Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Semifinalele Uefa Champions League

Recommended Posts

RneBwQn.png

 

Semifinalele Uefa Champions League

50037.pngBayern vs 50080.pngBarcelona

52758.pngDortmund vs 50051.pngReal Madrid

 

Meciurile tur vor avea loc pe 23-24 aprilie. Returul urmează să se dispute pe 30 aprilie şi 1 mai.

 

Sursa: www.UEFA.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era de asteptat , oricum finala va fi Bayern - Real sau Barcelona - Real asta daca Borussia nu face o surpriza desi ma indoiesc dupa meciul cu Malaga !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce pacat..........

o sa-i fie foarte greu Barcei cu Bayern este echipa mare Bayernu si sunt sanse sa o elimine pe Barca..

Chiar doream sa pice Bayern-Real .. sa-i arate lui Mounrinho cum e fotbalu nemtesc ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Am intuit bine semi-finalele Uefa Champions League ,exact aceeasi distributie credeam si eu ca o sa fie .

Dupa parerea mea , doua semi-finale extrem de echilibrate si spectaculoase in acelasi timp .

Prevad o finala Uefa Champions League fie intre 2 echipe spaniole ( Barca si Real ) ,fie intre 2 germane ( Bayern si Dortmund ) .

 Dupa parerea mea , Dortmund poate face fata oricarei echipe in momentul acesta,cu ce lot au .. sa nu ne pripim cu ,,Real deja calificata" . Niciun meci nu seamana unul cu celalalt,si germanii pot face surprize foarte mari atat timp cat au in lot oamenii ca Lewandowski,Gotze,Reus sau Gundokan + un antrenor care stie sa isi motiveze elevii foarte bine cum este Jurgen Klopp .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum am si spus :D .  Meciurile vor fi foarte interesante si vor fi jucate la intensitate maxima.Fiecare echipa poate ajunge in finala deoarece au demonstrat ca merita sa ajunga pana aici.

Dupa mn cred ca finala va fi : Dortmund - Barcelona :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu au picat cum mi-as fi dorit eu (Barca - Dortmund si Real - Bayern). Sper doar sa se califice Dortmund in finala, in celalalt meci, sunt 50-50, tin cu ambele echipe, dar parca mai mult as vrea sa se califice Bayern. Stiu ca o sa ma injure multi fani Barca, dar sincer, deja si pe mine a inceput sa ma plictiseasca jocul Barcelonei in unele momente. In schimb, jocul lui Bayern ma impresioneaza pe tot parcursul unui meci.

 

Sunt meciuri foarte echilibrate, oricare dintre cele 4 poate castiga competitia, totusi, dupa joc si dupa lot, parca Bayern vine cu o sansa in plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era de asteptat ca astea vor fi semi-finalele , trebuie sa fie un El Classico in finala altfel nu se poate.

 

Nu o sa comentez prea mult despre meciuri pentru ca stiu deja finala asta era planuit inca de la inceput.Pacat , pacat ca echipa lui Platini strica aceasta competitie.

 

Totusi am speranta ca Bayern poate sa invinga si arbitrii , deoarece chiar este o echipa puternica iar schimbarea de antrenor mi se pare o tampenie totala mai ales daca , castiga acest trofeu mai castiga si cupa ( campionatul e deja luat ) pentru ce sa mai aduci alt antrenor ? Ca sa ce ? Ca sa joci un fotbal mai bun , mai spectaculos ? Nu prea cred ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era de asteptat , oricum finala va fi Bayern - Real sau Barcelona - Real asta daca Borussia nu face o surpriza desi ma indoiesc dupa meciul cu Malaga !

 

Nu fi asa de sigur, in opinia mea, Borussia a demonstrat destul in meciul retur cu Malaga... 

 

Din pacate nu au picat cum mi-as fi dorit eu (Barca - Dortmund si Real - Bayern). Sper doar sa se califice Dortmund in finala, in celalalt meci, sunt 50-50, tin cu ambele echipe, dar parca mai mult as vrea sa se califice Bayern. Stiu ca o sa ma injure multi fani Barca, dar sincer, deja si pe mine a inceput sa ma plictiseasca jocul Barcelonei in unele momente. In schimb, jocul lui Bayern ma impresioneaza pe tot parcursul unui meci.

 

Sunt meciuri foarte echilibrate, oricare dintre cele 4 poate castiga competitia, totusi, dupa joc si dupa lot, parca Bayern vine cu o sansa in plus.

 

Aceleasi meciuri le asteptam si eu, totusi, la cum arata Dortmund in acest moment ii poate face fata Barcelonei. In meciurile contra PSG-ului a aratat multe slabiciuni de care Borussia ar putea profita, nu sunt de ne-batut, ba din contra.

 

 

 

Era de asteptat ca astea vor fi semi-finalele , trebuie sa fie un El Classico in finala altfel nu se poate.

 

Nu o sa comentez prea mult despre meciuri pentru ca stiu deja finala asta era planuit inca de la inceput.Pacat , pacat ca echipa lui Platini strica aceasta competitie.

 

Totusi am speranta ca Bayern poate sa invinga si arbitrii , deoarece chiar este o echipa puternica iar schimbarea de antrenor mi se pare o tampenie totala mai ales daca , castiga acest trofeu mai castiga si cupa ( campionatul e deja luat ) pentru ce sa mai aduci alt antrenor ? Ca sa ce ? Ca sa joci un fotbal mai bun , mai spectaculos ? Nu prea cred ....

 

In opinia mea, Bayern joaca cel mai frumos fotbal. Are cate 2 jucatori disponibili pe fiecare post pe care i-ar putea folosi in orice meci cu orice echipa. Cum ai precizat si tu, nu inteleg chestia cu schimbatul antrenorului... daca echipa merge extraordinar de bine, ce rost mai are? La urma urmei, daca o sa existe probleme cu noul antrenor (Pep Guardiola) iar prestanta echipei va scadea, unde se va ajunge? Ar fi chiar pacat.

 

Astept o finala nemteasca, m-am plictisit de El Clasico... prea multe meciuri fara pic de spectacol, vreau sa vad fotbal adevarat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e asa sunt bogat, Dordmund-Bayern.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se poate ma , cine se astepta la 4-1 pentru dormund si la 4-0 pentru bayern ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum sa nu se poata .

dortmudn sa jucat cu real .. le-a dat clasa ai bataie la 0 daca nu gresea fundasu lor

o faza pe poarta a avut realu ..

o sa fie Bayern-Dortmund

Castige:Bayern 100%%

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS. : Lewandowsky i-a dat clasa lu mucosu de Ronaldo ..

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

warn up

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa mine , tur-ul acestor meciuri a fost unul foarte frumos. Mai ales ca ma bucur enorm pentru ca ia aratat lui barcelona ca fotbalul nu se joaca doar cu echipe mici.

Finala : Dortmund - Bayern.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea este ca Real-ul isi va reveni...

Pronostic: Real Madrid 3 - 0 Borussia Dortmund

La acest scor se califica Real.

 

 

 

Finala : Real - Bayern

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca finala o sa fie intre cele 2 echipe germane.Spania la pamant.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...