Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

KjaeR

"GIGANTII! Bayern o umileste pe Barcelona!" Nemtii exulta dupa Bayern 4-0 Barcelona! Reactia presei dupa MACELUL din semifinale:

Recommended Posts

3EnQx7x.jpg

 

 

Nemtii sunt entuziasmati dupa victoria celor de la Bayern in fata Barcelonei! Cei de la Bild au avut o zi magica - dupa ce au anuntat de dimineata in exclusivitate ca Mario Gotze a semnat cu Bayern iar transferul a fost oficializat cateva ore mai tarziu, cei de la Bild s-au putut bucura de cea mai mare victorie a lui Bayern din ultimii 10 ani!
 
Dubla lui Muller si reusitele lui Gomez si Robben i-au entuziasmat pe cei de la Bild: "Gigantii! Bayern o umileste pe Barca!" au scris la finalul meciului cei de la Bild, asta dupa ce la pauza scriau ca "Bayern e o forta, Messi a fost invizibil!" Seara magica de fotbal pentru Bayern" scriu si nemtii de la Velt.
 
De partea cealalta, presa catalana si cea spaniola - titlul celor de la El Mundo Deportivo spune totul: Catastrofa la Munchen si Tragedie blaugrana la Munchen. In schimb, cei de la Marca scriu despre greselile de arbitraj, acuzand faulturi in atac la prima si a treia reusita si un ofsaid la cea de-a treia: "Festiva de goluri scandalos" scriu acestia
 
9VsiI2C.jpg
 
 
Sursa: www.sport.ro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea este ca au " Detronat-o" pe Barcelona si ei si-au luat munca si atitudinea de cea mai buna echipa din Europa / Lume. 

 

Sezonul viitor vine Guardiola , el deja isi face achizitiile de pe acum , una find Gotze , va mai aduce pe cel putin 2-3 jucatorii si va face din Bayern o echipa invincibila ! 

 

Sezonul asta de UCL este clar ca va fi castigat de Bayern , nu cred ca Realul sau Dortmund ar fi in stare sa o mai opreasca in drumul spre Event.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ce echipa are Bayern in momentul de fata nu cred ca ar mai trebuii adusi jucatori , poate doar o mica exceptie sa-l aduca si pe fundasul central de la Dortmund , Mats Hummels ( 23 de ani ) este unul dintre cei mai promitatori fundasi centrali din Europa si are si calitatile necesare pentru a evolua la acest club. 

Asa cum ai zis si tu ca Bayern v-a castiga acest sezon de Champions League , intradevar sunt favoritii numarul 1 la acest trofeu si cred ca nu ii va putea opri nimeni .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine imi pare , m-am saturat de Barcelona.I-au distrus pe contra-atac si pe faza de constructie , in ciuda faptului ca Barcelona a avut 64 % posesia mingi.

 

Visez la o finala germana insa , e departe mai ales ca Borrusia are un meci foarte greu in fata lui Real Madrid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mutat in UCL & Europa league.

 

Puteti comenta aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OWWWW 4-0 nu ma asteptam ...dar ....

tin cu amandoua si stiam foarte bine de la trageri ca bayern o so bata pe barca 100%

Bayern este ce-a mai tare echipa + de asta la cumparat pe Gotze .. mam ce le face in retur si in finala cu cn pica Borusia sau Real.

oricum Bayern castiga 100% UCL . nu poate sa o opreasca nimeni ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atat am de zis : Auf Wiedersehen Barcelona 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au jucat frumos, au meritat scoru. Barcelona sa vazut ca e moarta daca messi e intr-o zi proasta, sper sa se califice Bayern.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa fiu ma asteptam la o victorie din partea Bayern-ului , dar nu la scorul asta , Oricum , merita din plin acest rezultat si mai mult ca sigur anul asta e anul lui Bayern.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa fiu ma asteptam la o victorie din partea Bayern-ului , dar nu la scorul asta , Oricum , merita din plin acest rezultat si mai mult ca sigur anul asta e anul lui Bayern.

Pe cel putin 3 sezoane cat sta Guardiola , fiecare an va fi a lui Bayern . Isi fac achizitii foarte bune , incearca sa aduca jucatori tineri de viteza si tehnici :)

 

In urmatoarea editie de UCL se va impune tot Bayern , poate din 2014 dupa CM , cand va veni Neymar la Barcelona sa poata sa faca vreo diferenta.. Atat dar in rest Bayern tace si face.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu un ochi plang si cu unul rad vorba aia. Imi pare rau pentru Barca ca a primit o astfel de corectie, dar fara Puyol si cu Bartra, fara Villa si cu Messi intr-un picior e greu sa faca ceva. Pe de alta parte, Bayern... Fara cuvinte. Adica ma asteptam sa-i bata dar nu in halul asta. Ma simt nevoit sa repet, ce am zis de atatea ori referindu-ma la aceasta echipa, in acest sezon de UCL, FOTBAL TOTAL. Bravo lor, au o echipa extraordinara si practica un fotbal incredibil. Am ramas uimit de cat de mult au putut alerga. Gomez, Ribery, Robben, care de obicei nu alearga foarte mult, ajungeau si pe la 20 de metri de poarta lor pentru a tine piept Barcelonei. Iar pe faza de atac... O creativitate si o forta rar intalnita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pur si simplu i-a subordonat pe Barcelona, acest Bayern e magnific. Nu stiu de ce mai vine Guardiola :)). Oricum, dupa parerea mea, Borussia e urmatoarea campioana a Europei, dar nu se stie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...