Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Surdu s-a întors la Brașov, liber de contract după revenirea din Cipru

Recommended Posts

wiq2VtU.jpg

Atacantul român Romeo Surdu a revenit pentru a doua oară la clubul la care a crescut, FC Brașov.

 

Fotbalistul revenit din Cipru, după experiența avută la Apollon Limassol, a semnat un contract pe un sezon. La brașoveni va colabora din nou cu Constantin Zotta, care a fost președinte la Rapid atunci când el juca în Giulești.

 

În urmă cu aproape o lună, atacantul român a fost aproape de un transfer la CSKA Sofia. Chiar a făcut vizita medicală la clubul din capitala Bulgariei, însă mutarea a picat în ultimul moment.

 

Surdu a jucat la patru cluburi în România: FC Brașov (2001-2005, 2008-2009), CFR Cluj (2005-2007), Steaua (2007-2011) și Rapid (2011-2012).

 

De la ultimul club din România la care a evoluat, Rapid, Surdu a încasat 400.000 de euro pentru perioada 2011-2012 (200.000 din contract,

100.000 la semnătură, 50.000 pentru calificarea în grupele UEFA Europa League, plus primele de joc), după ce clubul i-a reziliat unilateral contractul în această iarnă, cu ajutorul administratorului judiciar.

 

26 de goluri în 77 de meciuri a bifat Romeo Surdu pentru FC Brașov.

 

Sursa : digisport.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cati ani are? Cred ca isi incheie cariera aici ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cati ani are? Cred ca isi incheie cariera aici ...

 

Are 29 de ani, cred ca poate sa mai mearga la alte echipe, nu e chiar asa de batran incat sa se gandeasca de acum la retragere de la Brasov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e vorba de retragere, dar el in stainatate nu a facut nimic....nici la Brasov nu cred ca va da un randament pe masura. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...