Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

maGeNN

O imagine cât 1.000 de cuvinte! Ce au lăsat în urmă suporterii timişoreni după derby-ul ligii a cincea.

Recommended Posts

asu-poli-racovitats011.jpg?width=610

 

 

S-au deplasat în număr record la Racoviţa, au aprins torţe, au cântat, au băut multă bere şi s-au întors fericiţi acasă, pentru că ASU Politehnica Timişoara a câştigat în deplasare cu 1-0 şi a urcat pe primul loc în liga a cincea (seria a III-a din Timiş).
 

 

Pentru unii poate părea surprinzător, dar suporterii alb-violeţi au procedat şi de data aceasta la fel ca în toate deplasările rurale din acest sezon. Adică au făcut curăţenie în urma lor, chiar dacă meciul s-a jucat la cea mai mare rivală din serie.

Poza aceasta a fost postată pe pagina de facebook a ASU Politehnica Timişoara, împreună cu următorul text:

„Omul sfinţeşte locul! Ne pasă de Banatul nostru şi chiar şi cea mai aprigă rivalitate sportivă nu ne poate împiedica să facem lucrurile aşa cum ştim şi aşa cum ne place! O imagine care ilustrează felul în care arăta "tribuna" suporterilor noştri după meciul cu Racoviţa! Saci de gunoi în care mizeria a fost adunată, curăţenie, am lăsat locul aşa cum l-am găsit”.

 

saci-racovita.jpg?height=450&width=600

 

P.S: Am vrut sa va arat si voua , celor mai multi care tineti cu Steaua si cu nu stiu mai ce echipa ca mai exista oameni.Ca suporterii , ultrasii nu sunt neaparat huligani si pusi pe scandal cum sunt multi alti suporteri. Sper sa va fie pe gustul vostru si urmati un exemplu , nu neaparat la meci , dar in viata de zi cu zi.

 

O seara faina.

 

Sursa: http://www.prosport.ro/fotbal-intern/foto-o-imagine-cat-1-000-de-cuvinte-ce-au-lasat-in-urma-suporterii-timisoreni-dupa-derby-ul-ligii-a-cincea-10754940?cp=1#cFormTop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut un filmulet postat pe facebook cu galeria prezenta la meciul respectiv.

Atmosfera a fost incendiara , chiar daca a fost un meci din liga a-5-a..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat si eu in ultima etapa din Tur cu ASU :) , nu pot sa neg nimic , acesti suporteri minunati care canta din minutul 1 pana in minutul 90 fara sa se opreasca , fac atmosfera foarte frumoasa cu fumigene , pocnitori etc..

Pe mine ma amuza faptul ca desi sunt peste 500 la fiecare meci , ei inainte de a incepe meciul "sunt cazati" la fiecare birt :)).Desi vin rupti in gura la meci nu au nici o problema cu nimeni , nu jignesc pe nimeni , ei doar isi incurajeaza echipa oriunde ar juca :).

 

Foarte , foarte frumoasa atmosfera , imi plac si cantecele care le fredoneaza :).

 

Un singur lucru ma supara la ei , ca au propriul arbitru cu care vin la fiecare meci :)) si cu care castiga aproape fiecare meci si pe care tot ei il platesc :D.(Stiu din propria experienta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aLert nu stiu cum sti tu asta dar la multe meciuri , in special la cel cu Racovita am fost furati pe fata , da asa urat.Nu cred ca cineva cumpara sau ceva de genu.Suntem si noi furati de cele mai multe ori. In special ca toate echipele sunt mai mult contra noastra , normal ei fiind determinati sa ne bata mai ales ca avem un al 12-lea jucator(suporterii).

Nu sunt de acord cu ce spui tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aLert nu stiu cum sti tu asta dar la multe meciuri , in special la cel cu Racovita am fost furati pe fata , da asa urat.Nu cred ca cineva cumpara sau ceva de genu.Suntem si noi furati de cele mai multe ori. In special ca toate echipele sunt mai mult contra noastra , normal ei fiind determinati sa ne bata mai ales ca avem un al 12-lea jucator(suporterii).

Nu sunt de acord cu ce spui tu.

 

La astea care sunt in primele locuri ( Racovita , Chizatau , Bazos..etc) , normal ca nu prea le merge ca majoritatea lupta la promovare (desi nu mai au sanse sezonul asta) , eu m-am referit in special la echipele clasate in josul campionatului ( Liebling , Bacova , Topolovat ) , stiu eu sigur ca castiga cu arbitri deoarece am vazut majoritatea meciurilor ;) de acea ei nici nu prea "se strofoca" , mai mult joaca cei tineri..

 

Eu nu am vrut sa te supar :)) , dar ti-am zis ca stiu din propria experienta :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

INCREDIBIL, dar adevărat… “iureşul” de la Racoviţa nu a fost admirat doar în presa din Anglia şi din Belgia, spectacolul alb-violeţilor atrăgând atenţia şi celor de la ULTRAS WORLD. Aceştia întocmesc în fiecare săptămână topul celor mai ADEVĂRAŢI suporteri din lume.


În Top 10 al săptămânii trecute, alb-violeţii apar lângă celebrele galerii ale celor de la Genoa, Penarol Montevideo, Dynamo Dresda, Steaua Roşie Belgrad, Wisla, Dortmund, care au făcut spectacole incendiare şi chiar 3D… Mai mult decât atât, spectacolul făcut de polişti la Racoviţa, a intrat în top… pe PRIMUL LOC!


Mai jos, topul săptămânii, alte cuvinte sunt de prisos!


 


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oKY0yFnAOzc


 


Sursa: http://www.banatsport.ro/video-fanii-alb-violeti-din-liga-5-in-topul-mondial-al-suporterilor/


 


P.S: Sa moara de ciuda toti fanii aia a lui Steaua care sunt 50 de mii la meciuri si au 3 cantece.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Un gest la fel de frumos ca atmosfera , insa ma deranjeaza urmatoarele fraze : ''P.S: Am vrut sa va arat si voua , celor mai multi care tineti cu Steaua si cu nu stiu mai ce echipa ca mai exista oameni.''    respectiv '' P.S: Sa moara de ciuda toti fanii aia a lui Steaua care sunt 50 de mii la meciuri si au 3 cantece.'' .

Din aceste fraze reiese faptul ca aceste lucruri(aici ma refer la atmosfera si gestul final) sunt realizate dintr-o oarecare invidie asupra Stelei ,ci nu pentru echipa respectiva. 

Sa nu se inteleaga gresit , chiar apreciez asemenea lucruri , dar totusi .. ar trebuii facute pentru echipa nu in semne de invidie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu , sa nu intelegi gresit , asta e doar parerea mea acel P.S. Eu sunt cel care vreau sa le dau peste nas fanilor stelisti sa vada ce inseamna sa fi suporter si nu fan.Spun ca ei sunt cei mai buni dar sunt multi care sunt peste ei la cateoria suporteri.No offence!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...