Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Revolts

[Respins][Sugestie]Spawner

Recommended Posts

Nick:Revolts

Sugesti: Daca s-ar putea ca atunci cand distrugem un spawner cu silk touch sa primim spawner-ul, nu numai un diamant, pare mai realistic asa jocul.As mai avea inca 2 sugestii :

1) Daca nu s-ar implementa sugestia de mai sus , atunci daca e posibil sa se puna la vanzare (egg)spawn de mobi

2) Ar mai trebui la shopul oficial sa se mai puna preturi de vanzare la anumite obiecte (Lacrima de fantoma,Slime ball, blaze rod)

 

PS: Stiu ca ultimele 2 sugestii puteam sa le las la shop in hopper dar nu prea le citeste nimeni !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi foarte frumos daca s-ar putea implementa prima sugestie a ta. Ar fi putin mai usor cu xp, food etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.

 

04.05.2013 - Versiune 2.2

  • Membrii VIP Platimum primesc toate comenzile de la rank-ul de Legend + acces la comanda /fly
  • Membri VIP au inca 3 job-uri in plus - Au tag-ul [VIP] la sfarsit
  • Update la ultima versiune de Minecraft: 1.5.2
  • Update la ultima versiune de Bukkit; 1.5.2-R0.1
  • Update la toate plugin-urile ce nu erau compatibile cu noua versiune de minecraft
  • Adaugate Slot Machines (pacanele). (Sunt prin cladirea spawn-ului) - Dai click dreapta pe semn si speri ca obtii o linie
  • La server restart, jucatori vor primi kick inainte de shutdown
  • Antiflood-ul se activeaza acum automat(Nu mai trebuie un admin sa il activeze manual)
  • Rezolvata problema unde clasament-ul cu timpul jucatorilor nu se updata. Acum face un update la 10 minute
  • Nu se mai pot sparge spawnere folosing o unealta cu Silk Touch. Acum cand il spargeti cu Silk Touch primiti 1 diamant
  • Filtrul de limbaj se aplica acum si pentru semne
  • Jocul de spleef are prioritate peste orice alt event. Asta rezolva problema cu itemele disparute.  

 

Din moment ce a fost scoasa, nu cred ca o sa fie bagata inapoi. 

 

2. Nu se vor baga.

3. Trebuia sa faci o carte la shop, se uita George pe ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista mare siguranta ca acele carti vor ajunge la george deoarece chest-ul e public si poate si deschis de oricine prin bug abuse !

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO la faza cu spawnerul. Mi-ar place sa il poti muta , ar fi chiar benefic pentru noi :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

0. Ar face jocul prea usor, in modul in care este acum, tu trebuie sa te adaptezi in jurul unui spawner pentru a face XP farm, ceea ce este mai greu decat sa muti un spawner intr-un XP farm. 

1. Nu, am mai spus, jucam Minecraft nu Shopcraft.

2. Ideea e sa nu poti vinde tot ce gasesti in Mc, din acest motiv avem shop-uri facute de voi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...