Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

VIDEO MM a scăpat! I s-a redus suspendarea dictată după derby-ul cu Rapid !

Recommended Posts

3326lhi.jpg

 

 

 

Comisia de Apel a LPF a judecat apelul lui Mihai Stoica în cazul suspendării de 5 luni a managerului stelist, ca urmare a incidentelor din partida Rapid - Steaua 1-1 (VIDEO).

Atunci, Stoica a fost implicat într-un conflict aprins cu fanii gazdelor, dar și cu oficialul giuleștean Dănuț Perjă, cu care s-a contrat pe perioada întreruperii temporare a jocului. 

Inițial, Stoica fusese suspendat cinci luni și amendat cu 10.000 de lei. Joi, Comisia de Apel a schimbat încadrarea infracțiunii. Suspendarea s-a redus cu patru luni, iar amenda cu 9.260 de lei, oficialului stelist rămânându-i de plătit 740 de lei.

Sancțiunile dictate împotriva Rapidului se mențin: disputarea a şase etape fără spectatori şi 70.000 penalitate sportivă.

"Mă bucur că s-a redus pedeapsa. E o sancțiune corectă, din punctul meu de vedere. Am părăsit surprafața tehnică, asta chiar dacă pentru a calma spiritele. Am încălcat regulamentul și trebuie să plătesc pentru asta", a declarat Mihai Stoica, la ieșirea din sediul Ligii Profesioniste de Fotbal.

"Țin să felicit și acum echipa, pentru că s-au manifestat reținut la gol și au fost de acord să se reia partida, chiar dacă trebuia întreruptă, fiindcă fusese lovit Chiricheș", a adăugat managerul general al Stelei.

"Clubul Rapid nu a făcut memoriu la Comisia de Recurs. Mai are dreptul de a face recurs o zi sau două", au afirmat surse LPF.

 

Sursa : DigiSport + Interviu cu MM 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum poate sa zica ca el a parasit suptafata tehnica pentru a calma spiritele cand elerga de nebun cu scaunul in mana sa fie vazut de arbitru pentru a intrerupe partida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum poate sa zica ca el a parasit suptafata tehnica pentru a calma spiritele cand elerga de nebun cu scaunul in mana sa fie vazut de arbitru pentru a intrerupe partida.

Mi se pare mult mai grav faptul ca Danut Perja (oficial rapidist) a inceput sa-l bruscheze. Iar Perja a primit o luna suspendare. Adica daca flutur un scaun e grav, dar daca incep sa-l trag si sa-l imping pe unu in toate directiile e ok.

 

Eu unul cred ca s-a facut dreptate. O luna si o amenda e indeajuns, parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca amenda de 10.000 lei si 5 luni de suspendare era foarte mult.Cu 1 luna suspendare si amenda de 740 de lei parca e ceva mai corect.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...