Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

VladM

Revenire cu ghinion pentru Ronaldinho la naţională » "Dinţosul" a ratat un penalty în amicalul cu Anglia [ VIDEO AICI ]

Recommended Posts

Revenire cu ghinion pentru Ronaldinho la naţională » "Dinţosul" a ratat un penalty în amicalul cu Anglia

 

557782-ronaldinho.jpg


Revenirea la naţionala Braziliei pentru Ronaldinho nu a fost deloc fericită. Fotbalistul care a uimit întreaga lume cu tehnica sa a ratat un penalty la scorul de 0-0 în partida amicală cu Anglia.

Fostul star al Barcelonei a executat în stînga portarului, însă Hart nu s-a lăsat intimidat şi a respins mingea, Ronaldinho a încercat să reia apoi din alunecare, dar din nou portarul de la Man City s-a remarcat şi a reuşit să îl blocheze.

 

 

 Sursa http://www.gsp.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut faze din meci astazi la scoala si nu imi vine sa cred ca Brazilia a pierdut si totodata Ronaldinho a ratat un penalty. Ce sa ii facem asa este in fotbal oricat de bun ai fi un penalty este mereu imprevizibil pentru ca tine cont si de jucator dar si de portar cat de bine este pregatit si cat de norocos este.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca Ronaldinho a facut bine ca s-a reintors la nationala Braziliei , acum brazilia are niste jucatori formidabiele mai ales in atac : Neymar si acum cu revenirea lui Ronaldinho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu AGUERO ,e bine ca s-a intors la nationala Brazilie , dar nu cred ca va mai face lucruri mari cum facea inainte , Ronaldinho nu mai este asa tanar !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne am vazut si eu huaaaa!

 

 

warn up / post aiurea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un jucator prolific nationalei Braziliei si echipei de club. A batut cam slabut acest penalty, dar nu e nimic rau deoarece este totusi un amical, nu un meci oficial.Sunt curios sa-l vad intr-un meci oficial sa va arate cu adevarat valoarea sa si ca nu si-a pierdut din carisma si precizie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...