Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Adi Mutu aşteaptă un semn de la Steaua: "N-am glumit când am spus că dau 40 de goluri" !

Recommended Posts

ouwr9e.jpg

 

 

 

Din Franţa, Adi Mutu a spus în exclusivitate pentru Digi Sport că aşteaptă pe viitor un semn de la Steaua pentru că vrea să-şi încheie cariera la o echipă de UEFA Champions League. "Vorbesc des cu Reghecampf", spune Mutu, care le promisese până acum dinamoviştilor că se va întoarce în Ştefan cel Mare.

Steaua şi Adrian Mutu au acelaşi vis - să joace iar în UEFA Champions League. Echipa lui Reghecampf este tot mai aproape de obiectiv pentru că mai are nevoie de două victorii să câştige titlul 24. Lui Mutu îi este mai greu în Franţa, unde trage să scape de retrogradare cu Ajaccio, aşa că a anunţat în exclusivitate pentru Digi Sport că ar veni să-i dea o mână de ajutor prietenului Reghecampf. 

Atacantul care îi promisese lui Borcea că îşi va încheia cariera la Dinamo, garantează că ar fi golgeter pentru rivala din Ghencea.

"Eu cunosc jucătorii Stelei, majoritatea de la echipa naţională, formează un nucleu şi la naţională. Sunt jucători buni, eu când am spus că dau 40 de goluri cu ei nu am glumit. Chiar aşa e, sunt jucători care joacă foarte ofensiv şi aduc mingea foarte mult în faţa porţii. Eu cred că au atacant pe măsură, Ruse a demonstrat anul ăsta, a dat foarte multe goluri, cred că are peste 20 de goluri, cred că au atacant...bine, nu ştiu cum ce fel de atacant îşi doreşte Steaua", a spus Mutu, în exclusivitate pentru Digi Sport.

Reporter: Dacă se gândeşte Gigi Becali şi îţi face o ofertă?

Mutu: Păi are numărul meu de telefon.

Din Franţa, Mutu recunoaşte că păstrează o relaţie strânsă cu steliştii.

"Da, am vorbit cu Reghe de multe ori în ultimul timp. L-am felicitat, îi doresc baftă. Sper sa obţină şi mai mult în cupele eruopene în sezonul următor. Probabil că să ia încă o dată campionatul nu e mare lucru, decât ceva repetitiv. Un sezon şi mai bun în Europa, probabil pentru el e un obiectiv pe care vrea să îl atingă", a încheiat Mutu.

 

Finanţatorul roş-albaştrilor a mai spus că, înaintea unui eventual transfer al lui Mutu, va trebui să se consulte cu jucătorii exponenţiali ai echipei.

"Mutu încă mai poate un an la nivel maxim. Îl iau pe Mutu dacă îi convine regimul mea financiar, în funcţie de rezultat. Nu pot să-i dau lui Mutu 800.000 pe lună sau 500.000 pe lună. Îi zic, băi Adriane, tu vei avea 500.000 de calificare în grupe şi încă 500.000 pentru primăvara europeană. Cu Mutu sunt şi puţin prieten. Ne-am întâlnit la echipa naţională, ne-am îmbrăţişat. Trebuie să avem o convenţie dinainte. Suntem prieteni, dar când eşti în cantonament la Steaua nu mai faci ce vrei. Ai un şef care se numeşte Reghecamp şi trebuie să asculţi exact şi să intri în toate canoanele la care sunt supuşi jucătorii Stelei. Pe mine mă impresionează că spune lucrurile astea. Dacă Mutu spune lucrurile astea, normal că te încântă. Te flatează. Eu pot să-i dau un telefon, numai că trebuie să vorbesc şi cu Reghe, cu MM şi cu jucătorii. Cel mai important e grupul de jucători. Pot să vorbesc cu Mutu, să-i spun condiţiile, dar ca să vină la Steaua trebuie să vorbesc cu 10 jucători, pe care îi consider de bază şi pe care îi consider nucleul dur al echipei. Mutu e cam numărul unu la ce înseamnă imaginea fotbalistică.", a declarat Gigi Becali la Fotbal Club, la Digi Sport.

 

 

Sursa : DigiSport + Video cu interviul ! ( Mutu )

Video cu interviu ! ( Becali )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am inteles si Reghe il vrea la echipa. Problema e cu suporterii care nu cred ca il vor agreea, deoarece stim ca este dinamovist, a declarat ca vrea sa isi termine cariera la dinamo, insa daca va veni la Steaua si va marca ceva goluri importante, suporterii il vor sustine.

 

Nu stiu daca va veni Mutu la Steaua, e posibil sa vina, la fel cum e posibil sa nu vina, deci 50% - 50%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am inteles si Reghe il vrea la echipa. Problema e cu suporterii care nu cred ca il vor agreea, deoarece stim ca este dinamovist, a declarat ca vrea sa isi termine cariera la dinamo, insa daca va veni la Steaua si va marca ceva goluri importante, suporterii il vor sustine.

 

Nu stiu daca va veni Mutu la Steaua, e posibil sa vina, la fel cum e posibil sa nu vina, deci 50% - 50%.

Din declaratiile date , el a zis ca vrea sa joace la Steaua , doar pentru a mai juca un sezon de Champions League dupa ca sa poata sa se retraga.

Parerea mea este ca daca ar veni , ar fi o achizitie buna pentru Steaua , Mutu stie sa bage mingea in poarta , e tehnic, nu prea are el viteza , dar la Steaua are cine sa il acopere.. In legatura cu fanii , eu cred ca primele etape l-ar fluiera  , dupa daca vad ca va inscrie , il vor lasa in pace si il vor aplauda. 

Pentru el este bine daca mai joaca un sezon la Steaua , poatea sa isi incheie cariera foarte frumos , cu o calificare din grupe a Stelei , un Titlu si o Cupa ( Daca   Steaua continua ca si sezonul asta , sigur va castiga din nou titlul ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Dupa parerea mea ,Mutu ar face o greseala uriasa daca s-ar duce la Steaua . Fost dinamovist ar trada culoriile alb-rosii tocmai la final de cariera .

Parerea mea ar fi sa-si termine cariera la Ajaccio .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reghecampf ,Gigi Becali si acum si suporteri il vor pe Adrian Mutu.Asta cu tradezi culorile mi se pare o prostie.Ma duc la ce echipa vreau e strict decizia lui ce face.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...