în poarta centrarea lui Bourceanu din corner

83' GOL!!! Rusescu primeste în pozitie buna si înscrie cu un sut la coltul lung

82' Iese Pintilii si intra Prepelita

82' Pintilii primeste galben

80' Tucudean si Matei se încurca în fata portii, ultimul este faultat de Chipciu, dar arbitrul nu acorda penalty

75' C. Matei vede galben

72' Iese Alexe si intra Tucudean

71' Rusescu reia cu capul in bratele lui Balgradean68' . Balgradean retine sutul lui Rusescu

68' M. Costea reia din foarfeca peste poarta

66' Adi Popa primeste galben

63' GOL!!! Rusescu il invinge pe Balgradean si Steaua egaleaza!

62' Chipciu e impins in careu de C. Munteanu si e penalty pentru Steaua

58' Curtean suteaza mult peste poarta dintr-o pozitie favorabila

57' Nica atinge mingea cu mana si este lovitura libera pentru Steaua. Centrarea lui Borceanu e respinsa de dinamovisti

56' M. Costea e blocat excelent in careu de Luchin

55' Balgradean plonjeaza si respinge in corner sutul lui Bourceanu

55' Iese Georgievski si intra Adi Popa

55' Rus il faulteaza pe Tanase in banda dreapta

53' Chipciu reia pe langa centrarea lui Bourceanu din lovitura libera

52' Koulibaly il faulteaza pe M. Costea si este lovitura libera pentru Steaua din lateral

51' Bourceanu vede galben pentru un fault asupra lui Boubacar

49' Latovlevici suteaza pe jos, Balgradean retine

48' Koulibaly respinge centrarea lui Latovlevici

46' Chiriches vede galben pentru un fault asupra lui Alexe

46' Schimbare la pauza. A iesit Nikolici si a intrat M. Costea

46' S-a reluat partida

 

45+2' Sfarsitul primei reprize Pauza

45+1' Grigore reia spectaculos din foarfeca, mingea trece pe langa poarta

42' C. Munteanu primeste galben dupa un fault asupra lui Rusescu

38' GOL!!! Dinamo conduce cu 1-0 în Derby de Romania! Alexe deschide scorul dupa un contraatac, l-a driblat pe Tatarusanu si a inscris in poarta goala

37' Georgievski ii paseaza gresit cu capul lui Tatarusanu, dar Alexe nu reuseste sa profite

36' Alexe trimite mult pe langa poarta lui Tatarusanu, de la 30 de metri

35' Rusescu il depaseste usor pe Koulibaly si sutul sau e scos excelent de Balgradean34'. Curtean cade in careu in duel cu Chiriches, dar arbitrul lasa jocul sa continue

32' Rusescu ii asaza mingea lui Georgievski si macedoneanul rateaza total sutul

30' Koulibaly respinge cu capul centrarea de la corner a lui Bourceanu

26' Chipciu isi preia pe piept la 20 de metri si trimite pe langa poarta

24' Balgradean boxeaza sutul din lovitura libera a lui Latovlevici

23' Nikolici e faultat la 20 de metri de Luchin si Steaua are o lovitura libera periculoasa

21' Latovlevici centreaza si Rusescu reia cu capul pe langa poarta

16' Bonetti e nevoit sa faca a doua schimbare. Iese Pulhac, accidentat si intra L. Rus

16' Georgievski centreaza, iese bine Balgradean

14' Alvarez iese accidentat, intra Curtean

13' Bourceanu trimite o pasa lunga, iese Balgradean si retine

11' Chipciu centreaza pe jos in fata portii, Nica acorda corner

11' Boubacar il lanseaza pe Alvarez, dar Tatarusanu iese bine si retine

09' Dinamovistii cauta solutii pentru a dezvolta un atac, Pintilii il faulteaza pe Boubacar

07' Rusescu si Pulhac ataca amandoi prin alunecare si fundasul lui Dinamo are nevoie de ingrijiri medicale

06' Dinamovisti pot pleca pe contraatac, Georgievski il faulteaza pe C. Matei si opreste jocul

05' Szukala il blocheaza pe Alexe si Dinamo are corner

03' Alexe se resimte dupa un duel cu Szukala si are nevoie de ingrijiri medicale

03' Nica blocheaza centrarea lui Latovlevici

02' Tanase greseste preluarea si dinamovistii acorda corner

01' Fluier de start in Derby de Romania!

 

 

Sursa: gsp.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e Steaua ce-am poftit-o. Lasati-ne sa ne pregatim de Liga Campionilor, aduceti-ne echipe sa jucam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos meci , frumoasa bataie intre suporteri , ne vedem si mai tarziu :)) .

 

3-1 nustiu daca e un scor meritat , cred ca trebuia sa aiba si Dinamo cel putin un penalty ... asta e .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost un meci fenomenal. Ce pot sa zic? Steaua e echipa mare 21.gif

A jucat destul de bine steaua in a 2-a repriza.Chiar si in prima. au dominat..

Dar dinamo in prima repirza nici nu s-au simtit pe teren.

Bvo steaua !

 

P.S Nu sunt stelist ! Nici dinamovist!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum obisnuiesc sa spun : Cea mai buna echipa din Romania '' isi arata iarasi coltii'' ;)

 

Citez din Becali ( :)) ) : '' Aduceti-ne echipe sa jucam cu ele ! ''

Share this post


Link to post
Share on other sites

La scoru de 1-1 eram sigur 100% ca o sa bata steaua dar nu ma asteptam la scoru de 3-1 credeam ca o sa bata cu 2-1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci foarte frumos , sa vazut clar cum Steaua a dominat .

Chiar daca Dinamo a condus la pauza cu 1-0 au fost slabi deoarece ei s-au rezumat la acel gol si nu s-au asteptat ca Steaua sa marcheze , uite ce a facut-o si chiar de 3 ori .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer m-a cam plictisit meciul in prima repriza ,mai aveam putin si dormeam.In a II-a repriza Steaua a dominat'o clar pe Dinamo iar acest lucru s-a vazut prin goluri ( 3 ) , frumoasa coregrafia ambelor echipe si tot respectul pentru Gigi Becali ( Singurul patron din Romania care cu adevarat investeste bani intr'o echipa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meci cam sec in prima repriza, a 2-a repriza a fost a stelei, au meritat victoria si au un moral foarte bune pentru meciu de joi cu Molde .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram sigur ca bate cu 3-1 ,steaua, dupa ce am vazut cum joaca primele 5 minute in repriza a 2-a. Mda prima repriza a fost cat de cat echilibrata, dar a 2-a a venit Steaua peste ei, ei au protejat scorul 1-0 nu au vrut sa ne atace decat pe contra-atac

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost o victorie "usoara" , i-am dominat din toate punctele de vedere , au mai reusit si ei o pasa doua acolo , iar de gol , ce pot sa spun a fost cu noroc , daca urmarea cineva cu viteza si baga alunecare scorul se termina 3-0 pentru Steaua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost o victorie "usoara" , i-am dominat din toate punctele de vedere , au mai reusit si ei o pasa doua acolo , iar de gol , ce pot sa spun a fost cu noroc , daca urmarea cineva cu viteza si baga alunecare scorul se termina 3-0 pentru Steaua.

 

Nu stiu de ce zici tu ca a fost o victorie usoara. Daca le dadea arbitrul 2 penaltyuri (cam au fost) nu stiu cat de usoara mai era. A jucat bine Dinamo, nu ma asteptam.

 

Oricum, conteaza ca a castigat Steaua si s-a distantat. Forza Steaua!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua a facut un meci mare , can ma uitam la pauza pe Sport.ro la Special Steaua - Dinamo , toti au spus ca daca STEAUA reuseste sa intoarca scorul este o echipa mare => Reghecampf un antrenor bun ..

 

 

Si uite ca au avut surpriza ca Steaua ca intors scorul si la diferenta de 2 goluri .. dar , tot spuneau de penalty, ca nu e victorie meritata si asa ..

 

Oricum , Steaua a dovedit ca e o echipa mare .. Forta Steaua !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praff aribitru asta a stricat tot jocul:) 2 penalty neacordate la dinamo praf..:@ FORZA DINAMO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pai in prima repriza erau c-am adormiti asa,in a doua au inceput in forta ,un meci destul de greu oricum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci greu si muncit, bine am avut si noroc .

2 penaltyuri sa zicem nevazute de albitru , oricu in a 2-a repriza Dinamo au fost cu fund in poarta .

Din punctu meu de vedere Tanase a fost cel mai slab de pe teren nu a jucat mai nimic , doar pasa de gol

Oricum 3-1 pentru Steaua , Joi un meci important din cate am auzit la TV Molde joaca cu tot lotu nu stiu sigur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praff aribitru asta a stricat tot jocul:) 2 penalty neacordate la dinamo praf..:@ FORZA DINAMO

 

Praf arbitrul de acord, dar cum ai fii vrut ca Dinamo sa scoata un rezultat pozitiv cand Steaua a avut posesie de 68%, dublu atacuri initiate (117 fata de 60) si mai bine de triplu suturi pe poarta (10 fata de 3). Steaua a fost peste Dinamo clar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...