Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

România 3 - 0 Ungaria

Recommended Posts

oAhBHY6.jpg

 

Min. 1 A început meciul! Oaspeţii au lovitura de start!

c5PTPxi.jpg

Min. 2 Q2a8SG0.gif  Ronia! Marica fură o minge din picioarele unui fundaş, sprintează spre poartă şi înscrie cu un şut plasat pe colţul scurt.

 

Min. 4 Marica încearcă să-l găsească pe Maxim cu o pasă filtrantă, defensiva maghiarilor opreşte faza.

 

Min. 10 Bourceanu tratge din 20 metri-central, pe centrul porţii, Bogdan reţine

 

Min. 11 Szalai trage din afara careului, mult pe lângă.

 

 

Min. 13 Torje reia din prima, peste poartă.

 

Min. 14 sZ13UGV.gif Korcsmar îl opreşte prin fault pe Torje

 

Min. 15 Maxim execută peste poartă o lovitură liberă din 25 metri-lateral stânga.

 

Min. 19 Marica este surprins în poziţie de off-side.

 

Min. 25 Măţel centrează din alergare, destul de periculos, portarul oaspeţilor a fost surprins de traiectorie.

 

Min. 26 Guzmics intră periculos la Bogdan Stancu în careu, dar o face regulamentar. Doar corner pentru elevii lui Piţurcă.

 

Min. 30 Q2a8SG0.gif România! Marica aşează un balon perfect pentru execuţia impecabilă a lui Pintilii: mijlocaşul Stelei prinde vinclul printr-o execuţie superbă.

 

Min. 34 l56a6t7.gif Hajnal intră în locul lui Korcsmar

 

Min. 35 Oaspeţii sunt în corzi: Liptak a fost la un pas să reia în proprie poartă

 

Min. 40 Hajnal trimite primul şut pe spaţiul porţii, Tătăruşanu respinge în corner pentru mai multă siguranţă.

 

Min. 41 Kadar trage pe lângă colţul lung.

 

Min. 45+2 sZ13UGV.gif Liptak este avertizat.

 

Min. 45+2 Final de primă repriză!

 

Min. 46 Start în actul secund

 

Min. 48 Raţ centrează pe colţul scurt, cade Marica într-un duel cu Liptak, dar nu se putea dicta nimic.

 

Min. 50 sZ13UGV.gif Bourceanu primeşte un avertisment pentru ţinere.

 

Min. 54 Marica "îl deschide" pe Maxim în dreapta, dar arbitrii opresc faza pentru offside.

 

Min. 56 Dzsudzsak încearcă un "lob" din 11 metri-lateral stânga, reluarea nu este cadrată.

 

Min. 58 l56a6t7.gif Torje este înlocuit cu Tănase.

 

Min. 60 sZ13UGV.gif Vanczak este avertizat pentru o intrare dură asupra lui Goian.

 

INFO 41.405 spectatori pe Arena Naţională

 

Min. 64 l56a6t7.gif Maxim este înlocuit cu Adi Popa

 

Min. 68 l56a6t7.gif Lourencsics intră în locul lui Varga.

 

Min. 69 Bogdan Stancu "fură" şi el o minge precum Marica la primul gol, dar de această dată portarul maghiar reuşeşte să se opună din poziţie de unu la unu.

 

Min. 70 Adi Popa scapă şi el singur cu portarul, însă Bogdan reuşeşte să-i închidă unghiul şi să oprească practic acţiunea de atac.

 

Min. 74 Bode este blocat în ultima secundă de Raţ.

 

Min. 79 l56a6t7.gif Ciprian Marica îi lasă locul lui Hoban.

 

Min. 82 Szalai trage puţin peste poarta lui Tătăruşanu

 

Min. 85 l56a6t7.gif Szabics intră în locul lui Koman.

 

Min. 88 Q2a8SG0.gif România! Tănase şutează de pe linia de 16 metri-lateral dreapta, plasat pe colţul lung, fără nicio şansă pentru Bogdan.

 

Min. 90 Hoban reia cu capul, pe centrul porţii.

 

Min. 90+3 Final de meci! România se impune categoric!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ROMÂNIA 4-2-3-1

Tătăruşanu - Măţel, Chiricheş, Goian, Raţ - Pintilii, Bourceanu - Torje, Stancu, Maxim - Marica

Rezerve: Lobonţ, Luchin, Papp, Găman, Latovlevici, Adi Popa, Tănase, Hoban, Grigore, Alexe, Gigel Bucur

 

UNGARIA 4-2-3-1

Bogdan - Vanczak, Liptak, Guzmics, Kadar - Korcsmar, Varga - Koman, Bode, Dzsudzsak - Szalai

Rezerve: Kiraly, Elek, Laczko, Nemeth, Fiola, Lourencsics, Gyomber, Devecseri, Szabics, Szakaly, Hajnal, Megyeri

 

Sursa : ProSport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romania <3 <3 Asteptam calificarea ! Sa batem si turci sa le luam mucu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti jucatorii ROMANIEI AU JUCAM PERFECT ! :X Daca batem si Turcia ne vom asigura locul 2 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuiau batuti, rupti, chinuiti mai tare Bozgorii in seara asta. Eu nu inteleg ce-l cheama pe paleta ala de Bogdan Stancu, la ce paleta e si Piturca, nu ma mira. Oricum noi tinem cu echipa Romaneasca, nu cu puradeii. Felicitari Romania pentru acest meci frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuiau batuti, rupti, chinuiti mai tare Bozgorii in seara asta. Eu nu inteleg ce-l cheama pe paleta ala de Bogdan Stancu, la ce paleta e si Piturca, nu ma mira. Oricum noi tinem cu echipa Romaneasca, nu cu puradeii. Felicitari Romania pentru acest meci frumos.

A fost un meci frumos , si cu ratari multe , meritam mai mult , cum spui si tu Stancu a fost in plus pe teren , nu stiu ce a jucat el acolo (poate hora ceva ) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le-am inchis gura la unguri, acum sa batem si pe turcia si suntem calificati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meci foarte frumos ,se putea mai mult dar e perfect si asa :)).

Oricum jucatorii de la Steaua au facut oarecum diferenta .(astept contrazicerile haiterilor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romania a avut un meci bun. 

Mai ales Marica .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au abordat meciul cum nu se putea mai bine. Asa cum inceputul a fost al nostru cu golu lu Marica, la fel si sfarsitul cu trecerea superba a lui Tanase si desigur golul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci foarte reusit facut de nationala Romaniei in aceasta seara, practic Ungaria nici nu a existat in teren in seara asta, nu am avut emotii deloc la acest meci .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un fleac, i-am ciuruit ! :))))))

 

A fost o atmosfera placuta in tribune, dar ce nu mi-a placut a fost faptul ca ungurii au faultat exagerat de mult. Marica a stat mai mult pe jos decat in picioare (exagerez dar ceva de genul a fost).

 

Un meci castigat fara discutii, Romania a avut ocazii mult mai multe decat adversarii, si jucatorii au aratat ca avem sperante la baraj.

 

Urmeaza meciul cu Turcia, un meci greu, dar nu imposibil de castigat daca vom juca in genul meciului de aseara.

 

 

Ro-ma-ni-a!!! Pe ei, pe ei, pe ei pe mama lor! :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha ! Bozgorii astia tampiti credeau ca ne bat =)) , la ce jucatori avem trebuia sa le dam 10-0 dar Piturca asta n-are treaba cu atacul din pacate.

 

Stancu ala mai mare petarda ca el n-am vazut , cum ma frate sa il tii 90 de minute ? Infine , felicitari Romaniei si vreau inca o victorie in fata Turciei.

 

P.S = La cum au intrat bozgorii aia jegosi in tara credeau ca ne bat cu 5-0 dar se pare ca au plecat plangand si batuti la fotbal si batuti de jandarmerie =)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta-i Romanica :X .

 

De mult n-am vazut un joc asa frumos . Echipa aleasa de Piti a fost una reusita . Jucatori au reusit sa lege multe pase si combinatii . 

In acest joc s-a vazut si valoarea lui Marica, sper sa-si gaseasca o echipa valoroasa . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram sigur ca Marica nu mai suporta sa stea asa degeaba. Bine Marica! Un joc frumos.Pintilii a fost un fenomen. Hai Romania!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romania a facut un meci foarte bun aseara, toata echipa a jucat foarte bine pana in ultimul minut. Scorul trebuia sa fie vreo 5-0  dupa ratarile pe  care le-am avut. Oricum cu turcii vom avea un meci foarte greu, sper ca baietii sa se concetreze si sa nu se mai gandeasca la victoria din seara asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...