Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Jupiter_QK

Zale feat. Cedry2k - Mi-e de ajuns

Recommended Posts

Nu`i o melodie asa frumoasa , versurile cam varza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu`i o melodie asa frumoasa , versurile cam varza 1.gif

 

21.gif Serios ? Cred ca tu ai mintea cam varza , ai creierul imbibat cu cacat comercial . Nu e vina lor ca nu poti percepe aceste versuri. Versurile lui Cedry2k de pe aceasta piesa sunt unele dintre cele mai bune versuri pe care le-a scris vreodata ; acum o da in balarii gen biserica , bunatate si credinta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

21.gif Serios ? Cred ca tu ai mintea cam varza , ai creierul imbibat cu cacat comercial . Nu e vina lor ca nu poti percepe aceste versuri. Versurile lui Cedry2k de pe aceasta piesa sunt unele dintre cele mai bune versuri pe care le-a scris vreodata ; acum o da in balarii gen biserica , bunatate si credinta.

 

Ai grija cum adresezi cuvintele, ca mai ai un pic si ii dai in cap. Daca omului nu-i place, e fix problema lui, nu a ta, cum vine vorba aia "gusturile nu se discuta".

 

ON : Mie unul imi place melodia mai ales partea lui Cedry2k. Cedry2k are foarte multe melodii frumoase, chiar si acum, voi ziceti ca de ce canta ce canta acum, dar si-a deschis omu' mintea si s-a cumintit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai grija cum adresezi cuvintele, ca mai ai un pic si ii dai in cap. Daca omului nu-i place, e fix problema lui, nu a ta, cum vine vorba aia "gusturile nu se discuta".

 

ON : Mie unul imi place melodia mai ales partea lui Cedry2k. Cedry2k are foarte multe melodii frumoase, chiar si acum, voi ziceti ca de ce canta ce canta acum, dar si-a deschis omu' mintea si s-a cumintit.

 

Eu nu ma duc pe topicuri de manele sa spun: ¨tiganii astia au versuri naspa¨ Nu iti place , nu mai asculta. Nu vad rostul comentariului lui. Nu va convine cum va vorbesc , suspendati-ma 1.gif

 

Si ca sa fiu on-topic: Nu ma intereseaza ce fac acei artisti , poa` sa se pocaiasca si sa bage rugaciuni si plecaciuni de dimineata pana seara. Muzica lor ma intereseaza. Iar muzica lor era buna inainte.

Acum , mesajul asta despre credinta si bunatate e dubios , te indeamna la prostie. Cum poti sa-mi spui mie sa fiu bun si credincios cand toti in lumea asta sunt ca niste hiene ? Serios 21.gif

 

Bunatatea nu duce decat la izolare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca pentru voi muzica frumoasa e din "la la la, saint tropez, bitch, sexy, amore mio, New York, Ibiza etc", nu mai judecati ca va faceti de rahat fata de altii. Muzica de spalati pe creier a stricat multa lume. Apoi nu va convine ca sunteti luati peste picior. Criticile astea dau de inteles si asupra inteligentei, puterii de intelegere si a altor lucruri.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...