Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

[News] Candy Crush Saga: 500 milioane de download-uri

Recommended Posts

263.jpeg

 

Candy Crush Saga, jocul celor de la King, a ajuns la 500 de milioane de download-uri, fiind cel mai popular jocuri pentru smartphone-uri in acest moment. Initial, jocul a fost lansat pentru platforma Facebook, pe data de 14 noiembrie 2012 fiind lansat si pe Ihone si Ipad. O luna mai tarziu, pe 14 decembrie, Candy Crush Saga a fost lansat si pentru Android, jocul devenind disponibil via Google Play.

Pentru a marca aniversarea, King a decis ca in saptamanile viitoare sa lanseze o serie de update-uri si obiecte aniversare in-game. King a mai dat publicitatii si alte statistici referitoare la activitatea jucatorilor:

- pana astazi, au fost jucate peste 150 de miliarde de jocuri individuale;
- 61 de procente din fanii britanici se joaca in mijloacele de transport in comun;
- 78 la suta dintre americani au afirmat ca se joaca in fata televizorului;
- unul din 23 de utilizatori Facebook este fan Candy Crush Saga;
- orele preferate de jucatori la nivel global sunt intre 6 si 9 seara;
- nivelul 65 este considerat cel mai greu de trecut;

Candy Crush Saga este un puzzle game in care gamerii trebuie sa grupeze bomboane de aceeasi culoare, pentru a da nastere la seturi de cel putin trei unitati de acelasi fel. Miscarea bomboanelor se poate efectua doar in plan vertical si orizontal. Cu fiecare nivel depasit, jocul devine din ce in ce mai greu, fiind introduse din ce in ce mai multe obstacole.

Jocul este gratuit, modelul de business fiind bazat pe posibilitatea de a cumpara vieti. Jucatorii au un numar limitat de incercari, in cazul in care rateaza trecerea unui nivel fiind penalizati cu o viata. O viata se regenereaza dupa 30 de minute.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat ca poti sa rupi codu, in rest e ok. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact, chiar am ramas surprins cat de usor e de "hackuit" , lvl 250 in 1 saptamana :)) deja m-am plictisit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hackuit nu mai are nici un farmec...eu sunt la 377 si ma chinui sa-l termin da la ce updateuri fac mai am de lucrat :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau si eu hack :o3

Jocul e bun de plictiseala dar cand te blochezi la un nivel ( 70 ) iti bagi p**a si il dezinstalezi :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am jucat o vreme fara hack , nu mai stiu la ce level am ajuns, dupa m-am lasat.

Cand am aflat de hack m-am reapucat ( :)) ), doar ca sa imi iau revansa .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...