Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Korleone

1000 de euro pe lună, salariul lui Flavius Stoican la Dinamo

Recommended Posts

10moepw.jpg


 


 


Noul antrenor al lui Dinamo, Flavius Stoican, a declarat luni, 23 septembrie, că nu a venit pentru bani la echipa din Ștefan cel Mare și că dacă își va face bine treaba, vor veni și banii.

 

Acționarul Ionuț Negoiță a evitat și el să dezvăluie cât va câștiga fostul fundaș dreapta pe banca echipei.

 

"Mulţescu a fost între cei mai bine plătiți din România. În primii 3-4. Sunt minciuni, iar cei care le promovează vor să discrediteze proiectul Dinamo. Cred că Stoican este bine plătit, iar în funcție de rezultatele pe care le va avea va fi și mai bine plătit.

 

La Dinamo plătim performanța. Nu cred că e o decizie greșită, ba din contră. Peste tot, în toate domeniile, în funcție de cât se muncește, așa sunt și retribuțiile. În fotbalul românesc a fost o anomalie până acum", a declarat Ionuț Negoiță la prezentarea oficială a lui Flavius Stoican.

 

Deși Stoican s-a supărat pe cei care ar fi spus că vine gratis la Dinamo, se pare că aceștia nu au fost foarte departe de adevăr. Noul tehnician al „câinilor roșii” va încasa de 12 ori mai puțin decât fundașul Srdjan Luchin, de exemplu.

 

Stoican va câștiga un salariu lunar de 1.000 de euro, potrivit site-ului ofsaid.ro, în timp ce Luchin încasează 12.000 de euro pe lună, Cătălin Munteanu, 10.000 de euro, iar Gigi Mulțescu, anteriorul antrenor, lua 7.000 de euro pe lună.

 

„Am văzut că au spus unii că eu vin pe gratis la Dinamo. Nu, eu vreau în primul rând să muncesc. Nu pun banii pe primul loc. Banii vor veni atunci când munca ta dă reziltate”, Flavius Stoican, antrenor Dinamo.

 

 

Sursa:2vjtycz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E , la ce salarii te poti astepta de la Dinamo :)) ? Mai mari de 2.000 nu se poate :(.

 

Eu sper ca acest Stoian , ca nu il cunosc de loc , sa faca performanta la Dinamo si sa o readuca la standardele ei ;)

 

Daca nici acesta nu va face lucruri bune , atunci Dinamo o sa ajunga din urma pe Rapid si poate chiar mai grav :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...