Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Steaua - Astra 2-0

Recommended Posts

dsc8407.jpg?width=610

 

Iată echipele de start:

Steaua (4-2-3-1) Tătăruşanu - Chipciu, Gardoş, Chiricheş, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Adi Popa, Rusescu, Tănase - Nikolic

Rezerve: Stanca, Filip, M. Costea, Prepeliţă, Pîrvulescu, Dumitraş, Adi Rocha

 

Astra (4-2-3-1) Lung - Bărboianu, Găman, Mureşan, Junior Morais - Seto, Seydou Yahaya - William de Amorim, Budescu, Distefano - Fatai

Rezerve: Gavrilaş, Ben Youssef, Tembo, Enache, Ivanovski, Melinte, Măţel

90+4' Final meci

90+4' Cartonas galben Prepeliţă vede galben

90+3' Tembor driblează tot în drumul spre careu şi obţine o lovitură liberă în preajma careului stelist

87' Tembo trimite cu capul după o centrare a lui Distefano, dar mingea se duce mult pe lângă

85' Rocha încearcă un lob peste Lung, dar este blocat de portarul Astrei

81' Schimbare La Steaua intră Mihai Costea în locul lui Rusescu

79' Ivanovski primeşte în careu, dar trage mult peste din 6 metri

79' Chipciu trage din afara careului, Lung prinde

77' Schimbare La Astra, intră Ivanovski în locul lui Fatai

76' Gol Prepeliţă înscrie cu un şut la colţul lung, după o pasă a lui Rocha

74' Schimbare La Steaua, intră Prepeliţă în locul marcatorului golului, Cristi Tănase

74' Chiricheş trimite din nou puţin peste poartă, cu capul

72' Rocha trage greşit de la 16 metri, după o respingere a lui Yahaya

68' Schimbare La Steaua intră Rocha în locul lui Nikolic

63' Bărboianu şutează de la peste 25 de metri, Tătăruşanu scoate de la rădăcina barei

60' Chiricheş trimite cu capul puţin peste poartă

59' Nikolic deviază pentru Rusescu, dar preluarea acestuia este prea lungă şi Găman respinge

59' Cartonas galben Budescu ia galbenpentru că a intrat în teren după ce fusese înlocuit, dorind să se ferească astfel de bulgării aruncaţi din tribună

56' Schimbare La Astra intră Tembo în locul lui Budescu

56' Schimbare La Astra, intră Enache în locul lui Amorim

49' După un corner, Găman reia din 6 metri peste poarta lui Tătăruşanu

49' Morais primeşte în careu, dar este blocat de Chiricheş

46' Inceput repriza a doua

45' Final prima repriza

44' Takayuki trage cu exteriorul, mult pe lângă poartă

42' Pintilii şutează violent din afara careului, dar mult pe lângă poartă

41' Rusescu încearcă un şut de la peste 25 de metri, însă execuţia nu-i iese

38' Budescu trage din afara careului, dar mingea este deviată de Gardoş în corner

38' Ruesescu îi pasează cu călcâiul în careu lui Adi Popa, dar Lung iese la timp

33' Pintilii avansează nestingherit până la 20 de metri şi şutează, dar mingea este deviată în corner de un fundaş al Astrei

30' Adi Popa centrează, iar Nikolic reia cu capul din 6 metri, puţin peste

29' Steaua domină autoritar jocul, astralii nu găsesc culoare spre poarta lui Tătăruşanu

23' Budescu încearcă un dropgol de la 35 de metri, dar nu prinde poarta

19' Adi Popa interceptează un balon în careu, dar alege să mai avanseze şi este deposedat de Morais

13' Gol Tănase reia în plasă după o respingere greşită a defensivei giurgiuvene

12' Bărboianu este aproape de un autogol, Lung scoate de pe linie

8' Chipciu trage cu stângul de la 20 de metri, dar Lung reţine

4' Chipciu centrează pentru Rusescu, dar lovitura de cap a acestuia se duce pe lângă

1' Chipciu centrează pe colţul lung pentru Tănase, dar acesta nu reuşeşte să trimită pe poartă

1' Inceput de joc

 

Sursa: www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

2-0..

Titlu cu nr 24 este al nostru!.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost un meci frumos , ai gresit scorul , dar nu conteaza , pacat ca nu am Digi ... Am auzit ca a fost putina "bulgareala" de la suporteri ... Sper sa ne suspende stadionul . Oricum ce sa mai acuma , Steaua este deja campioana , cine sa o mai ajunga ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost un meci frumos , ai gresit scorul , dar nu conteaza , pacat ca nu am Digi ... Am auzit ca a fost putina "bulgareala" de la suporteri ... Sper sa ne suspende stadionul . Oricum ce sa mai acuma , Steaua este deja campioana , cine sa o mai ajunga ?

 

Nu am gresit nici un scor:| 2-0 s-a terminat, se vede ca nu te-ai uitat la meci :)

"Sper sa ne suspende stadionul" pana la urma tii cu Steaua, Rapid sau Dinamo, ca nu inteleg?

Mai este de jucat din returul de campionat, asa cum a castigat Steaua puncte in prima parte a sezonului, poate sa piarda spre final. Normal ca nu vreau sa se intample acest lucru, dar sa fim realisti, cu picioarele pe pamant.

Per total, un joc bun facut de Steaua, ma bucur pentru cei 2 marcatori, pacat ca a luat galben in ultimul minut prepelita.

 

Sunt fericit, si ma simt bineee !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai pus prima data 1-0 .

Scuze , m-am incurcat , vroiam sa zic sa nu ne suspende stadionul , ce naiba 21.gif ...US 24

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meci dominat cap coada de Steaua.Astra nu a fost o echipa de locul 2 in seara asta. Cum zice Becali si Chiajna a pus mai multe probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a placut foarte mult STEAUA , o echipa unit in seara asta a facut un joc extraordinar !!

Campionatul acesta il va CASTIGA =>=>=> STEAUA BUCURESTI !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost un meci destul de greu pentru steaua.Astra daca era concentrata pe joc..puteau pune mai multe probleme stelei.

Dar acum ..steaua campioana.. Cum spune Gigi‎"Suntem 99 la suta campioni, restul de 1% e pentru minuni!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci bun dar nu prea , lasand ambele 2 goluri Steaua putea domina fara probleme tot meciul si putea ajunge la un 4-0 , asta e . Astra dupa parerea mea nu are ce cauta pe locu' 2 , apropo nu fiti asa siguri ca Steaua ia 24 , mai avem un retur de jucat , cum a zis si Marci "cum am facut noi puncte prima etapa, asa poate si alta echipa sa ne ajunga" cea ce nu prea cred ca ar fi sigur :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

SUNT FERICITTTTT

SI MA SIMT BINEEEEE !!!

 

99% campionatu' e al nostru, 1% sunt minunile. - Vorba lu Becali

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=AMIA0LIamcE

Uitati-va la meci :-@ , a fost un meci echilibrat au avut cateva ocazii bune cei de la Astra insa noi am avut norocul dat de "Dumnezeu" , "Dumnezeu a fost cu noi" , "Isus Hristos ne-a ajutat" , astazi mergem sa sarbatorim pe muntele Athos impreuna cu oile deoarece am dat 2 goluri , o sa sarbatorim cu vin si cu rugaciuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfff, cand ma gandeam ca s-a gasit o echipa care sa o impiedice pe Steaua fix la mal. Bucurie ciobanului.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...