Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

RaduReleu

OPTIMILE Champions League

Recommended Posts

ŢINTARUL OPTIMILOR DE FINALĂ DIN LIGA CAMPIONILOR:

 

  • Galatasaray - Schalke 04
  • Celtic - Juventus
  • Arsenal - Bayern Munchen
  • Şahtior Donetk - Borussia Dortmund 
  • AC Milan - Barcelona
  • Real Madrid - Manchester United
  • Valencia - PSG
  • FC Porto - Malaga

 

 

Cele opt partide vor fi jucate în două serii de câte patru întâlniri. Primele patru meciuri se vor disputa în 12-13 februarie turul şi 5-6 martie returul, iar ultimele optimi se vor disputa în 19-20 februarie manşa întâi şi 12-13 martie. 

Joi este o zi importantă pentru echipele care au trecut de faza grupelor Champions League. În deja tradiționalul loc de la Nyon se vor stabili, începând cu ora 12:30, care vor fi meciurile ce vor conta pentru faza optimilor celei mai tari competiții intercluburi din lume.

Capi de serie
PSG, Schalke 04, Malaga, Borussia Dortmund, Juventus Torino, Bayern, Barcelona, Manchester United.

Urna a doua valorică
FC Porto, Arsenal Londra, AC Milan, Real Madrid, Şahtior Doneţk, Valencia, Celtic Glasgow, Galatasaray.

Pentru ambele competiţii (Champions League și Europa League) se aplică regula că o echipă nu poate întâlni o formaţie din aceeaşi ţară şi nici o adversară pe care a avut-o în grupa de calificare.

 

 

Sursa: digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehehehe, ii rupe Barcelona pe Milan si Manchester pe Real Madrid, finala: Manchester VS Barcelona, Barcelona castiga al 5-lea titlu. Asa ca pariati de acum, ca pronostic ca asta nu mai gasiti nicaieri :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehehehehe, ii rupe Barcelona pe Milan si Manchester pe Real Madrid, finala: Manchester VS Barcelona, Barcelona castiga al 5-lea titlu. Asa ca pariati de acum, ca pronostic ca asta nu mai gasiti nicaieri :D

Bate Realu pe Manchester :D. Sau cine stie... mingea e rotunda nu se stie ,poate ai dreptate .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porto Malaga va fi un meci interesant la fel si Sahtior cu Dormund . Cat despre Milan - Barcelona si Real Madrid - Manchester United ce pot zice.... cel mai bun sa mearga mai departe si succes tuturor echipelor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galatasaray Vs Schalke - Chiar daca Shalke este cap de serie, nu as paria pe ei.. sincer, Galata mi se pare o echipa mai buna care isi doreste mult sa castige si sa treaca mai departe. Plus de asta, in campionat Shalke nu sta chiar bine 

Celtic vs Juventus - Va castiga Juve lejer, m-am gandit si la un pronostic, 1-3.

Ac Milan vs Barcelona - Sa vedem ce va fi, desi Barca nu are antrenor jucatorii folositi vor fi tot cei 'clasici', incercand sa evite esecul.

Şahtior Donetk vs Borussia Dortmund - Cel mai controversat meci, as zice Dortmud dar sunt sigur ca Lucescu va gandi foarte intens acest meci si asta ma blocheaza. 

Arsenal vs Bayern Munchen - Victorie clara pentru bavarezi.

Real Madrid - Manchester United - Tin sa cred ca Manchester va castiga, este o echipa mult mai omogena, bine pregatita si mai determinata.

Valencia vs PSG - Inca un meci greu, desi Valencia merge destul de prost in campionat comparativ cu PSG cred ca Valencia poate castiga, a facut destule meciuri frumoase.

FC Porto vs Malaga - Porto a slabit mult, nu mai este aceeasi echipa ca in anii anteriori cand a reusit sa castige Europa League si cred ca Malaga poate castiga, a facut multe meciuri bune in UCL sezonul asta, de ce n-ar face-o si acum.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Galatasaray - Schalke 04 ,desi Galata nu are un palmares asa bun,cred ca in acest sezon pot trece usor de Schalke.

  • Celtic - Juventus - Sa nu uitam Celtic a batut-o pe Barcelona si a reusit sa uimeasca .Cred ca in tur se va termina cu un 0-0,1-1 iar in retur Juve se va califica in prelungiri/penaltyuri

Arsenal - Bayern Munchen zic ca amandoua echipele sunt la egalitate...se va califica aceea ce a trata cu seriositatea meciuriile.

Şahtior Donetk - Borussia Dortmund  Borusia daca nu ma insel nu a reusit sa castige in ultimele 2-3 etape din BundesLiga ,dar echipa lui Mister ar trebuie sa fie atenta deoarece nu va fii asa usor.Cred ca favorita este Borusia.

AC Milan - Barcelona acest duel a mai fost si in 2007 marca ,atunci in tur s-a terminat egal iar in retur a batut Barcelona.

Real Madrid - Manchester United un meci foarte interesant,intre fosta si actuala echipa a lui Cr.Ronaldo..aici situatia va fii foarte complicata deoarece Rooney nu mai este in forma in care era si in ultimele meciurii Sir Alex Ferguson nu l-a mai pus varf impins preferandui pe Wellback si pe Hernandez care cred eu ca si-au facut datoria.Cat despre Real,aceasta are un orgoliu impotriva echipelor din Anglia si de asemenea trebuie sa isi apere si onoarea deoarece de mai bine de 4 ani acesti nu au mai trecut de optimi..Dupa parerea mea balanta se inclina inspre Real Madrid deoarece are fundasii centrali intr-o forma foarte buna iar de atacantii sa nu mai vorbim..Cred ca Jose Murinho se va baza foarte mult pe Europa sezonul acesta deoarece in campionat sunt muuuult sub Barcelona in clasamanet.

Valencia - PSG in ultimii ani la Paris s-au investit sute de milioane de euro fapt ce cred ca o va face in acest meci favorita pe PSG.

FC Porto - Malaga Am urmarit cateva meciurii ale Malagai si am vazut ca leaga pase si joaca foarte bine,cred ca o vor face si in meciuriile astea la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AC Milan - Barcelona

Real Madrid - Manchester United

 

Meciurile astea doua sunt pe departe derby-urile UCL. Barcelona bate sigur dar la Real Madrid - Manchester United, nu stiu, cred ca bate Manchester

Share this post


Link to post
Share on other sites

AC Milan - Barcelona - Dupa parerea mea , 1-2 scorul.
Real Madrid - Manchester United - Dupa parerea mea , 3-3 (3-2) scorul.

Asta cred ca sunt avion , de nu o sa se dea peste 3goluri.

Oricum o sa fie meciuri foarte placute...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arsenal- Bayern Munchen 1-2

Real Madrid - Manchester United 3-2

Şahtior Donetk - Borussia Dortmund 3-1

 

Asta cred eu ca vor fi rezultatele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi după părerea mea, rezultatele: 

 

Galatasaray - Schalke 04 - 2-1.

Celtic - Juventus 0-3.

Arsenal - Bayern Munchen 2-3.

Şahtior Donetk - Borussia Dortmund 2-0.

AC Milan - Barcelona 0-3.

Real Madrid - Manchester United 1-2.

Valencia - PSG 1-2.

FC Porto - Malaga 0-2.

 

Dacă ies aşa, devin miliardar. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
AC Milan - Barcelona = 0-3.

Real Madrid - Manchester United = 2-1.

  • Celelalte meciuri nu pot spune rezultatul, cred ca vor face toate echipele un meci bun. Eu sper ca in finala sa fie Man United vs Barcelona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galatasaray - Schalke 04
Celtic - Juventus
Arsenal - Bayern Munchen
Şahtior Donetk - Borussia Dortmund
AC Milan - Barcelona
Real Madrid - Manchester United
Valencia - PSG
FC Porto - Malaga

 

Cu verde am pus echipele, care, dupa parerea mea, vor merge mai departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Galatasaray - Schalke 04 = 1 (Galatasaray este o echipa mult mai pregatita decat shalke care a inceput sa dezamageasca foarte mult)

Celtic - Juventus = 2 (Desi Celtic au castigat cu Barcelona , Juventus va spulbera Celtic clar)

Arsenal - Bayern Munchen = 2 (Sa nu uitam ca Bayern Munchen este lider in germania iar anul trecut a ajuns in semifinale)

Şahtior Donetk - Borussia Dortmund  = ? (Aici este al 2-lea cel mai tare meci dupa parerea mea deoarece ambele echipe au daramat doua echipa foarte bune)

AC Milan - Barcelona = 2 (Nici un dubiu)

Real Madrid - Manchester United = ? (Cel mai bun meci care va fi urmarit cu sufletul la gura de toata lumea , Real Madrid merge in salturi dar eu sper sa isi revina)

Valencia - PSG = 2 (Tind sa merg pe PSG deoarece reusesc sa lege mai bine jocul)

FC Porto - Malaga = 2 (Malaga este intr-o forma foarte buna , de acea au un mare avantaj , de asemenea porto scade in valoare cu cat malaga creste )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Galatasaray - Schalke04 = Galatasaray
  • Celtic - Juventus = Juventus
  • Arsenal - Bayern Munchen = Bayern Munchen
  • Şahtior Donetk - Borussia Dortmund = Borussia Dortmund 
  • AC Milan - Barcelona = Barcelona
  • Real Madrid - Manchester United = Manchester United
  • Valencia - PSG = PSG
  • FC Porto - Malaga = Malaga

 

 

Cam acestea sunt pronosticurile mele. Sunt putin nesigur la Real - Man UTD din cauza lui Mourinho care stie sa pregateasca aceste meciuri. O dubla echilibrata va fi si intre Galata si Schalke, dar si intre FC Porto si Malaga. La restul partidelor, sunt destul de sigur ca acelea vor fi rezultatele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima parte a pronosticurilor mele se pare ca deja s-a adeverit. PSG este ca si calificata, iar la Juventus nu cred ca se mai pune problema.


Juve la cum joaca, cred ca are sanse bune sa castige editia aceast de UCL, desi le va fi foarte greu contra Realului, Barcelonei, a lui Man UTD sau a lui Bayern Munchen, echipe pe care eu le consider favorite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti cei care au zis ca Barcelona va bate Milan sau inselat acum cu acel interimar pe banca Barcelona pierde decat sa castige.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...