Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

[Prezentare] Assassin`s Creed III

Recommended Posts

Poster : 11l4zgh.png

 

Numele jocului : Assassin`s Creed III

 

Descriere : In secolul 18, dupa mai mult de 20 ani de conflicte, cele 13 colonii americane si coroana britanica sunt in prag de razboi. Fiecare isi cunoaste interesul iar varsarea de sange va fi inevitabila.

Din cenusa satului inflacarat se va ridica un nou asasin, nascut din mohawk dar si cu ascendenti britanici. Lupta acestuia pentru libertate si dreptate va declansa flacarile revolutiei.

Elimina-ti inamicii cu un arsenal de arme extins ce include arcuri, pistoale, securi, dar si sabia ascunsa din Ordinul Asasinului!

Exploreaza orasele dense si po######te situate de-a lungul granitei cu pustietatea periculoasa si fauna salbatica!

Noul motor grafic al jocului ne transpune intr-un mod original brutalitatea si frumusetea unei natiuni prinsa intr-un razboi epic pentru independenta.

 

Cerinte de sistem :

Cerinte de sistem minime:

 

Supported OS: Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8

Processor: 2.66 GHz Intel Core2 Duo E6700 or 3.00 GHz AMD Athlon 64 X2 6000+ or better recommended

RAM: 2 GB (4 GB recommended)

Video Card: 512 MB DirectX 9.0c-compliant with Shader Model 4.0 or higher (see supported list)*

Sound Card: DirectX 9.0c-compliant (5.1 surround sound recommended)

DVD-ROM: Dual-layer drive

Hard Drive Space: 17 GB

Peripherals Supported: Windows-compatible keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows recommended)

Multiplayer: 256 kbps or faster broadband connection

 

 

Trailer :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul este foarte interesant si foarte captivant.

Chiar acum o sa il iau , sper sa mearga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul anului dupa parerea mea,gameplay-ul si poveste sunt extraordinar de bune,dar din sfarsitul jocului n-am inteles mai nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un joc foarte bun si bine realizat... ca si celelalte 4 parti parti. Unul dintre jocurile mele preferate. Toata seria a fost bine optimizata, nu iti trebuie PC avion ca sa il joci cu detaliile la maxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar ma lasat cu gura cascata acest joc si chiar imi este frica sa il joc prea mult ca as putea sa il termin ceea ce mi-ar parea extrem de rau. Daca voi ajunge sa termin jocul si nu ma voi plimba prin paduri vanand animale sigur cumpar acest joc doar din respectul fata de ubisoft, acum il joc prin alte modalitati pe care cu siguranta le stiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte reuist jocul Merita JUCAT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bestial jocul, eu unul ii acord nota 10, gameplay-ul este extraordinar, jocul se desfasoara in multe locatii si astfel nu e deloc plictisitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O noua "opera" a celor de la Ubisoft.Cred ca aceasta are o poveste de inceput mai buna decat BrotherHood care dupa parearea mea avea o poveste destul de slaba..Imi place foarte mult ca in toate serile Assasin's Creed sunt foarte bine puse la punct datele in care s-au petrecut marii miscari ale istoriei.In aceasta versiune este prezentata revolutia americana .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rupe la 1 vs 1 faţă de predecesorii săi. Brotherhood mi-a plăcut mult ca şi storyline, dar a lăsat de dorit lupta corp la corp. Interesant este faptul că în această parte totul se schimba, Ezio nu mai există, defapt nu mai este nici o legătură cu vreo locuinţă a lui Ezio, cel puţin din cât am jucat eu până acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...