Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

KeLLy

Crina Semciuc este muza lui Horatiu Malaele in Funeralii Fericite

Recommended Posts

Crina Semciuc este muza lui Horatiu Malaele in Funeralii Fericite

 

 

94637053.jpg

 

 

Interpreta rolului principal feminin din cea mai recenta comedie semnata de Horatiu Malaele, Crina Semciuc va straluci pe marile ecrane din 7 iunie, odata cu premiera filmului Funeralii fericite.


Prima optiune a lui Horatiu Malaele pentru acest rol a fost Crina Semciuc alaturi de care cineastul lucrase in trecut la piesa Leonce si Lena, jucata la Teatrul de Comedie. Din fericire, tot Crina a fost si ultima optiune.



Unul dintre cele mai controversate aspecte care vizau acest rol a fost renuntarea la podoaba capilara. Chiar daca in primele zile de filmare, Crina chiar n-a inteles de ce a trebuit sa se tunda la zero in conditiile in care purta tot timpul pe cap niste turbane sofisticate, create special pentru ea de Maria Miu, in cele din urma, a inteles de ce a trebuit sa-si sacrifice parul.


„Practic, pentru Funeralii fericite am renuntat la par pentru a doua oara. Mi-a fost foarte usor sa iau decizia de a ma tunde din nou, desi imi crescuse deja parul aproximativ 10 centimetri. In Funeralii fericite a fost nevoie de mine tunsa la zero pentru un singur moment cheie. Personajul meu s-a vrut a fi unul abstract, iar dupa acel moment cheie, publicul va intelege exact cine sunt si ce importanta am pentru Lionel.”

 

 

97532699.jpg

 

 

Funeralii fericite relateaza povestea lui Lionel (Horatiu Malaele), un roman reintors din Franta unde a lucrat in constructii, care lupta impotriva destinului si a propriului viitor. Cand o razie duminicala ii pune pe fuga din carciuma „La imigrantul fericit”, Lionel si cei doi prieteni ai lui descopera ca viata le-a rezervat o ultima surpriza. Acestia ajung langa un teren viran unde s-a instalat o tabara de tigani. Ca sa se distreze, cei trei platesc o tiganca sa le ghiceasca viitorul. Distractia incepe atunci cand femeia le prezice data exacta a mortii si modul in care vor muri.


Ajung langa un teren viran unde s-a instalat o tabara de tigani. Ca sa se distreze, cei trei platesc o tiganca sa le ghiceasca viitorul. Aceasta le prezice data exacta a mortii si modul in care vor muri. De aici incepe distractia…

 

 

54153004.jpg

 

 

Sursa : hmultiplex.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...