Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BioH

Otelul 0-3 Petrolul! Batalia pentru FINALA Cupei Romaniei exclusiv pe net pe voyo.ro! Vezi golul lui Geraldo din min 3!

Recommended Posts

Otelul 0-3 Petrolul! Batalia pentru FINALA Cupei Romaniei exclusiv pe net pe voyo.ro! Vezi golul lui Geraldo din min 3!

 

Otelul 0-3 Petrolul | Echipa lui Grigoras, spulberata pe teren propriu! Bokila, Geraldo si Morar duc Petrolul cu un pas in finala Cupei Romaniei

 

live-video-20-30-otelul-petrolul-incepe-

 

 

 

 

Batalia pentru finala Cupei Romaniei continua cu cea de-a doua semifinala. Dupa CFR Cluj - Astra 0-0, Otelul si Petrolul se intalnesc in aceasta seara la Galati, pentru prima mansa a semifinalei.

In ultima partida disputata la Galati intre cele doua for######, Petrolul s-a impus cu scorul de 1-0.

OTELUL: 12.Grahovac - 6.Benga, 7.Iorga, 11.Stromajer, 16.Sarghi ©, 20.Cojoc, 21.Astafei, 23.Vancea, 29.Giurgiu, 77.Neagu, 92.Murgoci
Rezerve: 1.Branet, 5.Ljubinkovic, 8.Marquinhos, 9.Gazale, 10.Paraschiv, 18.Costin, 99.Didi
Antrenor: Petre Grigoras

PETROLUL: 23.Bornescu - 2.Alcenat, 4.Manase, 3.Geraldo, 21.Guilherme, 30.Marinescu ©, 15.Hoban, 8.Boudjema, 31.Sauvadet, 9.Hamza, 11.Bokila
Rezerve: 33.Hamoutovski, 5.Mustivar, 10.Renan, 14.Mojica, 16.Elhad Naziri, 18.Cristescu, 93.Morar
Antrenor: Cosmin Contra

Arbitri: Radu Petrescu - Aurel Onita, Vasile Marinescu

Fazele cheie:

FINAL DE MECI!

Min 70: GOOOL Petrolul | Bokila il executa pe Grahovac dupa o lansare senzationala a lui Boudjemaa

Min 60: GOOOL Petrolul | Cojoc deviaza mingea in proprie poarta dupa un sut al lui Vlad Morar!

PAUZA

Min 32: Neagu primeste o pasa buna la 20 de metri si suteaza direct la poarta, mingea trece putin pe langa bara

Min 31: Astafei centreaza de pe dreapta, pe jos, Alcenat ploneaza la disperare si deviaza din fata lui Vancea

Min 22: Bornescu este intr-o forma foarte buna - portarul Petrolului are un reflex spectaculos la lovitura de cap a lui Vancea

Min 13: Astafei cade in careu si cere penalty, centralul Petrescu lasa insa jocul sa continue

Min 3: GOOOL Petrolul | Inceput excelent pentru ploiesteni - Geraldo deschide scorul cu o lovitura de cap din 6 metri

 

Sursa: Sport.Ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu  pe la sfarsit meciu' , au jucat foarte bine Petrolul Ploiesti . Va fi in finala cu CFR CLUJ sunt sigur si Petrolul v-a lua bataie in finala :))) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sursa: Sport.Ro

 

Va rog sa ma scuzati , dar nu mai merge edit
 

 

@Yonutz Eu spun ca finala va fi intre petrolu si Astra ... si sigur va castiga petrolu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era si de asteptat , sincer nu imi vine sa cred ca Otelul a ajuns pana in semifinalele Cupei dupa cum joaca in campionat...

 

Eu sunt 100 % sigur ca aceasta editie de Cupa Romaniei , castigatoarea va fi Petrolul, nu cred ca Otelul va putea reveni :) , dar nici Astra sau CFR sa o bata in Finala :) si dupa parerea mea va termina sub Steaua in campionat adica locul 2 :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era si de asteptat , sincer nu imi vine sa cred ca Otelul a ajuns pana in semifinalele Cupei dupa cum joaca in campionat...

 

Eu sunt 100 % sigur ca aceasta editie de Cupa Romaniei , castigatoarea va fi Petrolul, nu cred ca Otelul va putea reveni :) , dar nici Astra sau CFR sa o bata in Finala :) si dupa parerea mea va termina sub Steaua in campionat adica locul 2 :).

 

Asa e si parerea mea , dupa parerea mea cred ca Finala va fi: Petrolul-Astra si sincer nu prea vad ca Astra sa o bata pe Petrolu , Si cu siguranta petrolu va termina pe locul 2 in campionat... Mai are un meci greu , cel de luni , cu steaua... In rest cu echipe mai slabe , si cred ca o sa terminam pe locul 2..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...