Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Eroul care a batut-o pe Manchester vrea sa plece de la CFR

Recommended Posts

Situatie incredibila la Cluj! Luis Alberto vrea sa plece din Romania!

 

soc-la-cluj-eroul-care-a-batut-o-pe-manc

 

Aflat la el acasa in Bahia, Luis Alberto a vorbit cu presa din Brazilia.

 

Acesta a decalarat intr-un interviu ca vrea sa plece de la Cfr Cluj, avand planuri sa se intoarca impreuna cu familia sa in Brazilia.

 

"Pentru mine ar fi bine sa ma intorc, sunt in momentul cel mai bun al carierei mele si as prinde un contract bun la mine acasa. Pentru mine conteaza sa ofer un viitor bun familiei mele si cel mai bine ar fi sa ne intoarcem acasa, chiar in orasul meu natal", a spus Luis Alberto.

 

Acesta a dezvaluit si care este motivul pentru care vrea sa plece din Romania: "Este greu sa traiesti acolo din cauza frigului. Am avut mari probleme la Cluj, cand am plecat erau -15 grade. Daca ma intorc acasa lucrurile revin la normal, pot juca la clubul care m-a crescut, Bahia, dar pot evolua si la Vitoria. Respect ambele echipe, as accepta sa joc la oricare dintre ele", a adaugat Luis Alberto pentru site-ul oficial al Esporte Club Vitoria.

 

Brazilianul este eroul lui CFR dupa ce a dat golul victoriei cu Manchester United in Champions League.

 

Sursa: www.sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca nu este un jucator de baza la CFR, oricine putea sa dea un gol si dupa aceea sa fie considerat erou. O tactica buna de marketing, l-ar lasa sa plece pe o suma consistenta.Oricum CFR, in principal cei care se ocupa de transferuri, vor face asta cu siguranta daca vor avea oferte pentru Luis Alberto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt multi jucatori romani mai buni ca Luis Alberto cred ca nu ar fi un jucator de neinlocuit..Intradevar golul a fost foarte frumos dar parerea mea este ca sa nimerit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-i jucator de baza da' CFR a inceput sa vanda jucatori...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...