Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Korleone

ACS Poli Timişoara a jucat două meciuri de pregătire cu Udinese într-o singură zi

Recommended Posts

2zzsx9w.jpg

ACS Poli Timişoara a disputat, joi, la Manzano, două jocuri de verificare cu echipa Udinese, rezultatele înregistrate de timişoreni fiind 0-0 şi 1-4.

 

În primul meci cu echipa clasată pe locul 5 în stagiunea trecută de Serie A, scor 0-0, tehnicianul Valentin Velcea a folosit următoarea formulă: Nuno Claro - Nohai, Scutaru, Șeroni, Marovic - Bărbuţ, Poparadu, Trandu, Nicola - Boldea, Szekely.

 

În al doilea joc, italienii s-au impus cu 4-1, golul timişorenilor fiind reuşit de brazilianul Luis Enrique, aflat în teste la ACS Poli. Pentru italieni au punctat Widmer (de două ori), Vydra şi Maicosuel.

 

În a doua partidă, în primele 15 minute au evoluat jucătorii de la primul meci, pe parcurs intrând Coca şi Pap (portari) şi jucătorii de câmp Belu, Bocşan, Petrovic, Rusu, Dragu, Moldovan, Nanu, Ruiz şi Luis Enrique.

 

Sursa:2hoxnoz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce am impresia ca anul acesta ACS , se v-a lupta la retrogradare .

Mie unul nu mi se pare foarte inspirate tranferurile si nici prea nu are valoare lotul ca sa poata sa se bata la primele 6-7 locuri :-?.

Cu jucatori stransi de prin toate colturile Romaniei , nu ai cum sa ai un obiectiv clar in acest sezon.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...