Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Încă o echipă din provincie poate juca pe Arena Naţională

Recommended Posts

"Vom evolua acolo, stadionul nostru nu poate găzdui astfel de meciuri"

 

national-arena-by-silviu.jpg?width=610

 

Este cu siguranţă revelaţia sezonului actual şi ia în calcul o calificare în cupele europene. Ocupanta locului secund, Astra Giurgiu, îşi face deja planurile pentru stagiunea următoare.

 

Preşedintele clubului, Dinu Gheorghe, anunţă că în cazul în care Astra va obţine calificarea în cupele europene echipa va juca pe Arena Naţională.

"Dacă vom ajunge în cupele europene, atunci vom disputa meciurile din play-off şi grupe pe Naţional Arena, pentru că stadionul din Giurgiu nu poate gazdui asemenea întâlniri", a declarat Dinu Gheorghe.

Astra ar deveni astfel cea de-a patra echipă de club care ar avea drept "casă" Arena Naţională şi va fi a doua formaţie din provincie care va juca pe stadionul bucureştean după Oţelul. În acest moment, doar Steaua, Dinamo (la derby-uri) şi "tricolorii" joacă pe Arena Naţională.

 

Sursa: www.prosport.ro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra Girgiu a demonstrat ca poate juca la capacitate maxima si ca poate da totul pe teren doar ca sa isi indeplineasca obiectivele, de ce sa nu joace si ea pe National Arena? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra Girgiu a demonstrat ca poate juca la capacitate maxima si ca poate da totul pe teren doar ca sa isi indeplineasca obiectivele, de ce sa nu joace si ea pe National Arena? 

Simplu. Pentru ca daca o sa joace in Europa League si o sa joace cu echipe de 2 lei si daca mai pun si preturi mari la bilete, o sa joace cu maxim 5.000 de spectatori in tribuna. Cred ca arata superb o arena de 50.000 de locuri, cu 5.000 de suporteri in ea. O atmosfera incendiara :))

 

Eu unul cred ca ar trebui sa gaseasca o alta solutie, un stadion mai micut. Poate cel al Petrolului, desi nu cred ca vor fi de acord suporterii lupilor. Sau nu stiu daca pe cel al Rapidului se poate juca. In fine, pana la urma e treaba lor unde vor juca, desi parerea mea e ca National Arena e mult prea mare.

 

P.S.: "Mega-ziaristii" de la prosport ar trebui sa stie ca si Rapidul a jucat pe National Arena, niste meciuri in Europa League, chiar anul trecut daca nu ma insel sau poate chiar acum 2 ani, cand era Razvan Lucescu la echipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simplu. Pentru ca daca o sa joace in Europa League si o sa joace cu echipe de 2 lei si daca mai pun si preturi mari la bilete, o sa joace cu maxim 5.000 de spectatori in tribuna. Cred ca arata superb o arena de 50.000 de locuri, cu 5.000 de suporteri in ea. O atmosfera incendiara :))

 

Eu unul cred ca ar trebui sa gaseasca o alta solutie, un stadion mai micut. Poate cel al Petrolului, desi nu cred ca vor fi de acord suporterii lupilor. Sau nu stiu daca pe cel al Rapidului se poate juca. In fine, pana la urma e treaba lor unde vor juca, desi parerea mea e ca National Arena e mult prea mare.

 

P.S.: "Mega-ziaristii" de la prosport ar trebui sa stie ca si Rapidul a jucat pe National Arena, niste meciuri in Europa League, chiar anul trecut daca nu ma insel sau poate chiar acum 2 ani, cand era Razvan Lucescu la echipa.

Da, a jucat tin minte ca a fost acel meci cu PSV daca nu ma insel .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a jucat tin minte ca a fost acel meci cu PSV daca nu ma insel .

Da, meciul cu PSV si nu stiu sigur daca nu cumva si cel cu Wisla Krakowia (parca cu ei mai erau in grupa) si cu israelienii aceia, parca Maccabi Tel-Aviv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petru Astra daca se va califica in Cupele Europene , eu as propune terenul de la Piatra-Neamt , este unul destul de bun si este pe marimea lor. 

 

Vorba lui Releu degeaba joaca pe National Arena doar de a dragu de a juca daca ei din 50.000 de locuri vor fi ocupate numa 5000-10000 ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...