Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

LeiTo

Reduceri de sărbători » Rapidul se vinde acum sub un euro!

Recommended Posts

540808-1-leu-fata.jpg

 

Preşedintele Rapidului, Constantin Zotta, a prezentat oferta de vînzare a Rapidului. Zotta spune că George Copos cedează clubul pe un leu, deşi iniţial anunţase că vrea un euro pe club, iar cel care va cumpăra nu va fi nevoit să plătească datorii foarte mari.

 

 

"Doreşte să vîndă echipa, o dă gratis şi renunţă în totalitate la datoriile clubului către el. Cred că vrea să găsească pe cineva interesat să ducă istoria acestui club mai departe, cineva cu putere şi cu dorinţă de performanţă.

 

Cunosc termenii foarte bine, vînzarea Rapidului se va face cu un leu şi nimic mai mult, în rest nu sînt datorii. Datoriile făcute de domnul Copos cu diferite părţi nu intră în această tranzacţie. Nu-i rămîne noului investitor decît să plătească jucătorii şi cheltuielile de zi cu zi.

 

 

Mai sînt datorii la stat, dar sume minore care sînt eşalonate. Mai sînt datorii şi către Fathi Taher, dar nu sînt foarte mari. Este o ofertă fantastică pentru cine ar dori să se implice la acest club", a spus Zotta la Dolce Sport.

 

Sursa: www.gsp.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca Rapidul se va desfiinta , jucatorii nu sunt platiti de 3 luni , echipa merge prost ... dar nimeni nu vrea s-la cumpere ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca Rapidul se va desfiinta , jucatorii nu sunt platiti de 3 luni , echipa merge prost ... dar nimeni nu vrea s-la cumpere ...

 

Eu sunt de parere ca nu o sa se desfiinteze,nu prea vad cum s-ar putea intampla asa ceva..si daca intr-adevar se intampla,este foarte trist..mai ales pentru fani,care sunt superbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...