Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

VladM

Jude Law si Catherine Zeta-Jones stiu totul despre Efecte adverse

Recommended Posts

Jude Law si Catherine Zeta-Jones stiu totul despre Efecte adverse

bb.png?width=300


Sub indrumarea reputatului regizor Steven Soderbergh, talentatii actori Jude Law, Rooney Mara si Catherine Zeta-Jones dau viata thriller-ului psihologic Efecte adverse, care din 22 februarie va putea fi urmarit pe marile ecrane, fiind distribuit de MediaPro Distribution.


Aflata intr-o perioada prospera a carierei sale, Catherine Zeta-Jones este de parere ca Efecte adverse este filmul prin care Soderbergh isi dovedeste cel mai bine maiestria. „E un scenariu minunat, cu o poveste captivanta si dialog inspirat cu un subiect relevant pentru societate. Are o multime de rasturnari de situatie. Am citit multe scenarii si, de obicei, stiu ce urmeaza sa se intample. Dar, in cazul astuia, nu am stiut. Jocul de-a soarecele si pisica dintre personajul meu si al lui Jude Law e fascinant.”

Filmul Efecte adverse ii aduce in prim plan pe Emily (Rooney Mara) si Martin (Channing Tatum), un cuplu de invidiat, care duce o viata luxoasa si lipsita de griji, totul pana in momentul in care el este arestat pentru frauda si condamnat la 4 ani de inchisoare. Dupa ispasirea pedepsei, Martin este intampinat de o sotie total schimbata, aflata la limita depresiei si cu tendinte de sinucidere. Astfel, Emily ajunge la psihiatru (Jude Law), care ii recomanda un tratament aflat in faza experimentala. Dupa ce aparent efectele secundare o fac sa isi ucida sotul, psihiatrul ei incearca sa afle daca aceasta crima este intr-adevar accidentala sau un plan bine pus la punct.

Considerat de presa internationala ca fiind unul dintre cele mai bune filme de suspans ale momentului, Efecte adverse va avea premiera in Romania pe 22 februarie si poate fi vazut la CinemaPRO.

 

a086-c013-0101pv-0001129.jpg?height=1318

 

Sursa : hmultiplex.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...